Динамо в серії післяматчевих пенальті вирвало у Ворскли Кубок України

Кияни в 12-й раз завоювали трофей

45207
341
twitter.com/DynamoKyiv

Вперше фінал Кубка України з футболу, з відомих причин, пройшов за порожніх трибун і почався з хвилини мовчання. Таким чином команди вшанували пам'ять легендарного футболіста «Динамо» Володимира Трошкіна.

Мотивація виграти Кубок зашкалювала у обох команд. Підопічні Олексія Михайличенка таким чином могли реабілітуватися за невдалий сезон, а «Ворскла», крім трофея, боролася за пряму путівку в груповий раунд Ліги Європи.

Крім усього іншого, полтавський клуб пообіцяв гравцям у разі успіху виплатити на команду 1 мільйон євро преміальних. Сам клуб теж міг істотно поліпшити своє фінансове становище: тільки за потрапляння в єврокубки «Ворскла» заробила б в 6 разів більше. Загалом, важливість успіху для полтавчан неможливо переоцінити.

Що стосується складів, то місце в воротах «Динамо» зайняв Бущан. Форварди Соль і Русин залишилися на лаві запасних, а зі старту на вістрі атаки грав Вербич. Також варто відзначити, що вдруге поспіль в старті вийшов молодий центрбек Сирота.

Наставник «Ворскли» Максимов виставив оптимальний склад, адже напередодні дав відпочинок основним гравцям, випустивши на гру чемпіонату проти «Львова» молодіжний склад. Герой кубкового півфіналу Павло Ісенко чекав післяматчевих пенальті разом з гравцями запасу.

Вже на 10-й хвилині «Ворскла», яку вважали аутсайдером, повела в рахунку. Після розіграшу кутового Кане навісив в штрафний майданчик «Динамо», Сидорчук впустив Степанюка, і Руслану на дальній штанзі залишалося просто відправити м'яч у незахищені ворота.

«Динамо», як і належить фавориту, грало першим номером. Ще в першій половині тайму кияни кілька разів могли зрівняти рахунок, але Різник показував надійну гру і рятував команду. А на 28-й хвилині навіть воротар полтавчан виявився безсилим, коли Вербичу в штрафному з розвороту дозволили пробити в дальній кут – 1:1.

Складалося враження, що пропущений м'яч тільки розлютив «Динамо». Навіть зрівнявши рахунок, кияни не зменшували обертів, і рівний рахунок після першого тайму однозначно не був поганим результатом для «Ворскли».

На 55-й хвилині Цітаішвілі небезпечно пробивав з дальньої дистанції, м'яч пролетів поруч зі штангою. Потім була хороша контратака від «Ворскли», Кулач міг виводити полтавчан вперед, але Бущан перехопив передачу ціною неприємного зіткнення.

За півгодини до кінця основного часу на заміну вийшов лідер «біло-синіх» Віктор Циганков, він очікувано змінив Цітаішвілі. Саме Циганков почав відмінну атаку на 70-й хвилині, яка призвела до взяття воріт. Однак, лайнсмен зафіксував суперечливий офсайд. Як не дивно, Монзуль цього разу обійшлася без перегляду відеоповтору.

За пару хвилин до кінця основного часу Буяльський впав у штрафному і просив пенальті, але Монзуль розібралася в епізоді і заслужено дала гірчичник за симуляцію. «Динамо» продовжувало тиснути, «Ворскла» лише намагалася дожити до овертаймів. І дожила!

Здавалося, що «Динамо» ось-ось дотисне суперника, але полтавчани трималися. Павло Ісенко налаштовувався на серію пенальті і посилено розминався під керівництвом Сергія Долганського, який виграв Кубок України з «Ворсклою» в 2009 році. 11 років тому серія пенальті не знадобилася, тоді «Шахтар» був обіграний завдяки єдиному голу Василя Сачка.

Цього разу без лотереї володаря трофея визначити не вдалося. Але і не отримав свого шансу Ісенко. Юрій Максимов схоже, схитрував, і залишив Різника. І час показав, що це рішення було помилковим.

У серії пенальті команди не помилялися по сім ударів поспіль. А потім Бущан взяв удар Сапая, а Різник потягнув удар Миколенка. І все-таки «Динамо» перемогло. Баєнко не влучив по воротах, а Шабанов не схибив.

Другий фінал Кубка для «Ворскли» став невдалим, а «Динамо» все-таки компенсувало провальний сезон завойованим трофеєм.

Кубок України. Фінал.

«Динамо» – «Ворскла» – 1:1 (пенальті – 8:7)

Беньямін Вербич (28) - Руслан Степанюк (11)

Серія пенальті: 0:1. Пуцлін, 1:1. Вербич, 1:2. Кане, 2:2. Циганков, 2:3. Луїзао, 3:3. Кендзьора, 3:4. Опанасенко, 4:4. Де Пена, 4:5. Ндіайе, 5:5. Андрієвський, 5:6. Чеснаков, 6:6. Сидорчук, 6:7. Пердута, 7:7. Шапаренко, 7:7. Сапай (воротар), 7:7. Миколенко (воротар), 7:7. Баєнко (вище), 8:7. Шабанов.

Олександр Сирота (9), Артем Шабанов (80), Віталій Буяльський (89), Беньямін Вербич (113) - Олександр Скляр (41), Ігор Пердута (105+1)

«Динамо»: Георгій Бущан - Віталій Миколенко, Артем Шабанов, Олександр Сирота, Томаш Кендзьора - Сергій Сидорчук, Володимир Шепелєв (Олександр Андрієвський, 117), Віталій Буяльський (Микола Шапаренко, 99) - Карлос Де Пена, Георгій Цітаішвілі (Віктор Циганков, 60) - Беньямін Вербич.

«Ворскла»: Дмитро Різник - Ігор Пердута, Володимир Чеснаков, Альюн Ндіайе, Вадим Сапай - Олександр Скляр (Едін Шехіч, 95), Давид Пуцлін, Найджел Якубу (Євген Опанасенко, 73), Ібрахім Кане - Владислав Кулач (Луїзао, 76), Руслан Степанюк (Володимир Баєнко, 115).

Арбітр: Катерина Монзуль (Харків)