«Це було занадто». Ферстаппен відреагував на штраф Оскару Піастрі
Пілот Ред Булл вважає, що покарання було занадто жорстке
- 06 липня 2025, 20:47
- |
- 06 липня 2025, 20:53
- 5939
- 2
Макс Ферстаппен був здивований рішенням стюардів щодо 10-секундного штрафу, який отримав Оскар Піастрі під час Гран-прі Великої Британії. Чинний чемпіон назвав це покарання «дуже екстремальним».
Піастрі лідирував у Сільверстоуні у складних умовах на початку гонки, утримуючи перевагу над Ферстаппеном і Норрісом під час кількох фаз віртуальної та реальної появи автомобіля безпеки. Австралієць впевнено проходив кожен рестарт, однак ситуація змінилася після перезапуску на 21-му колі.
Пілот Макларен отримав 10-секундний штраф і два штрафні бали за «небезпечне гальмування». У момент, коли фари на даху автомобіля безпеки згасли, Піастрі різко прискорився, а потім загальмував - його швидкість знизилась із 218 км/год до 52. Це змусило Ферстаппена здійснити обгін, щоб уникнути зіткнення.
Після інциденту Піастрі відбув штраф під час піт-стопа, втративши лідерство, яке згодом перейшло до Ландо Норріса. Саме британець і виграв домашню гонку. Ферстаппен, якого розвернуло під час того самого рестарту, зміг повернутися в боротьбу та фінішував п'ятим.
Пілот Ред Булл порівняв ситуацію з інцидентом у Монреалі, коли подібна ситуація сталася між ним і Джорджем Расселом, але тоді обійшлося без покарань.
«Зі мною таке траплялося не раз, коли інші різко гальмували переді мною», - сказав Ферстаппен у коментарі Viaplay.
«Я лише після гонки дізнався, що Оскар отримав 10 секунд. Це занадто суворе покарання. Але я не встановлюю правила».