Хто згоден, а хто проти? Учасники Європейської Суперліги
У нового європейського турніру виявилося небагато прихильників
- 22 грудня 2023, 17:23
- |
- 30 грудня 2023, 00:32
- 14284
- 31
Сьогодні, 21 грудня 2023 року, суд Європейського союзу оголосив, що ФІФА та УЄФА не мають права накладати санкції на клуби, які хочуть брати участь у Європейській Суперлізі.
Фактично, за створення нового європейського змагання виступило лише 2 клуби:
- 1. Реал Мадрид
- 2. Барселона.
За інформацією ЗМІ, до списку потенційних учасників Європейської Суперліги може додатися італійський Наполі, але поки клуб не робив офіційної заяви.
Куди більше виявилося противників футбольної революції:
- 1. Манчестер Юнайтед (детальніше)
- 2. Манчестер Сіті
- 3. Тоттенгем
- 4. Челсі
- 5. Селтік
- 6. Порту
- 7. Жирона (детальніше)
- 8. Севілья
- 9. Валенсія
- 10. Атлетіко (детальніше)
- 11. Реал Сосьєдад
- 12. Вільярреал
- 13. Реал Вальядолід
- 14. Кадіс
- 15. Гранада
- 16. Леванте
- 17. Тенеріфе
- 18. Баварія (детальніше)
- 19. Боруссія Д
- 20. ПСЖ (детальніше)
- 21. Монако
- 22. Ліон
- 23. Інтер (детальніше)
- 24. Рома
- 25. Аталанта
- 26. Пескара (детальніше)
- 27. Феєнорд
- 28. Карпати Львів (детальніше)
- 29. Бенфіка
- 30. Баєр
- 31. РБ Лейпциг
- 32. РБ Зальцбург
- 33. Дженоа
- 34. Арсенал
- 35. Шахтар (детальніше)
- 36. Ліверпуль (детальніше)
Цікаво, що такі гранди як «Мілан» та «Ювентус» в 2021 році виступали в якості організаторів Європейської Суперліги, а зараз ніяк не коментують ситуацію.
Варто зазначити, що проти нового змагання офіційно виступили Англійська Прем'єр-ліга та Ла Ліга. Національні чемпіонату у своїх заявах висловили повну підтримку тій системі, яка працює у футболі зараз. Видання Reuters додало, що АПЛ буде карати свої клуби за участь у Суперлізі зняттям очок (30 балів) та грошовими штрафами (25 мільйонів британських фунтів).
«Сьогоднішнє рішення не підтримує Суперлігу - і Прем'єр-ліга продовжує ВІДХИЛЯТИ будь-яку таку концепцію. Уболівальники мають життєво важливе значення для футболу, і вони неодноразово чітко заявляли про свою опозицію проти змагань, які розривають зв'язок між внутрішнім і європейським футболом. Прем'єр-ліга підтверджує свою відданість чітким принципам відкритого змагання, які лежать в основі успіху внутрішніх і міжнародних клубних змагань. Футбол процвітає завдяки конкурентоспроможності, створеній завдяки системі щорічного підвищення та пониження у класі, щорічній кваліфікації в єврокубки на основі виступів у внутрішніх лігах і кубках, а також давньому суперництву та ритуалам, які пов'язані з тим, що вихідні залишаються днями для футбол національних чемпіонатів», - йдеться в офіційній заяві АПЛ.
«Створення ліги, покликаної збагатити найбагатші клуби і сконцентрувати владу в руках невеликої кількості привілейованих команд, також призведе до втрати десятків тисяч робочих місць і різкого скорочення податкових надходжень до державної скарбниці по всьому континенту. У зв'язку з цим, згідно з експертним звітом, підготовленим компанією KPMG, лише в Іспанії такий проект, як Європейська Суперліга, призведе до втрати 55% загальних доходів Ла Ліги і поставить під загрозу галузь, яка забезпечує понад 194 000 робочих місць і 8.39 млрд євро податків, що становить 1.44% ВВП Іспанії», - заявили в чемпіонаті Іспанії.
Також проти Суперліги виступила Ліга 1: «Підтверджуємо свою тверду прихильність змаганням УЄФА».
Раніше став відомий формат Європейської Суперліги.