Відомий тренер назвав помилку, яка призвела до вильоту молодіжки з Євро

Олег Дулуб вважає, що ключовою стала поразка від Данії

Колишній тренер низки український команд Олег Дулуб прокоментував виліт молодіжної збірної України з чемпіонату Європи U-21 2025 після поразки від одноліток з Нідерландів (0:2).

- Футбол - це гра помилок. Я перед грою відзначив для себе пʼять футболістів, які зіграли усі три матчі в основі: Батагов, Брагару, Ванат, Очеретько і Вівчаренко. Помилки Батагова і позиційної помилки Очеретька у другому голі, йому не вистачило метра, не було б, якби вони були свіжі. Ці помилки викликані втомою гравців під час такого короткострокового турніру.

В європейській класифікації є чітка градація: до 14 років вчаться грати у футбол, у 14-16 - вчаться вигравати окремі матчі, з 16 і старше - вміння вигравати турніри. Воно охоплює вміння грати під тиском, з глибокою втомою. Момент, який треба враховувати - стратегія проходження турніру: за рахунок чого ти будеш його проходити і як будеш варіювати гравцями. Мельгоса в інтервʼю казав, що хоче виграти чемпіонат - для цього треба виграти 2-3 матчі в групі + 3 в плей-оф. А там інша стратегія, теж матчі через 2 дні на 3-й, накопичення втоми. Від цього не дінешся. І плюс психологічний тиск.

Якщо ми подивимося на ростер команд, які виграють турніри на дорослому, молодіжному, юнацькому рівнях - то це майже завжди одні й ті ж команди. Значить, рівень і система підготовки тих гравців трохи відрізняється від того, що показується публічно, що «ми вчимо грати у футбол». Ні, там гравців вчать вигравати турніри. Різниця між професіональним і любительським футболістом якраз у цьому вмінні вигравати турніри.

- Тобто, помилка тренерського штабу була в тому, що їхні амбіції не відповідали їхній стратегії?

- Я б не сказав так у цій площині, бо не можна за гарячими слідами робити такі різкі висновки. Я просто кажу, що, на мій погляд, ключова гра на всьому груповому етапі - це поразка Данії. Ці моменти також треба враховувати. Важливо її не програти, щоб був заділ, а ще краще - виграти. В принципі, все так і йшло до 83-ї. Це вже вміння варіювати тактикою по ходу матчу, те, що сьогодні показали нідерландці. Вони виходили в контратаки, бо рахунок 2:0 - дуже небезпечний, і після цього були три моменти: гол, який не зарахували, і потім ще два. За такого рахунку, коли команда пропускає, виникають проблеми. До цього і йшло, що от-от мають пропустити нідерландці. Але вони чітко перебудувалися і вели матч по рахунку.

Дмитро Вус Джерело: Трибуна
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 09 грудня 2025, 08:51 0

Британець може провести поєдинок з Вордлі

Коментарі