Віталій ПОНОМАРЬОВ: «Ця збірна Іспанії не була безгрішною»

Фахівець оцінив виступ збірної України U-20 на ЧС-2025

Відомий український тренер Віталій Пономарьов, ексклюзивно для Sport.ua, поділився спостереженнями від матчів юніорської збірної України U-20 на чемпіонаті світу 2025 року.

- Юніорська збірна України досить впевнено подолала груповий етап чемпіонату світу 2025, але вже у 1/8 вилетіла, програвши Іспанії? Чого не вистачило нашим хлопцям? Можливо, не пощастило з суперником?

- Звичайно, на будь-якому рівні, збірна Іспанії - серйозний суперник. Я бачив матч, ця збірна Іспанії не була безгрішною. Можна було б досягти позитивного результату.

Чого не вистачило? На мою думку, напевно, впевненості. Тому що, з такими командами варто грати більш агресивніше і впевненіше - тільки так можна досягти позитивного результату. Все ж таки, хлопці хвилювалися перед таким суперником, хоча… зрозуміло, що збірна Іспанії - серйозний суперник, але з цією збірною можна було грати.

- Кого б із юніорської збірної могли б виділити персонально? Хто може дорости до гравця національної збірної?

- Це складне питання. Дуже багато гравців, які представляють нашу країну у юнацьких і молодіжних збірних, при переході у «дорослий»футбол… Не всім вдається перейти в «дорослий» футбол, а тим паче дорости до рівня національної збірної України

Були футболісти, які добре виділялися на цьому чемпіонаті. Це Синчук! У нього хороші перспективи уже у найближчому майбутньому може дебютувати у національній збірній. Кревсун сподобався. Загалом, є ще декілька футболістів, які при правильній підготовці і свої праці, також можуть дорости до рівня збірної України, але потрібно багато працювати. Зараз важко прогнозувати - при переході у «дорослий» футбол має зійтися багато факторів: фізична, тактична підготовка, характер, вміння вигравати конкуренцію… Важко зараз спрогнозувати.

- На мою думку, зірок у цій команді було небагато. Дмитро Михайленко не цурався змінювати футболістів, даючи шанс майже кожному. Як ви оціните роботу тренерського штабу збірної?

- Зірок, на рівні юніорської збірної, бути не може. Це перспективні футболісти, до «зірок» їм ще працювати й працювати. Треба дійти до того рівня, щоб тебе вважали зіркою - я б дуже обережно використовував такі фрази.

Що стосується нашої збірної? Ми маємо грати за рахунок своїх сильних якостей. Якщо ми можемо грати за рахунок сильних якостей - тільки тоді ми можемо досягати результату. Не думаю, що ми можемо грати в будь-який футбол, який нам захочеться, і досягти результату. Щоб досягти результату маємо використовувати свої сильні якості.

- Ви починали свій тренерський шлях у дитячому-юнацькому футболі. Чим в тренерському плані відрізняється робота з юнаками від праці з «дорослою командою»?

- В дитячо-юнацькому футболі більше уваги приділяється навчанню футболістів. Першочергове завдання - навчити, тому багато уваги приділяється саме навчанню футболіста у всіх аспектах.

А дорослий футбол - це гра на результат! Звичайно, також є ці навчальні процеси, але від тебе вимагають результат і ти вже більше починаєш працювати на результат. У «дорослому» футболі дуже важливим є управління футболістами, тому що це вже сформовані гравці: треба знайти підхід, створити хорошу атмосферу у команді! У «дорослому футболі» більше психологія! Дорослий футбол - гра на результат, тим він і відрізняється від дитячо-юнацького.

- Склад юніорів був не оптимальним. Деякі клуби не відпустили своїх гравців до розташування збірної. Наскільки вважаєте це правильним?

- Звичайно, хочеться, щоб всі наші клуби відпускали футболістів в збірні, але цей турнір не припадав на дати ФІФА. Саме тому не всі команди й відпустили своїх гравців на чемпіонат світу. Зрозуміло, що завжди хочеться, щоб грали найкращі гравці, але це були не дати ФІФА.

- На цьому турнірі зіграли також діти наших легенд - Гусєв та Шевченко (молодші) як оціните їх подальші перспективи?

- Перспективи, знову ж таки, важко оцінити. Вони такі самі футболісти як і інші, і якщо їх викликали у збірну, значить вони цього заслуговували., - сказав фахівець.

Олег Вахоцький Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 05 грудня 2025, 05:02 1

Бельгієць хоче підсилення захисту

Коментарі