Російський хокеїст-шпіон отримав термін у Польщі
Після відбуття покарання Максіма Сєрґєєва депортують у росію
- 19 грудня 2024, 02:06
- |
- 19 грудня 2024, 03:30
- 258
- 0
Польський суд визнав російського хокеїста Максіма Сєрґєєва винним у шпигунстві та засудив його до двох років 11 місяців позбавлення волі. 21-річного спортовця також оштрафували на 1220 євро, повідомляє L'Equipe. Польща депортує Сєрґєєва на батьківщину 26 травня 2025 року. До цього часу він відбуватиме покарання у в'язниці в Любліні.
Хокеїст виступав за «Заґлембе» із Сосновця, і в цей час також контактував зі співробітником фсб.
Починав Сєрґєєв з того, що публікував у соцмережах «політичний контент». Наприклад, він написав пост про те, що війна в Україні «не стосується поляків», за що отримав невелику плату в криптовалюті. Потім Максім отримав завдання знайти та сфотографувати стратегічні місця, пов'язані з польською армією чи силами НАТО. Інформацію потрібно було якнайкраще задокументувати. Згодом хокеїст приєднався до осередку щонайменше з 16 осіб, членам якого обіцяли 10 тисяч доларів за підрив потяга зі зброєю та гуманітарною допомогою для України.
Сєрґєєва затримали у червні 2023-го. При ньому було 7,28 грама марихуани, яку згодом вилучили разом із грошима, отриманими від шпигунства. На комп'ютері Максіма знайшли докладні зведення, які він мав надіслати співробітнику фсб.
Тренер «Заґлембе» Ґжеґож Кліх на питання, чому він не може обходитися без росіян у складі, відповів, що Сєрґєєв почав грати за клуб ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну - у жовтні 2021 року - і тоді підписав «декларацію про нейтралітет».
До переїзду в Польщу хокеїст жив у російській Балашисі та виступав за молодіжну та юніорську команди «Спартака», «Хіміка» з Воскресенська та інших. Згідно з даними з відкритих джерел, батько Сєрґєєва працює в конструкторському бюро КБ «Туполєва».
Про ліквідацію шпигунської мережі, яка , яка працювала на росію, спецслужби Польщі оголосили у 2023 році. Всього було затримано 16 осіб: 13 громадян України, двоє білорусів і один росіянин. Представник польської розвідки тоді заявив, що в їхні завдання входить виявлення військових об'єктів та критичної інфраструктури, відстеження поїздів з військовою та гуманітарною допомогою в Україну та «організація їх сходу з рейок».
15 осіб з мережі отримали покарання від 13 місяців до 6 років позбавлення волі. Ще одному обвинуваченому на момент скоєння злочину було 17 років - до нього застосовувалися заходи, передбачені Законом про супровід та ресоціалізацію неповнолітніх.