Герой камбеків. Марк Аллен у драматичному фіналі взяв 12-й титул у кар'єрі
У фіналі English Open «Пістолет» переграв китайця Чжоу Юелуна
- 22 вересня 2025, 11:23
- |
- 22 вересня 2025, 13:23
- 3806
- 1
Відомий снукерист Марк Аллен здобув драматичну перемогу над китайцем Чжоу Юелуном (9:8) та виграв титул на 2025 English Open у англійському Брентвуді.
У тиждень камбеків Аллена цього вечора ситуація обернулася навпаки. Північноірландець вів 7:3, але опинився у ролі наздоганяючого, поступаючись 7:8. Однак він продемонстрував свою звичну впертість і характер, виграв два останні фрейми й здобув перемогу (9:8).
Марк Аллен створив героїчні камбеки на попередніх стадіях. Спочатку переміг Діна Цзюньхуея (4:3), програючи 0:3 у 1/8 фіналу. Потім неймовірним чином здолав Еліота Слесcора (5:4) із рахунку 0:4 у чвертьфіналі. Нарешті, взяв гору над Джеком Джонсом (6:5) із рахунку 3:5 у півфіналі.
Це 12-й рейтинговий титул у кар'єрі Аллена та його 20-й фінал у таких турнірах. Тепер Марк зрівнявся із Шоном Мерфі на 10-й позиції у списку переможців усіх часів. Це перша рейтингова звитяга Аллена за останні 19 місяців,
«Пістолет» не вигравав рейтингових турнірів після Players Championship у лютому 2024 року. Через це він опустився у світовому рейтингу на 10-те місце, хоча минулого року короткий час був на вершині. Проте тепер завдяки головному призу у £100 тисяч він піднявся на сьому сходинку.
Ця перемога одразу виводить Аллена на перше місце у заліку за бонус серії Home Nations. Той, хто заробить найбільше призових у чотирьох турнірах серії, отримає бонус у £150 тисяч.
Поразка стала гіркою пігулкою для Чжоу після його величезні зусилля, хоча він майже створив камбек та ненадовго вийшов уперед цього вечора. Китайцю доведеться ще почекати на свій перший рейтинговий трофей. Чжоу тепер програв усі чотири свої фінали рейтингових турнірів: на European Masters 2020, Shoot Out 2020 та у фіналі Northern Ireland Open 2023, де він також поступився Аллену.
Перша сесія завершилася впевненою перевагою Аллена 6:2. Коли ввечері гра поновилася, обидва розуміли важливість сильного старту. Напружений 45-хвилинний фрейм відкриття виграв Чжоу, скоротивши відставання (3:6). Аллен знову збільшив перевагу (7:3), але два поспіль фрейми від Чжоу зробили рахунок 5:7 перед перервою в сесії.
Після паузи Аллен міг закрити матч за рахунку 60 очок, але схибив на червоній у середню. Чжоу відповів серією 72 і виграв на чорній кулі (6:7). Серії 60 і 53 дозволили Чжоу виграти п'ять фреймів поспіль та вийти вперед (8:7). Вражаючий 16-й фрейм мав виграти Аллен після серії 71, але фол дав шанс Чжоу. Він заробив потрібні очки за фол і мав можливість виграти на зеленій, однак Аллен вирвав передостанній фрейм (8:8).
У фіналі саме Аллен зробив вирішальну серію 61 і здобув перемогу (9:8). Після фінальних камбеків Ніла Робертсона на Saudi Arabia Snooker Masters і Сяо Годуна на Wuhan Open, це перший випадок в історії, коли три рейтингові турніри поспіль вирішувались у вирішальному фреймі.
Марк Аллен сказав: «Це дуже багато значить. У наші дні будь-яка перемога важлива. Особливо здобути її так, як цього тижня - постійно відстаючи. Я був абсолютно виснажений. Думаю, адреналін допоміг мені пройти першу сесію, а ввечері я був дуже втомлений. Це не виправдання тих куль, які я не забив, але я відчував втому. За 7:8 я зрозумів, що настав момент знайти свою форму. Цього разу я спатиму добре.
Вважаю, що мінімум, чого можна очікувати від будь-якого гравця - це віддача. Багато хто здався б у тих ситуаціях, у яких я опинився цього тижня. Думаю, тепер усі знають, що я ніколи не здаюсь. Це іноді варте самого фрейму.
Я хочу виграти якомога більше різних турнірів. Welsh Open - єдиний турнір серії Home Nations, який я ще не вигравав. І, звісно, чемпіонат світу. Це дві події, які особливо виділяються в моєму списку і яких бракує в моєму резюме».
Чжоу Юелун сказав: «Звісно, це додасть мені впевненості. Марк був дуже сильний у першій сесії, був попереду 6:2.
Я просто хотів створити йому проблеми увечері. Я радий, що мені вдалося повести 8:7. Це чудовий досвід, я зроблю з нього висновки».
За матеріалами World Snooker Tour
Снукер. 2025 English Open
Брентвуд (Англія), 11-21.09.2025
Фінал, 21 вересня 2025
Чжоу Юелун (Китай) - Марк Аллен (Півн. Ірландія) - 8:9
Відеофрагменти фіналу