Ексворотар Динамо: «Бельгійці зробили висновки після поразки»
Володимир Циткін проаналізував шанси українців в матчі-відповіді в Генку
- 23 березня 2025, 11:32
- |
- 23 березня 2025, 13:31
- 1702
- 1

Колишній воротар київського «Динамо» Володимир Циткін, який потім тривалий час тренував збірні України різних вікових груп, в розмові з кореспондентом Sport.ua поділився своїми очікуваннями від повторного протистояння в раунді плей-оф Ліги націй з футболу між збірними Бельгії та України, який відбудеться в Генку 23 березня:
- Українській збірній треба бути готовою до дуже важкого іспиту. Переконаний, що бельгійці вдома не наступлять на ті ж граблі. Кілька днів тому в Мурсії вони вийшли на поле самовпевненими й були покарані. Мені самому цікаво з професійної точки зору, які висновки з ганебної поразки - 1:3 зробили «зірки» суперника Де Брюйне, Куртуа, Троссард, Лукаку. Звісно, обов'язково треба буде врахувати й те, що в Генку господарів буде підтримувати 12 гравець.
- На вашу думку, як українцям треба буде діяти, аби впоратися з цим натиском госодарів?
- На жаль, доводиться констатувати, що з топ-збірними українці ще грають так, як дозволяє їм суперник. В Іспанії бельгійці через шапкозакидацький настрій дозволяли нашим дуже багато. Особливо в другому таймі. Думаю, що в Генку господарі вже будуть максимально налаштовані, зібрані й витівок біля своїх володінь собі не дозволятимуть. Тому, переконаний, в нашого тренерського штабу є чіткий план, як нівелювати сильні сторони й скористатися вразливими місцями підопічних Руді Гарсії. Звісно, порадив би наших хлопцям забути про результат першого матчу й якщо діятимуть з такою самовіддачею, як в другому таймі, то все буде гаразд.
- До речі, з погляду колишнього воротаря, як зіграв в Мурсії наш кіпер Андрій Лунін?
- Він не підвів, хоча й не мав достатньої ігрової практики на клубному рівні. Все ж, за таких обставин той шалений психологічний тиск перед битвою в Генку може зіграти негативну роль й якби була моя воля, то я б довірив пост №1 Анатолію Трубіну. По виступам за збірну до нього не може бути жодних питань. Хоча це мій варіант, а останнє слово за Сергієм Ребровим, який відповідає за результат.
- Тоді кому б ви віддали правий фланг захисту, враховуючи, що через травми вибули Юхим Конопля та Олексій Сич?
- Олександру Зінченку, який в Мурсії довів свій універсалізм.
- Але ж без нього можуть виникнути проблеми в середній лінії?
- Це все одно, що гадати на кавовій гущі. А, що коли Сергій Ребров вирішить зіграти в п'ять захисників чи з парою опорників чи може ризикне й попереду буде дует нападників? Як бачите, варіантів вистачає й все буде залежати від самопочуття гравців й тактики, яку буде взято на озброєння.
- І все ж, якщо Зінченко таки передислокується в захист, то хто може замінити його в центрі поля?
- Я вважаю, що місце Георгія Судакова не на лівому фланзі півзахисту, а в середній зоні. А на бровці можуть бути ефективними Віктор Циганков чи Олексій Гуцуляк, а ще ж є Андрій Ярмоленко.
- Тепер про напад.
- Тут все буде залежати чи встигне відновити бойову спортивну форму після хвороби Артем Довбик і на якій схемі зупинить свій вибір Ребров. Якщо на контрнаступальній, то тут більше користі принесе Владислав Ванат з його мобільністю. Коли ж акцент буде зроблено на позиційному обміні ударами, то тоді вигідніше задіяти попереду Довбика чи Романа Яремчука.
- Гандикапа в два м'ячі вистачить для загального успіху?
- Це на перший погляд рахунок - 3:1 - комфортний, але варто пропустити в дебюті, як все може піти шкереберть. Тому в Генку, передусім, треба подбати про надійність в обороні, не допускати прикрих промахів біля своїх воріт. Згадайте, які руйнівні наслідки для бельгійців мала вже перша серйозна помилка їхнього захисника Де Вінтера в середині другого тайму в Мурсії, яка допомогла Олексію Гуцуляку зрівняти рахунок.
Переможець в парі Україна - Бельгія здобуде путівку в елітний дивізіон Ліги націй з футболу.