Клубний чемпіонат світу може проводитись кожні 2 роки. ФІФА в роздумах
Ідею просуває мадридський Реал
- 19 серпня 2025, 04:58
- |
- 19 серпня 2025, 05:05
- 543
- 0
ФІФА може змінити формат Клубного чемпіонату світу і проводити його раз на два роки, починаючи з 2029 року. Також обговорюється можливе розширення турніру з 32 до 48 учасників.
За інформацією The Guardian, ідею просуває «Реал» Мадрид, а також її підтримали «Барселона», «Манчестер Юнайтед», «Ліверпуль» та «Наполі». Клуби зацікавлені у фінансових вигодах, адже переможець останнього розіграшу «Челсі» отримав £85 млн призових.
Наразі формат зафіксований до 2030 року: наступний турнір відбудеться у 2029 році. Але після цієї дати календар може бути переглянутий. Проти ідеї виступають УЄФА та Асоціація європейських ліг, які вже подали скаргу до Єврокомісії, звинувачуючи ФІФА у зловживанні впливом.
Окрім цього, ФІФА планує переглянути квоти: обмеження у два клуби від однієї країни можуть скасувати. Господарем турніру у 2029 році хочуть стати Катар, Іспанія та Марокко.