Чухаджян вдруге битиметься з Еннісом. Перший раз все вийшло досить змазано
Чи досягне Карен свого з другої спроби?
- 09 листопада 2024, 23:59
- |
- 10 листопада 2024, 10:14
- 1316
- 1
9 листопада у Філадельфії, США, відбудеться поєдинок за титул IBF у напівсередній ваговій категорії між 27-річним американцем Джароном Еннісом (32-0, 29 КО) та 28-річним українцем Кареном Чухаджяном (24-2, 13 КО). Це буде друге протистояння між цими бійцями.
У першій зустрічі, безсумнівно, переміг Енніс. Проте той бій не став тотальним провалом для українця.
Енніс і Чухаджян видали якісну першу зустріч. Американець каже, все через те, що він полював за нокаутом
Вперше Карен Чухаджян та Джарон Енніс зустрілись взимку 2023 року у Вашингтоні, США. Це був перший величезний шанс у кар'єрі українця та перше титульне протистояння проти справжньої зірки.
Енніс на той момент вже сяяв в США. Його записували в суперники до Теренса Кроуфорда, і не просто так. Багато хто вірив, що цей молодий хлопець може перебоксувати метра і забрати у того статус непереможеного боксера.
На Чухаджяна ж ніхто не ставив. Що є логічним. Якщо цей хлопець може перебоксувати Кроуфорда, на думку багатьох, то як з ним впорається маловідомий спортсмен з України, чиї відео вкрай складно знайти в інтернеті.
Але Карен здивував всіх, хто раніше не бачив його бокс. Український боксер рухався довкола фаворита, намагався контратакувати, і майже не дав по собі влучати. На відміну від попередніх суперників Джарона, які один за одним ламались під натиском Енніса, Чухаджян не тільки не зламався, а й виглядав вкрай непогано.
Проте, цього було мало для перемоги. Якщо дивитись по факту, українець програв кожен раунд. Він чудово рухався і змушував американця не влучати так багато, як завжди було в його кар'єрі. Але сам у відповідь бив вкрай рідко і був занадто обережним. Так титули не виграються.
Судді подумали аналогічно, тож рішення усіх трьох дати по 120-108 на користь місцевого боксера виглядає абсолютно логічно. Енніс переміг, хоч і виглядав далеко не так, як сподівався.
Шляхи боксерів пішли в різні боки. Джарон повернувся у ринг через шість місяців і буквально знищив Роймана Вілью. Зручний для нього суперник не встигав ні в чому. Ні в захисті, ні в атаці. Енніс планомірно розбивав суперника, поки не досягнув дострокової перемоги.
А потім довго розбирався з промоутерами. Попередні промоутери зобов'язувалися зробити американцю більше поєдинків й у менший термін, ніж було насправді. Тож він намагався розірвати домовленості та знайти собі нового організатора протистоянь, який міг би реалізувати весь потенціал.
Вийшло і перше, і друге. Джарон Енніс підписав контракт із Matchroom Boxing Едді Хірна та став однією з головних зірок британської промоутерської компанії серед їхніх боксерів зі США.
Першим поєдинком Енніса з Matchroom Boxing стало протистояння якраз у рідній для боксера Філадельфії. Опонентом став Давід Аванесян, який погодився вийти на заміну супернику, що злетів із зустрічі з Джароном. Плюсом Аванесяна для молодого американця було ще й те, що він боксував проти Теренса Кроуфорда. Тож Енніс бажав перемогти його більш впевнено, ніж потенційний суперник, і ще й так довести, що він вартий такої зустрічі.
Перемогти - вдалось. Швидше - так. Більш впевнено - ні. Теренс Кроуфорд нокаутував Аванесяна у шостому раунді поєдинку. Енніс бився з ним п'ять раундів, відправив у нокдаун, але переміг лише відмовою кута суперника від продовження поєдинку.
Карен Чухаджян після тої поразки не відвалився з рейтингів і не впав на дно. Він просто продовжив паралельний рух там, де показує себе найкраще.
За цей час український боксер провів три поєдинки. Спочатку нокаутував у другому раунді Мішеля Маркано. Потім достроково побив за дев'ять раундів П'єтро Россетті. Після чого розібрався рішенням суддів із страшенно незручним та дуже габаритним британцем Гаррі Скарффом.
Чудові, впевнені перемоги. І хоча боксери далекі від рівня Джарона, варто відзначити, що таких знайти було дуже складно. Саме ці перемоги привели Карена до статусу обов'язкового претендента на пояс, яким тепер вже повноцінно володіє Енніс.
Хто фаворит?
При всій повазі до українця очевидно, що він - аутсайдер. На перемогу Джарона Енніса можна поставити з коефіцієнтом 1,08. На перемогу Карена Чухаджяна - з коефіцієнтом 9.00.
І після першого поєдинку це виглядає логічно. Українцю буде вкрай складно перемогти рішенням суддів, а нокаутом - тим більше. Джарона взагалі ніхто ніколи ще не відправляв навіть у нокдауни.
Дострокова перемога малоймовірна через ризик. Тут все зрозуміло. Для того, щоб влучити - треба відкриватись. Відкрившись перед таким жорстким нокаутером, як Енніс, можна відправитись у нокаут моментально.
А от щодо рішення суддів все не так і однозначно. Звичайно, побити американця в Америці, та ще й у рідному місті, буде страшенно складно. Але чи правда це не під силу Чухаджяну?
Тренер Карена В'ячеслав Сенченко, розповідаючи про перший поєдинок, згадував і проблеми підготовки. Тоді українець готувався не так, як треба було. Доводилось багато разів змінювати зали, майже не було спарингів і підготовка зламалась. Звичайно, Сенченко казав, що це їхня проблема і програли вони заслужено. Просто разом з цим він був упевнений, що можна було показати і кращий бокс.
До другого поєдинку українець підготувався точно краще. Були і зал, і кемп, і спаринг-партнери. Залишилося лише застосувати всі напрацювання на практиці. Що все одно не буде простою задачею, враховуючи рівень опонента.
Але щось підказує, що і за результатами другого протистояння американці знову дивуватимуться рівню Чухаджяна.