Конфлікт Джоковича та Сербії: турнір ATP 250 переїхав із Белграда до Афін
У Греції змагання такого рівня відбудуться вперше з 1994 року
- 05 серпня 2025, 17:37
- |
- 5811
- 1
Турнір ATP 250, який у попередні роки проводився в Белграді, цього року відбудеться в Афінах з 2 по 8 листопада, оголосила ATP.
На вихідних з'явилася інформація про те, що змагання цього року в Белграді не відбудуться, і тепер це підтвердилося. Відразу після того, як Відкритий чемпіонат Сербії оголосив, що турнір не буде проводитися в Белграді, ATP оголосила і підтвердила, що цього року тенісні матчі пройдуть в Афінах.
Афіни вже отримали ліцензію на проведення турніру:
«Турнір ATP 250 в Греції організований досвідченою командою, яка раніше проводила дев'ять міжнародних турнірів у Белграді. Новий проект продовжує цю традицію, і підготовка вже йде повним ходом, щоб забезпечити проведення тенісної події світового рівня в історичному місті Афіни», - оголосила ATP.
Ліцензією на проведення турніру володіє родина іменитого Новака Джоковича. Ноле вже зустрічався з прем'єр-міністром Греції Кіріакісом Міцотакісом 15 червня під час його візиту до Афін.
ATP підтвердила, що турнір буде організовано на столичній арені OAKA, де грають баскетболісти «Панатінаїкоса». У Греції змагання такого рівня пройдуть вперше з 1994 року.
Сім'я Джоковича зважилася на переїзд турніру через те, що не може гарантувати безпеку в Белграді. У Новака є конфлікт з владою Сербії.
Джокович публічно підтримав студентські протести проти корупції та жорстокості влади в Сербії. Він засудив застосування насильства проти студентів після обвалення даху вокзалу в Нові-Саді, при цьому підкресливши, що не може «прикидатися, що нічого не відбувається».
Ця підтримка викликала посилення напруженості з президентом Александром Вучичем і урядом Сербії. Політологи і медіа оцінюють Джоковича як символ національної гордості Сербії, але при цьому відзначають ризик його перетворення на «маріонетку націоналістичних кіл».