Огляд дванадцятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

2421
0
БК Черкаські Мавпи

Завершився дванадцятий ігровий тиждень Суперліги. Розпочався він з вкрай несподіваного результату в Харкові, де головні аутсайдери чемпіонату в особі місцевих «Соколів» оформили розгромну перемогу над одним з фаворитів турніру - «Прометеєм». Ключовою в матчі стала друга чверть, яку гості програли з різницею в 16 очок і до кінця зустрічі втратили одного зі своїх лідерів - Майкла Майєрса, який був вилучений з майданчика через два технічні фоли. У другій половині матчу гравці «Прометея» були деморалізовані, а господарі продовжили добивати суперника, показавши при цьому відмінний відсоток реалізації триочкових (10 з 20, 50% реалізації).

Через два дні «титани» побували в гостях у дніпровського «Дніпра» - клубу з набагато більш високими цілями на сезон. Після провалу «Прометея» в Харкові саме господарі вважалися фаворитами, навіть незважаючи на те, що Денис Журавльов не міг розраховувати на одного зі своїх лідерів Станіслава Тимофєєнко, який склав компанію в клубному лазареті Іссуфу Санону. Перші три чверті поєдинку пройшли в абсолютно рівній боротьбі, але в четвертій чверті гостям вдався відмінний ривок і вони повели в рахунку на дев'ять очок за три з половиною хвилини до кінця ігрового часу. Здавалося, що гра зроблена, але дніпрянам після взятого тайм-ауту майже вдалося наздогнати суперника, а за одинадцять секунд до кінця зустрічі Террелл при відставанні господарів в -3 кидав рятівний дальній кидок, але промахнувся. Фінальна сирена зафіксувала перемогу «Прометея» над лідером чемпіонату і залишається тільки гадати, де ми побачили реальний потенціал команди, в Дніпрі або в Харкові?

БК Дніпро

Сенсаційна перемога над «Прометеєм» дещо поліпшила шанси «Харківських Соколів» на восьму підсумкову сходинку в сезоні, але для реалізації цих планів харків'янам дуже потрібна була перемога над одним з двох своїх прямих конкурентів - БК «Запоріжжя». Матч практично рівних за своїм потенціалом команд пройшов в такій же рівній боротьбі. Команди по черзі обмінювалися ривками і так тривало до останніх хвилин. Гра перейшла в клатч-тайм з великою кількістю штрафних. У цій перестрілці трохи кращими були гості. У «Соколів» був шанс врятувати гру і навіть вирвати перемогу, але почергові кидки на останніх секундах від Каріма Джамара і Романа Козлова мети не досягли.

Після поразки від «Прометея» баскетболісти «Дніпра» всю свою спортивну злість зігнали на запоріжцях, які потрапили під «гарячу руку». Дніпряни виграли у гостей кожну з окремо взятих чвертей і оформили підсумкову перемогу з майже тридцятиочковою перевагою - 92:64. Крім підсумкового розгрому, матч був затьмарений для запоріжців серйозною травмою Лью Сталлворта. Один з лідерів гостей в четвертій чверті невдало приземлився на ногу свого партнера Джервона Пресслі і зміг покинути майданчик тільки зі сторонньою допомогою.

Менш ніж через 48 годин після закінчення домашнього єврокубкового поєдинку гравці столичного «Київ-Баскета» вийшли на паркет в Одесі. Господарям вдалося затягнути гостей у в'язкий баскетбол з явним ухилом у бік оборони, і їх ставка спрацювала. Після трьох рівних чвертей одесити створили за чотири хвилини до кінця заключного відрізка зустрічі перевагу в п'ять очок, що по такій грі бачилося досить великим гандикапом. Киянам вдалося зрівняти рахунок, але тут своє вагоме слово сказав Брюс Мейсі. Лідер «Одеси» набрав чотири очки поспіль на останній хвилині і приніс перемогу своєму клубу.

БК Одеса

Минулого тижня «Хімік» дуже серйозно посилив свій склад. Зі скандалом перейшов в южненський клуб з МБК «Миколаїв» Віталій Зотов, також поповнив склад команди Кріс Коуклі, добре відомий українським любителям баскетболу по виступам за «Черкаських Мавп». Коуклі поки не встиг дебютувати в складі «Хіміка» і, можливо, саме його і не вистачило южненцям в поєдинку з колишнім клубом Кріса, адже основну кількість очок гості з Черкас заробили саме з трисекундної зони, де відмінну гру продемонструвала пара Райт-Хаджифейзовіч. Американець і боснієць на двох набрали більше половини очок своєї команди і внесли основний внесок в перемогу «Черкаських Мавп».

Через два дні южненці приймали «Київ-Баскет» і знову програли боротьбу в трисекундній зоні, поступившись гостям за кількістю зібраних відскоків - 29:40. Незважаючи на цей факт господарі дали справжній бій киянам, завершивши три чверті поєдинку на свою користь - 64:60, але в заключному відрізку гри киянам вдався вирішальний ривок. Відзначаємо в складі «Київ-Баскета» гру Богдана Близнюка, який 15 зі своїх 17 очок набрав в четвертій чверті і Марека Классена, який за поєдинок зробив 13 результативних передач (на три менше, ніж вся команда южненців).

Єдиною командою, яка зуміла двічі перемогти минулого тижня, стали «Черкаські Мавпи». За гру проти БК «Одеса» черкащани жодного разу не були в ролі наздоганяючих, вже на старті поєдинку оформивши ривок - 10:0, але одесити завжди були десь поруч, зумівши двічі зрівняти рахунок (по разу в третій і четвертій десятихвилинках). Господарів традиційно тягнув на своїх плечах Брюс Мейсі, а у «Мавп» другу гру поспіль ударно провела пара Райт-Хаджіфейзовіч, зусилля яких і стали фундаментом перемоги гостей.