Леоненко назвав хворобу Динамо, через яку команда не перемогла Рейнджерс
Колишній гравець киян прокоментував нічию в першому матчі 3-го кваліфікаційного раунду ЛЧ
- 08 серпня 2024, 10:03
- |
- 08 серпня 2024, 11:57
- 3911
- 1
Колишній нападник київського «Динамо» Віктор Леоненко прокоментував нічию проти шотландського «Рейнджерс» (1:1) у першому матчі 3-го кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів 2024/25.
- Вікторе Євгеновичу, які враження від матчу?
- Двоякі. Перший і другий тайм дуже відрізнялися. Я радий за обидві команди. Рейнджерс дуже добре грав. І «Динамо» здивувало. Суперники змушували один одного швидко приймати рішення. Якісний пресинг вийшов з обох боків. Щільність гри сподобалася. Телефонували з Польщі й передали привіт Караваєву - м'яч після його удару досі шукають. Ще один позитив - вистачало ударів по воротах, моментів, напівмоментів, штанга була. Перший тайм такий вийшов.
- Один удар став голом.
- Як у кіно вийшло, коли дійових осіб змінюють місцями. Ванат опинився на місці Ярмоленка, а Ярмоленко на місці Ваната. Андрій при цьому ще й швидкісне еліт-таксі встиг замовити - добре прискорився. Коли забивав, то, по суті, вже у воротах був. Вітаю його з голом - показовий момент, як треба відкриватися для гольової передачі. А найкращим гравцем матчу назву воротаря. Якби не Бущан, то справи в киян могли бути більш кепські.
- По перерві «Динамо» віддало ініціативу. Мабуть, хотіли спіймати суперників на контратаці.
- Це хвороба. І не тільки «Динамо», а багатьох команд. Коли знаєш, що треба грати, віддається ініціатива. А якщо суперник контролює м'яч, то ризик пропустити збільшується. Так і вийшло. Було кілька дзвіночків протягом другого тайму. Бущан двічі потягнув після ударів головою. Рейнджерс атакував майже весь другий тайм. Гол, як кажуть, визрівав. Добре, що раніше не пропустили, бо тоді б з'явився страх. А про контратаки «Динамо» скажу, що коли в них вибігають по 2-3 футболісти, то забити дуже складно. Тому й моментів у киян в другому таймі не було.
Прикро втрачати перемогу на останніх секундах. Взагалі я вважаю, що 1:1 - це непогано. Бо якби втримали перемогу, то в Шотландії побудували б гру виключно від оборони з перших хвилин. І тоді точно якийсь «дурень» залетить. А так є сподівання, що в Глазго спробуємо іншу тактику. Звичайно, там буде складніше, бо стадіон заповнять по вінця. «Динамо», втім, до цього не звикати - ми всі матчі проводимо на виїзді. І якщо ми пройдемо «Рейнджерс», то вже буде серйозний результат. Кияни заслуговують на це.
- Дивився гру «Рейнджерс» з «Хартсом» у першому турі чемпіонату Шотландії. У Любліні суперник «Динамо» явився іншою командою.
- Вони навчилися грати по-іншому, не по-британськи. Тренер - бельгієць, легіонерів чимало. «Рейнджерс» уміє контролювати м'яч, перебудовується під час матчу. Та ж гра п'ятками. І це не піжонство. Такі приховані передачі проходили, коли насідали по кілька суперників. Виходило красиво, доцільно й ефективно.
- Тренер «Динамо» зробив багато замін, в певних моментах кияни стали активнішими в атаці.
- Тут треба віддати належне Шовковському. Заміни були правильні. Треба було підсилювати гру, не зважаючи на те, що довелося посадити Шапаренка і Ярмоленка. Хочу привітати Шовковського - команда провела якісний матч, особливо - перший тайм. Суперники змушували приймати швидкі рішення і динамівці їх під пресингом приймали. Не було ветеранського футболу - зупинив, постояв, покурив, кави випив і віддав передачу.
- Що можна ще відзначити в грі киян?
- Припиняться балачки про те, що на початку сезону «Динамо» треба розбігатися, місяць набирати форму. Команда добре підготовлена, має якісну лаву запасних. Шовковський сміливо приймає рішення, замінює навіть тих, хто раніше був під забороною. Коментатор розповідав, що Шапаренку важко, коли на нозі висять 2-3 суперники. Тактично, звичайно, гра від оборони - не його стихія. Проте коли ти довго приймаєш рішення, то до тебе збіжиться пів команди суперників. Робиться по кілька дотиків до м'яча. За цей час гравці «Рейнджерс» неквапно поверталися на свою половину поля. Фінти мають приносити користь, а не навпаки.
- Інколи це виправдано, адже м'яч не втрачається, зберігається контроль над ним.
- Є закони гри. На полі виникають будь-які ситуації, і якщо футболісти діють правильно, то й ризик пропустити м'яч мінімізується. Коли вмієш читати гру, то дієш на випередження і, звісно, в тебе інша трансферна вартість. А коли починаєш щось придумувати, то чекай біди. Згадай обрізку Вівчаренка. У першому таймі Караваєв, Ванат і Ярмоленко покарали Рейнджерс за таку помилку, в другому таймі нас за це вибачили.