Як проявили себе літні новачки Шахтаря

Блогер Sport.ua оцінює, як влилися до команди літні новобранці гірників

«Шахтар» матчем із «Ворсклою» завершив дуже складну першу половину сезону-2022/2023. Складну і в плані формування складу, яке здійснювалося навіть восени. Єдиною перевагою помаранчево-чорних над іншими учасниками єврокубків з УПЛ стало те, що вони не проходили кваліфікацію і стартували у вересні одразу з групового етапу Ліги чемпіонів.

Менеджменту і скаутам «Шахтаря» довелося засукати рукави і працювати вдень і вночі. Адже через війну та кілька односторонніх нових правил ФІФА, які захищали інтереси легіонерів українських клубів, але душили самі клуби, донеччани залишилися без усіх іноземців із сезону-2021/2022, окрім Лассіни Траоре.

Вектор трансферної політики було визначено швидко. Пріоритетними варіантами стали українці, бажано виховані в системі «Шахтаря» або ті, хто грав за «Шахтар», і… обов'язково співпрацювали з агентською компанією Вадима Шаблія, що можна вважати співпадінням, а можна не вважати. Від бразильської філософії залишився лише Лукас Тейлор, якого Ігор Йовічевич добре знав завдяки спільній роботі у «Дніпрі-1». Як і хорвата Невена Джурасека - співвітчизника Даріо Срни.

Як же показали себе новачки помаранчево-чорних? Оцінимо їхній внесок за 10-бальною шкалою з усвідомленням, що хтось із цих футболістів може розкритися краще.

Олександр Зубков

Перейшов із: «Ференцварош»
Ціна трансферу: 2 млн євро
Оцінка: 8


ФК Шахтар

Гол у ворота «Реала» - безцінна річ та незабутня подія для футболіста, особливо якщо це така краса, як на «Сантьяго Бернабеу». А Зубков узагалі двічі забив королівському клубу. І не його вина, що ці м'ячі принесли «Шахтарю» лише одне очко.

Спроби награти Олександра на позиції «дев'ятки» виявилися не дуже вдалими, хоча саме в амплуа центрфорварда Зубков забив у Мадриді. Швидко стало очевидно, що 26-річний футболіст комфортно почувається у ролі правого вінгера. Йому так зручніше виявляти свою напористість (втім, точність передач і успішність дриблінгу могли бути й кращими), зміщуватися в центр і бити.

Зубков набрав чудову форму у жовтні. Саме на цей місяць припали всі його чотири голи - два «Реалу», один в українському Класіко з «Динамо» та ще один у ворота «Металіста». На жаль, 29 жовтня Олександр у грі з «Олександрією» (прикрий символізм) отримав травму стегна, через яку повернеться на поле вже 2023 року.

Мар'ян Швед

Перейшов із: «Мехелен»
Ціна трансферу: 1 млн євро
Оцінка: 8


ФК Шахтар

95 хвилин на один гол у Лізі чемпіонів. 54 хвилини в середньому на одну результативну дію у сезоні-2022/2023 за «Шахтар». Статистика Мар'яна Шведа вражає. Одна проблема - мова про невеликі цифри. У Лізі чемпіонів у Шведа два голи у трьох матчах. Усього за «Шахтар» у 25-річного форварда 3+1 у шести поєдинках.

На початку жовтня Швед опинився у лазареті через проблеми з паховими м'язами. На полі ми його побачимо вже у новому році. Вересневі подвиги натякають, що Мар'ян може бути ефективним що у ролі правого вінгера, що форварда, і це актуально, тому що Траоре ще не повернув своє гольове чуття. Хоча конкуренція цих на позиціях висока.

У будь-якому разі треба нагадати, що одним своїм дублем у переможному матчі з «Лейпцигом» у Лізі чемпіонів Швед відбив витрати на свій трансфер. І хто знає, як би склався поєдинок проти РБЛ в останньому турі ЛЧ, якби і Швед, і Зубков були здорові. Шанси «Шахтаря» точно б підвищилися.

Богдан Михайличенко

Перейшов із: «Андерлехт»
Ціна трансферу: оренда
Оцінка: 7


ФК Шахтар

Ще минулого сезону позиція лівого захисника у «Шахтаря» була найбільш укомплектованою. Проте пішов Ісмаїлі, Матвієнко потрібен у центрі оборони, а Корнієнко зазнав серйозної травми вже у другому турі УПЛ.

Здавалося, для Богдана Михайличенка відкрито шлях до основи, але у перших двох турах Ліги чемпіонів ліворуч грав Юхим Конопля. Потім вихованець «Динамо» пробився до складу і зробив заявку на те, щоб «Шахтар» викупив його контракт. На атаку Михайличенко попрацював добре: два асисти у матчах із «Реалом», 1+2 у 11-ти іграх УПЛ. У Лізі чемпіонів у Богдана гарні показники за виносами і перехопленнями. Що не скасовує його помилки як в передачах, так і в плані позиційних дій. Але позитивного все ж таки більше.

Іван Петряк

Перейшов із: «Фехервар»
Ціна трансферу: 1,5 млн. євро
Оцінка: 3


ФК Шахтар

17 матчів, один асист (і той в УПЛ) та 547 хвилин ігрового часу - негусто для футболіста, за якого заплатили пристойні за нинішніми стандартами гроші та дали 4-річний контракт.

Петряк міг взагалі залишитися без практики, якби не травми Зубкова і Шведа. Адже їм він явно програв конкуренцію за місце правого вінгера. А зліва можна отримати ігровий час, лише якщо Мудрику треба відпочити. Або якщо Михайло піде взимку.

В Угорщині у Петряка, можна сказати, був білязірковий статус. Він у середньому робив трохи менше однієї результативної дії за два матчі, забивав близько 0,25 голів за гру. І що ж це за рівень такий в угорській лізі, якщо зараз Петряк, вважайте, не показує в УПЛ нічого?

Андрій Тотовицький

Перейшов із: «Колос»
Ціна трансферу: 0,5 млн. євро
Оцінка: 3


ФК Шахтар

У Тотовицького статистика набагато скромніша, ніж у Петряка. 45 ігрових хвилин, 16 з яких - у Лізі чемпіонів. Зрозуміло, що без результативних дій. Але за нього і заплатили втричі менше, ніж за Петряка, якщо вірити Transfermarkt.

Тотовицький довів, що може бути зіркою для таких команд, як «Десна» чи «Маріуполь». Але рівень «Шахтаря» Андрію не підкоряється.

Характерно, що 29-річний Тотовицький та 28-річний Петряк - найбільш вікові новачки донецької команди цього сезону. І саме в них виходить найменше.

Єгор Назарина

Перейшов із: «Зоря»:
Ціна трансферу: 0,8 млн. євро
Оцінка: 5


ФК Шахтар

25-річного Назарину не назвеш юним «проспектом», тим більше, за його плечима матчі в чемпіонаті Бельгії та Лізі конференцій. Однак контракт до кінця сезону-2026/2027 говорить про те, що в «Шахтарі» бачать довгострокові перспективи в Єгорі - наприклад, у якості заміни Тараса Степаненка, нехай це й не однакові за функціоналом півзахисники.

Невен Джурасек

Перейшов із: «Динамо» (Загреб)
Ціна трансферу: 0,8 млн. євро
Оцінка: 5


ФК Шахтар

Напевно, від гравця, за якого заплатили гроші, можна було б вимагати більше, ніж просто роль дублера 33-річного Тараса Степаненка. Джурасек зіграв загалом у 12 матчах (п'ять - у Лізі чемпіонів), але набрав лише 361 хвилину ігрового часу - це менше, ніж у Назарини, який, нагадаємо, прийшов до «Шахтаря» пізніше за Невена.

Те, що з хорватом укладено контракт лише на два роки, не свідчить про максимальну довіру до футболіста. Грати у Йовічевича в основі у «Дніпрі-1» - це одне. Пробитись у Йові в основу «Шахтаря» - зовсім інше.

Лукас Тейлор

Перейшов із: ПАОК
Ціна трансферу: оренда
Оцінка: 4


ФК Шахтар

Тейлору непросто, адже його попередниками на позиції правого захисника були Додо і Даріо Срна. Бразилець тричі вийшов в основі в Лізі чемпіонів, але лише за виїзну гру з «Селтіком» отримав високі оцінки.

Тривожний дзвінок для Тейлора, якому, нагадаємо, треба переконати менеджмент «Шахтаря» у необхідності викуповувати свій контракт, пролунав перед паузою. Йовічевич, втративши через травму Коноплю, почав використовувати на позиції правого захисника Бондаря, який не почувається комфортно у цій ролі. Але здоровий Тейлор, профільний виконавець, залишався в запасі і тільки на останню гру з «Ворсклою» вийшов в основі.

Ігор ЯСЛИК

Сергій Циба Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 22 грудня 2024, 02:45 3

Легендарний боксер хотів би побачити реванш з Дюбуа

Коментарі