Шахтар – СК Полтава. Прогноз і анонс на матч чемпіонату України
Відрив від переслідувачів може збільшитись ще сильніше
- 09 листопада 2025, 16:00
- |
- 10 листопада 2025, 05:22
- 2124
- 26
У неділю, 9 листопада, у Львові на стадіоні «Арена Львів» відбудеться матч дванадцятого туру Української Прем'єр-ліги з футболу, в якому зіграють донецький «Шахтар» і СК «Полтава». Стартовий свисток рефері Максима Козиряцького із Запоріжжя пролунає о 18:00 за київським часом.
Шахтар
Донецький «Шахтар» залишив позаду тиждень класичних протистоянь з київським «Динамо» в Кубку та чемпіонаті, за підсумками яких у команди Арди Турана залишилися двоякі враження. Адже з кубкового турніру «гірники» в підсумку вилетіли за підсумком поразки в столиці (1:2), тому один трофей для турецького фахівця і його підопічних в цьому сезоні вже в зоні недосяжності, а ось матч УПЛ у Львові завершився вже на користь донеччан (3:1).
Важливість тієї перемоги «Шахтаря» ще належить оцінити належним чином на короткій дистанції, але вже за підсумком тих вихідних було очевидно - здобуті три очки дали можливість відірватися від переслідувачів на вершині турнірної таблиці, і оскільки в цьому сезоні всі небезгрішні, то навіть така хитка перевага на даному етапі виглядає хорошим запасом на майбутнє. А якщо врахувати, що в цьому турі центральний матч проводять два прямих конкуренти, «Динамо» і ЛНЗ, між собою, то колектив Турана і зовсім опиняється в досить перспективній позиції. «Кривбас» вже програв свою гру «Карпатам», а як «Полісся» поїде в гості до знайомої для Руслана Ротаня «Олександрії», ще належить дізнатися в день звітної зустрічі.
Тим часом «Шахтар» посеред тижня провів матч на єврокубковій арені в рамках Ліги конференцій УЄФА проти ісландського «Брейдабліка». Виїзд цей був короткий - грали в Кракові, суперник - посереднього рівня і амбіцій, результат - максимальний, перемога 2:0, а витрачений ресурс - мінімальний. Туран провів значну ротацію, тому «основні» футболісти після Класичних отримали відпочинок. Таким чином залишається лише остаточно переконатися, що «Шахтар» виніс уроки з розгрому від ЛНЗ, який якраз і припав на період після важкої гри в Шотландії.
СК Полтава
Та й суперник у команди Арди Турана цього разу, з усією повагою, не рівня організації ЛНЗ. СК «Полтава» проводить дебютний сезон на рівні «елітного» дивізіону і після 11 зіграних матчів ми можемо впевнено стверджувати, що колектив Павла Матвійченка стикається з усіма тими проблемами, які йому пророкували ще перед початком кампанії. Ресурси у клубу досить скромні, тому і простір для маневру дуже обмежений.
Результати «малиново-жовтих» також відповідають - останнє місце в турнірній таблиці, і якби не останні дві гри «Полтави» проти «Кривбасу» і «Колоса» з досить бойовими нічийними результатами (2:2), то і приводів для оптимізму перед грою проти «Шахтаря» могло і зовсім не бути. Єдиний суперник, якого полтавчани зуміли обіграти за цей час - «Верес», ще у другому турі (1:0). З тих пір успіху вдавалося досягти лише на ранньому етапі Кубка проти представника аматорського футболу «Iron» (5:1).
Календар найближчих матчів для «Полтави» при цьому просто жахливий. Після «Шахтаря» буде ЛНЗ і «Динамо», тоді як перше коло команда завершуватиме грою проти «Епіцентру». Але найгірша новина в цьому контексті для команди Матвійченка полягає в тому, що і в кінці сезону її чекатимуть ці ж суперники, а значить доведеться чіплятися за результат в не найкращих умовах осінньо-зимово-ранньовесняного футболу. Чи потягне таке завдання новачок «еліти»?
Історія зустрічей
Футбольні шляхи «Шахтаря» і СК «Полтава» раніше не перетиналися.
Феміда
Головним арбітром майбутньої гри стане 44-річний Максим Козиряцький із Запоріжжя, який на своєму рахунку має 79 матчів у рамках «елітного» дивізіону. Бічними рефері стануть Семен Шлончак і Тарас Клименко, а резервним арбітром відпрацює Денис Резніков. На матчі буде присутня система VAR на чолі з Климом Забродою та Юрієм Можаровським. Козиряцький має досвід проведення матчів за участю «Шахтаря» - 6 перемог і 2 нічиї, тоді як з «Полтавою» він не перетинався.
Орієнтовні склади
«Шахтар»: Різник - Педріньйо Азеведо, Матвієнко, Марлон Сантос, Конопля - Марлон Гомес, Очеретько, Бондаренко - Невертон, Егіналду, Педріньйо да Сілва.
СК «Полтава»: Восконян - Коцюмака, Подлепич, Веремієнко, Бужин - Галенков, Плахтир, Хахлев, Одарюк - Вівдич, Марусич.
18:00