Рівняння на Ковляра. 5 кращих бомбардирських результатів у збірній України

Олексій Коляго згадує найкращі снайперські досягнення наших баскетболістів

В останньому матчі підопічних Айнарса Багатскіса в раунді пре-кваліфікації до Кубка світу-2027 відбулася далеко непересічна подія в українському баскетболі. У виїзному поєдинку проти Словаччини захисник «синьо-жовтих» Олександр Ковляр набрав тридцять три очки, і цей результат став найкращим бомбардирським досягненням в історії нашої чоловічої національної збірної.

Важко повірити, але вперше за тридцять чотири роки і дуже велику кількість офіційних матчів, баскетболіст у майці збірної України взяв гросмейстерську позначку в тридцять набраних пунктів. До Ковляра це не вдавалося ні нашим представникам НБА, ні найкращим гравцям своїх поколінь, ні натуралізованим американцям.

Але попри цей факт історія знає яскраві перфоманси українців у складі своєї національної збірної. І зараз, після того, як встановлена ​​нова рекордна планка, саме час згадати топ-п'ятірку індивідуальних снайперських досягнень наших збірників. Одразу зробимо зауваження, що в розрахунок йдуть лише офіційні матчі.

5. Артур Дроздов - 28 очок

Матч: Україна - Нідерланди - 88:62
Турнір: відбір на Євробаскет-2003
Дата: 23.11.2002

fbu.ua. Артур Дроздов

На початку нульових, мабуть, найкращий легкий форвард в історії нашого баскетболу був одним із небагатьох гравців збірної з досвідом гри у нещодавно створеній Євролізі. Логічно, що в національній команді він був серед лідерів і тих баскетболістів, хто створював різницю та робив результат. Щоправда, це знали і суперники, які частенько дуже щільно грали з баскетболістом, який виступав тоді за французький «По-Ортез», що часто позначалося на його результативності. Втім, навіть попри це, користь, яку приносив Артур нашій збірній, була просто величезною.

Свій найрезультативніший поєдинок у складі «синьо-жовтих» Дроздов провів у відборі на Євробаскет-2023 проти непоказної збірної Нідерландів. У суперників просто не було гравців, які за своїм класом та рівнем баскетбольного таланту могли зупинити нашого форварда. Зрештою, перед рідними вболівальниками Артур провів просто шикарну зустріч і набрав двадцять вісім очок, а наш колектив взагалі не помітив свого опонента.

У тому відборі Артур Дроздов відіграв за українську збірну п'ять із десяти поєдинків і став найкращим за середньою результативністю (рівно вісімнадцять очок) та за кількістю перехоплень, яких у нього зібралося одинадцять. Сама ж українська команда провела успішну кваліфікацію і з показником у сім перемог та три поразки посіла третю позицію після топових Туреччини та Литви. Цього вистачило, щоб пробитися на Євробаскет як один із найкращих колективів серед тих, хто посів у своїх групах треті місця.

4. Олексій Печеров - 28 очок

Матч: Україна - Угорщина - 77:69
Турнір: відбір на Євробаскет-2009 (релегейшн-раунд)
Дата: 14.08.2009

3. Олексій Печеров - 29 очок

Матч: Естонія - Україна - 72:75 (ОТ)
Турнір: відбір на Євробаскет-2009 (релегейшн-раунд)
Дата: 17.08.2009

Getty Images/Global Images Ukraine. Олексій Печеров проти Дірка Новіцкі

Відбір до Євробаскету-2009 приніс нашій збірній багато проблем. На його основному етапі Україна посіла останнє місце в четвірці з Туреччиною, Бельгією та Францією, що за тодішніми правилами означало боротьбу з такими ж невдахами в релегейшн-раунді за право залишитися у дивізіоні А (тоді ФІБА всі європейські збірні ділила на два дивізіони). Черговими суперниками «синьо-жовтих» стали Естонія, Угорщина та Чехія. Лише двоє з цього квартету залишалися на верхньому поверсі європейського баскетболу, тоді як двоє невдах опускалися до дивізіону В.

Важко сказати, як би завершився цей міні-турнір для збірної України, якби в її складі не було Олексія Печерова. Уродженець Донецька провів у збірній не так багато матчів (21 офіційний поєдинок), але серпень 2009 року став його зірковою годиною у «синьо-жовтій» майці. У четвертому турі релегейшн-раунду Україна у вкрай важливому домашньому поєдинку обіграла Угорщину, а Печеров, який тоді виступав у НБА, повторив рекорд Артура Дроздова та набрав двадцять вісім очок, принагідно додавши до них сімнадцять підбирань. А лише через три дні в Таллінні Олексій просто розірвав збірну господарів, зробивши колосальний внесок у дуже важку перемогу в овертаймі. На його рахунку в матчі проти збірної Естонії було 29 очок + 17 підбирань, а рейтинг ефективності нашого бігмена склав максимально серйозні тридцять п'ять балів.

В останньому турі бігмен ще прибив удома збірну Чехію (21 набраний пункт + 10 підбирань) у вирішальному поєдинку за місце в дивізіоні А. В підсумку, наш колектив посів рятівне друге місце в групі з показником у чотири перемоги і дві поразки, зберігши місце серед кращих європейських збірних, а сам Олексій Печеров надовго зайняв позицію найбільш результативного гравця в історії української команди.

2. Артем Пустовий - 29 очок

Матч: Україна - Литва - 62:94
Турнір: Євробаскет-2017
Дата: 05.09.2017

Getty Images/Global Images Ukraine

Лише за вісім років результат Олексій Печерова зміг повторити Артем Пустовий. Причому зробив він це у матчі проти дуже серйозного суперника. На Євробаскеті-2017 українці зуміли виконати програму-мінімум, вийшовши до плей-оф із дуже непростої групи з Литвою, Німеччиною, Італією, Ізраїлем та Грузією. Справжнім ікс-фактором для української збірної стала якісна гра від нашого центрового, який на цьому турнірі остаточно закріпився серед ключових гравців «синьо-жовтої» команди.

У матчі проти литовців Артем мав дуже сильних опонентів у особах гравців НБА Йонаса Валанчунаса та Донатаса Мотеюнаса, але це не завадило українському бігмену набрати в боротьбі з такими статусними гравцями цілих двадцять дев'ять очок. На жаль, партнери не підтримали почин Пустового і Україна розгромно поступилася балтійцям, а виступ українського п'ятого номера став чи не єдиним приємним спогадом про цю зустріч у наших вболівальників.

1. Олександр Ковляр - 33 очки

Матч: Словаччина - Україна - 86:98
Турнір: відбір на Кубок світу-2027 (раунд пре-кваліфікації)
Дата: 20.08.2025

fbu.ua

А на вершині - перфоманс від нашого гравця задньої лінії, якому ще не виповнилося й тижня. Схоже, що після цього поєдинку Олександр остаточно закрив питання про те, хто буде основним розігруючим української збірної на найближчі кілька років. Так, у Ковляра був не дуже вдалий відбір на Євробаскет-2025 (втім, як і у всієї нашої команди), але коли вихованцеві южненського «Хіміка» вдається продемонструвати свій рівень, він стає дуже небезпечним для будь-якого суперника.

У Братиславі Ковляр провів просто елітну останню чверть, зумівши погасити камбек словаків і показавши, чому цього літа його підписала міцна чорногорська «Будучность», яка виступає у Кубку Європи. Тридцять три набрані очки + шість підбирань + шість передач, рейтинг ефективності - 32 бали, стали чудовим результатом, що демонструє потенціал двадцятитрирічного баскетболіста.

***

Так виглядає п'ятірка найкращих індивідуальних бомбардирських здобутків гравців збірної України на даний момент. Нарешті, наші баскетболісти взяли цей знаковий рубіж у тридцять набраних пунктів. Залишається лише побажати всім українським збірникам, які одягають чи одягатимуть в майбутньому «синьо-жовті» майки, щоб цей рейтинг зазнав змін якнайшвидше. А яскраві індивідуальні виступи обов'язково приносили переможні результати нашій національній команді.

Олексій Коляго Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Баскетбол | 04 грудня 2025, 14:11 0

Українка має посилити команду перед стартом плейоф Єврокубка

Коментарі