Макдевід відзначився ювілейною результативною передачею в Кубку Стенлі
Тільки Вейн Гретцкі зробив 100 асистів швидше за Макдевіда
- 30 травня 2025, 07:41
- |
- 30 травня 2025, 16:55
- 905
- 0
В п'ятому матчі півфіналу Кубка Стенлі Едмонтон Ойлерз переміг на виїзді Даллас Старз з рахунком 6:3 (4-1 в серії) і вийшов до фіналу, де зустрінеться із Флоридою Пантерс.
Коннор Макдевід відзначився закинутою шайбою та результативною передачею. Цей асист став 100-м для канадського нападника в Кубку Стенлі.
МакДевід став другим найшвидшим гравцем в історії НХЛ (90 матчів), хто досяг такої позначки. Рекордсменом є Вейн Гретцкі (70).
- 70 - Вейн Гретцкі
- 90 - Коннор Макдевід
Жоден інший гравець не робив це скорше, ніж за 125 матчів.
Нападників «нафтовиків» став лише четвертим з діючих гравців НХЛ, який досяг позначки в 100 асистів в матчах плейоф.
Для Коннора Макдевіда цей плейоф став вже третім, в якому він віддав 20 результативних передач. Тільки Вейн Гретцкі має більше подібних сезонів (6).
- 6 - Вейн Гретцкі
- 3 - Коннор МакДевід
В складі Далласа асистом відзначився Мікко Рантанен, який став для нього 80-м в плейоф. Зробив він це за 99 матчів. З діючих гравців тільки Коннор МакДевід та Леон Драйзайтль досягли цієї позначки за меншу кількість матчів.
- 72 - Коннор Макдевід
- 86 - Леон Драйзайтль
- 99 - Мікко Рантанен
Корі Перрі закинув вже свою сьому шайбу в плейоф. 40-річний гравець Едмонтона встановив новий рекорд плейоф НХЛ для гравців віком 39+ років за кількістю закинутих шайб.
- 7 - Корі Перрі
- 6 - Теему Селянне
- 6 - Марк Реккі
- 6 - Рон Френсіс
- 6 - Жан Беліво
Едмонтон Ойлерз став першою канадською командою, починаючи з 1988 року (також Едмонтон), яка двічі поспіль буде грати в фіналі Кубка Стенлі.
- 1987, 1988 - Едмонтон Ойлерз
- 2024, 2025 - Едмонтон Ойлерз