«Нам снилися ті самі сни…». Вражаючий перформенс фанатів Динамо Заґреб

Прихильні до України фанати відзначили 30-річчя операції «Буря»

Вчорашній матч другого туру чемпіонату Хорватії, в якому заґребське «Динамо» на рідному стадіоні «Максімір» перемогло 3:0 «Вуковар», запам'ятається не стільки власне грою, скільки яскравим перформенсом від Bad Blue Boys, активних фанатів господарів. Він присвячений 30-річчю військової операції «Oluja» («Буря»), в ході якої хорватська армія відвоювала відірвані від центрального уряду збунтованими сербами хорватські території, що утворювали невизнану державу Республіка Сербська Країна. Завдяки успішному бліцкригу хорватських військ 4-7 серпня 1995 року всього за 84 години було відновлено хорватський конституційно-правовий порядок на всіх захоплених сербськими сепаратистами територіях, окрім східної Славонії, зокрема відбите стратегічно важливе місто Кнін.

«Буря» поряд з операцією «Блискавка» стала ключовою військовою акцією, що поклала край вітчизняній війні в Хорватії. Протягом операції за участю майже 200 000 хорватських і боснійських воїнів визволено 10 400 квадратних кілометрів або 18,4 відсотка загальної площі Хорватії. «Oluja» вважається найуспішнішим бліцкригом з часів операції «Барбаросса». Це був останній цвях у труну сербської парадержави, її остаточне знищення та припинення існування.

«Нам снилися ті самі сни, ми прокидалися на тих самих світанках», - гласить текстовик на секторі фанатів заґребського «Динамо». В основі перфу лежать слова з другого куплету пісні «Oluja» Марко Перковіча-Томпсона. На полотні зображено хорватські танк і артилерію. Перекреслений вказівник «Кнін» присвячено даті 5 серпня 1995 року, коли хорватські війська увійшли в місто Кнін, зламавши опір військ невизнаної республіки остаточно.

Зауважимо, що угруповання Bad Blue Boys (ВВВ) вважається братнім з українськими фанатськими рухами і головне - з ультрас київського «Динамо» і його найбільшим об'єднанням WBC. Представники ВВВ беруть участь на нашому боці у війні з москалями.

Іван Вербицький Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 05 грудня 2025, 17:49 0

Василь Баранов вважає, що рано чи пізно київський клуб вийде з кризи

Коментарі