Рейк у покері
Що таке рейк у покері? Розберемося в різновидах і стратегіях управління рейком
- 19 листопада 2023, 16:13
- |
- 27 листопада 2023, 16:26
- 41
- 0
Багато початківців у покері ставлять собі питання: рейк - що це? Насправді все просто: це комісія покер-руму, яку користувач віддає за можливість грати на платформі. Вона може бути у вигляді відсотків, що знімаються з виграшу, або ж закладається у вартість події (для турнірів). Щоб грати вигідно, потрібно чітко розуміти, що таке рейк у покері, як він розраховується і як його мінімізувати.
Різновиди рейку
Існує кілька методів розрахунку комісії:
- Dealt. Цей варіант сьогодні майже не використовується. Він передбачає рівномірний розподіл зборів з усіх гравців за столом. Від методу відмовилися, оскільки він вигідний пасивним гемблерам.
- Contributed. Рівномірний розподіл комісійних між усіма учасниками гри, які внесли хоч якусь суму до банку. Також поступово перестає використовуватися, оскільки невигідний покер-руму (це призводить до того, що з'являється багато гравців, які роблять мінімальні ставки).
- Weight-contributed. Комісія розподіляється пропорційно внесеним до банку грошам. На сьогодні цей варіант найбільш популярний.
Перераховані варіанти є актуальними для кеш-столів. Турнірний rake розраховується інакше. Зазвичай він закладається у вартість події. Приклад: турнір коштує $110, з них $100 йде в призовий фонд, а $10, що залишилися, йдуть до покер-руму як комісійні.
Розміри рейку в покері
Розмір рейку у покер-румах залежить від лімітів столу, які бувають трьох видів:
- Мікроліміти. На цих столах розмір комісії становить лише 2-3% від поту.
- Маленькі та середні ліміти. Тут комісійні збори можуть сягати 5%.
- Високі ліміти. На таких столах комісія нерідко перевищує 5% і може сягати 6-6,5%.
Вибір лімітів - одна зі стратегій керування рейком.
Рейкбек
Іноді покер-рум частково повертає рейк гравцю в рамках програми лояльності чи іншої акційної пропозиції. Таке повернення називається рейкбеком. Його розмір та правила нарахування відрізняються залежно від ігрового майданчика. Іноді він видається не реальними грошима, а спеціальними балами, які згодом можна обміняти на бонуси та привілеї, що теж досить вигідно.
Стратегії для мінімізації впливу рейку
Щоб мінімізувати рейк у покері, слід використовувати стратегії. Основні поради:
- Ретельний вибір покер-руму. Для гри треба вибирати майданчики, на яких мінімальний відсоток рейка.
- Вивчення гри. Чим краще розумієш особливості та правила покеру - тим ефективніше можеш протистояти втратам на рейці.
- Контроль часу. Чинна закономірність: чим довше граєш - тим вищою буде підсумкова комісія.
Комісійні можна мінімізувати, якщо грати в покер, використовуючи акційні пропозиції покер-руму - наприклад, з бонусом на перший депозит.
Проблеми з мікролімітами
Ще один варіант мінімізувати рейк - гра на мікролімітах. Вона працює, якщо використовується схема комісії weight-contributed, коли збір стягується пропорційно до вкладу гравця в банк. Але цей підхід має свої проблеми:
- Маленький банк. На мікролімітах банкролл завжди невеликий. Це не дає можливості здобути великий виграш.
- Непередбачуваність. Деякі гравці на мікролімітах роблять несподівані ставки та рейзи, через що складно передбачити їхню поведінку.
- Підвищена комісія. Деякі покер-руми спеціально завищують rake на столах із мікролімітами, щоб уникнути фінансових втрат.
Мінімізувати ці недоліки допоможуть продумане управління банком, удосконалення навичок у техаському холдемі та інших видах покеру, а також застосування різних стратегій.