Анна Музичук вийшла у чвертьфінал Кубка світу з шахів у Сочі

У чоловіків двоє з трьох українських шахістів вже вибули зі змагань

1794
3
FIDE. Сестри Анна і Марія Музичук

Українська шахістка Анна Музичук вийшла до чвертьфіналу Кубка світу з шахів, який проходить у російському місті Сочі з 12 липня до 6 серпня.

В 1/8 фіналу 4-та сіяна Анна Музичук переграла Елізабет Пентц з Німеччини (1.5–0.5). Суперницею Анни в чвертьфіналі буде Нана Дзагнідзе з Грузії або Поліна Шувалова з Росії.

А от її сестра Марія Музичук, яка володіла світовою короною в 2015 році, поступилася екс-чемпіонці світу з Росії Александрі Костенюк (0.5–1.5). Цікаво, що Марія в попередніх раундах вибила з боротьбу двох інших українок – Інну Гапоненко у другому раунді (1.5–0.5) та Анну Ушеніну в третьому (4.5–3.5).

У чоловіків двоє з трьох українських шахістів вже вибули зі змагань. Олександр Арещенко в 3-му раунді програв Сему Шенкленду з США (1.5–2.5). Юрій Криворучко ще в другому раунді поступився Анте Бркічу з Хорватії (0.5–1.5).

А от українець Антон Коробов веде боротьбу на стадії 1/16 фіналу проти 5-го сіяного росіянина Олександра Грищука. Після двох основних партій нічия (1–1), і володаря пропуску в наступний раунд визначать партії з укороченим контролем часу.

Найкращі учасники Кубка світу (двоє у чоловіків і троє у жінок) вийдуть у Турніри претендентів 2022. У чоловіків боротьбу розпочали 206 шахістів, а у жінок – 103 спортсменки. Переможці будуть визначені на початку серпня.