Команда Луїша Каштру без ряду ключових виконавців обіграла мадридський клуб

63969
569
twitter.com/FCShakhtar

...Збірна України, опинившись, як і «Шахтар», в дуже тяжких умовах кадрового голоду, несподівано знайшла нових героїв серед найближчого (а то і зовсім далекого) резерву. І «випадкові пасажири», які волею випадку зіграли проти збірної Іспанії, раптом стали ледь не героями нації. Ну, може, і не нації, але все одно героями. Загалом, вся ця патетика до того, що навіть у експериментального складу чемпіонів України, який прибув до Мадрида грати проти першого складу «Реалу», були шанси і перемогти, і голосно про себе заявити. І нехтувати такими шансами - як мінімум нерозумно.

Луїш Каштру особливого вибору не мав, тому поставив «під рушницю» тих, хто хоч трохи, але понюхав пороху справжніх битв. З по-справжньому відомих осіб в запасі був хіба що Пятов, інші - вже вибачте, для чисельності. Зинедін Зидан із знакових персонажів не міг розраховувати лише на Серхіо Рамоса, якого через травму не було навіть в заявці. А ось наш голкіпер Андрій Лунін в заявці опинився. Правда, шансів, що він вийде на заміну, було відверто небагато.

Почали команди не поспішаючи, і аж надто академічно. Втім, такому сценарію навряд чи варто дивуватися: господарі резонно вважали, що своє здобудуть не києм, то палицею, а гостям поспішати і зовсім нікуди. У цьому сенсі дебют матчу був дуже схожий на аналогічний часовий відрізок вчорашньої гри в Києві між «Динамо» і «Ювентусом».

Однак вже на 13 хвилині сценарій в мадридської грі міг кардинально змінитися: Марлос практично з центрального кола вибіг на чисте «побачення» з Куртуа, але зіграв аж надто нехитро, не зумівши переграти в ближньому бою бельгійського кіпера.

Для «Реала» той момент тривожним дзвінком не став. «Вершкові» продовжували грати явно на розслабоні. Перепасовка м'яча, немов для підвищення показників ТТД і нехитрі навісні передачі - ось і все, чим запам'ятався в ці хвилини «Королівський клуб». Відсутність високого пресингу і таких же швидкостей з боку суперника розв'язали «Шахтарю» руки. Та й ноги теж. Разом з головою. «Гірники» без особливої боязні йшли вперед - втрачати-то нічого, і після однієї з таких вилазок, коли відмінно на своєму лівому фланзі зіграв Корнієнко, м'яч опинився у Тете, який хорошим ударом в дальній кут відкрив рахунок.

Поки «Реал» приходив до тями, «Шахтар» забив і другий гол. І знову в центрі уваги опинився Тете, з ударом якого Куртуа впорався, але від Варана м'яч залетів у сітку. Фантастика! Середина першого тайму - і 2:0 на користь «Шахтаря»! У Мадриді! Кращого початку матчу навіть в мріях складно було уявити. Але і це ще було не все. Під завісу першого тайму гості відправили іменитих господарів, як мінімум, у нокдаун. І знову блиснув Тете, який розіграв з Соломоном зразкову, по-бразильськи красиву атаку, яку точним ударом в кут завершив ізраїльський легіонер. 0:3 після першого тайму там, де практично всіма очікувалося 3:0. У це було дуже складно повірити, але це була правда.

Після закінчення першого тайму дуже хотілося, щоб другого тайму зовсім не було, щоб матч так і завершився. Бо не треба бути обов'язково провидцем, щоб розуміти, що в роздягальні Зідан влаштує своїм підопічним «Армагеддон», і на другу половину гри вони вийдуть шалено мотивованими. Чи знайде для своїх підопічних потрібні слова тренер «Шахтаря», який не гірше за нас з вами розумів, що після перерви його команді доведеться скрутно?

На другий тайм Зідан випустив Бензема, причому не замість інертного Йовіча, а замість Родріго. І з перших же секунд тайму господарі кинулися вперед. Гості очікувано відійшли на свою половину поля. Але, що показово, відверто на відбій під час стартової навали донеччани не грали, намагалися виходити з оборони через короткий пас. Але свого мадридці все одно швидко домоглися. Не вийшло завести м'яч у ворота - Модрич доставив туди футбольний снаряд з-за меж штрафного майданчика відмінним ударом практично в дев'ятку. «Шахтар» оперативно організував відразу дві контратаки, але Марлосу і Тете на цей раз не пощастило.

Зідан пішов ва-банк, випустивши замість Йовіча Вінісіуса. І першим же дотиком до м'яча бразилець забив. Причому, що цікаво, «Реал» забив свій другий гол не стільки завдяки власній майстерності, скільки використавши помилку Марлоса.
Для «Шахтаря» запахло смаженим. «Реал» нарешті включив справжні швидкості, і «гірники» за своїми суперниками відверто не встигали. Проте, «Шахтар» створив ще один чистий вихід сам на сам. Але, як і в моменті з Марлосом, Тете теж не зміг реалізувати свій шанс. Прикро.

Хвилин за двадцять до кінця гри стало очевидно, що «Шахтар» втомився, і що потрібно освіжати команду замінами. Але, на жаль, посилювати гру з лави було ніким. Потрібно терпіти. «Шахтар» не тільки терпів, але і намагався огризатися. «Гірникам» навіть вдалося забити четвертий гол, але він не був зарахований - Тете заліз в офсайд.

Фінальні хвилини матчу - нерви натягнуті струною. «Шахтар» дуже організовано обороняється, але «Реал» всі сили кинув в атаку. На допомогу до Бензема був відправлений навіть Варан.

І господарі таки змогли забити «гірникам» вже в компенсований час. Відзначився Вальверде. Але суддя Йованович, переглянувши епізод, побачив офсайд в діях Вінісіуса. Відмінив взяття воріт. Відлягло.

Залишилося протриматися пару хвилин. І «Шахтар» протримався. Браво, «гірники»! З перемогою, Україно!

Ліга чемпіонів. Група В. 1-й тур.

«Реал» - «Шахтар» - 2:3

Лука Модрич (54), Вінісіус Жуніор (59) - Тете (29), Рафаель Варан (33, автогол), Манор Соломон (43)

Марко Асенсіо (34), Едер Мілітао (87) - Віктор Корнієнко (8), Валерій Бондар (83)

«Реал»: Тібо Куртуа, Марсело, Едер Мілітао, Рафаель Варан, Ферлан Менді, Федеріко Вальверде, Каземіро, Лука Модрич (Тоні Кроос, 70), Лука Йович (Вінісіус Жуніор, 59), Родріго (Карім Бензема, 46), Марко Асенсіо

«Шахтар»: Анатолій Трубін, Валерій Бондар, Додо, Віктор Корнієнко, Давид Хочолава, Майкон, Маркос Антоніо (Богдан В'юнник, 95), Тете, Манор Соломон (Вітао, 92), Ромеро Марлос, Дентіньо (Георгій Судаков, 86)

Арбітр: Срджан Йованович (Сербія)

Стадіон «Альфредо Ді Стефано» (Мадрид, Іспанія)

Футбол | 27 березня 2024, 18:14 1

Михайло також зізнався, що вже втомився від камбеків і хоче вигравати більш упевнено