Схилимо голови. Бєлаз, один з перших ультрас Динамо, загиблих на війні
Ігореві Бєлошицькому було 24 роки
- 12 грудня 2025, 09:00
- |
- 433
- 0
Щодня о 9 ранку українці вшановують пам'ять людей, чиє життя забрала російсько-українська війна. Сьогодні Sport.ua згадує фаната київського «Динамо» Ігоря Бєлошицького, котрий одним з перших загиблих фанатів киян на цій війні. Поліг Ігор рівно 11 років тому, 12 грудня 2014 року під Маріуполем.
Слід у довколафутболі
Ігор Бєлошицький народився 18 вересня 1988 року в Києві, у рідному місті вчився у гімназії №32 та школі №44, потім вступив до Української академії бізнесу та підприємництва, де отримав диплом менеджера з міжнародної економіки. З юних років Ігор займався спортом: відвідував секцію з боксу, а любов до футболу та київського «Динамо» привела підлітка на фанатський сектор, де згодом він долучився до колективу «Albatross».
Як пізніше розповіла мама Ігоря, з малечку він мав власну думку та був готовій відстоювати правду. Загострене відчуття справедливості не дозволило Бєлазу, як його називали друзі, залишитися осторонь революційних подій 2014 року. У дні, коли на Майдані вирішувалося майбутнє України, він разом із побратимами з колективу виборював справедливість проти злочинної влади.
Бойовий досвід
Згодом, коли на зміну протистоянню з псами режиму прийшло протистояння з російськими покидьками і їх прихвоснями з Донеччини і Луганщини, Ігор деякий час дуже хвилювався, що не зміг одразу ж вирушити на Схід разом із товаришами за колективом та іншими одноклубниками. Зовсім незабаром, вже у вересні 2014 року Бєлаз приєднався до друзів, ставши бійцем тоді ще батальону «Азов». Відразу ж був відряджений до зони бойових дій.
Разом з товаришами ще з мирних часів, Бєлаз служив у першій чоті першої сотні «Азову», де показав себе як старанний та вправний воїн.
Загибель
Ігор Бєлошицький загинув 12 грудня 2014 року поблизу села Павлопіль, яке знаходиться в околицях Маріуполя на Донеччині. Група дозору полку «Азов» та розвідники Збройних сил України виявили та знешкодили снайперську пару терористів і ДРГ, що влаштувала засідку. Вже на зворотньому шляху авто з військовими натрапило на протитанкову міну. Той вибух забрав життя двох з п'яти бійців у машині, зокрема Ігоря.
Поховали воїна на Лук'янівському військовому цвинтарі Києва.
9 квітня 2015 року Ігор Бєлошицький нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
18 жовтня 2018 року на фасаді гімназії № 32 у Києві відкрили пам'ятну дошку на честь колишнього учня.