Біатлон уже не той. IBU вніс значні правки до регламенту змагань

Головний зимовий вид спорту зазнав багатьох змін

Вже традиційно Міжнародний союз біатлоністів у міжсезоння змушує спортсменів, тренерів, федерації та й звичайних уболівальників звикати до нововведень. І якщо глядачі відносно просто переживають «пертурбації», то безпосереднім учасникам часто доводиться повністю змінювати стратегію та планування сезону.

Минулого року зміни в правилах стосувалися штрафних санкцій за порушення та умов кваліфікації у мас-старт, а цього разу IBU вирішив прислухатися до легендарного Уле-Ейнара Бьорндалена і зробив нову систему нарахування очок на Кубку світу, збільшивши важливість перемог. Тепер разом із золотою нагородою перше місце в гонці Кубка світу приносить 90 очок замість 60, а друге - 75 замість 54.

Зміни в очковій системі на етапах Кубка світу з біатлону (було-стало):

1. 60 - 90

2. 54 - 75

3. 48 - 60

4. 43 - 50

5. 40 - 45

6. 38 - 40

Getty Images/Global Images Ukraine

Цікаво, що збільшено кількість очок лише за місця з 1 по 6, тобто для учасників квіткових церемоній. За позиції з 7 по 40 будуть давати колишню кількість балів.

Таким чином, найбільше шансів на завоювання Великого кришталевого глобусу має спортсмен, який виграє найбільшу кількість гонок за сезон. Але є одне але: за умови, що він пропустить небагато перегонів.

Раніше спортсмени могли дозволити собі пропустити пару етапів для цільової підготовки до чемпіонату світу або Олімпійських ігор, не втрачаючи через це шансів поборотися за перемогу в загальному заліку Кубка світу. Зробити це дозволяло правило відрахування з підсумкового тотала балів за кілька гонок, які принесли найменшу кількість очок. Тепер це правило скасовано.

З одного боку, кількома перемогами тепер можна буде компенсувати втрачене, проте за щільної боротьби в заліку пропускати гонки буде дуже ризиковано.

До речі, про чемпіонат світу. Тепер очки за нього, як раніше за Олімпійські ігри, ніяк не впливають на становище в Кубку світу. Таким чином, IBU хоче зробити біатлонний Мундіаль максимально самостійним турніром.

Getty Images/Global Images Ukraine

Також буде внесено зміни щодо нарахування призових. До 2024 року IBU планує збільшити кількість місць, за які спортсмени отримуватимуть фінансову винагороду, до 30. Раніше в особистих гонках гроші одержували лише за місця у топ-20.

На другому етапі, у період з 2024 по 2026 рік, буде збільшено суму призових за найвищі місця. За чинними правилами переможець гонок отримує 15 тисяч євро, з яких ще потрібно виплатити податки згідно із законодавством країн, які приймають змагання.

Але головне, що Міжнародний союз біатлоністів не відмовився від ідеї запровадити заборону на застосування фтору, який досі використовується сервісменами для покращення ковзання лиж. Заборонити фтор хочуть через «очевидні ризики для здоров'я та екологічні проблеми».

Головною проблемою, яка не дозволяла заробити на фтор на повну силу, була відсутність надійного способу тестування. Проте наразі її практично вирішено, а тому очікується, що в липні буде ухвалено остаточне рішення Виконкому про запровадження заборони на використання фтору в наступному сезоні.

Чи принесуть нововведення позитивний ефект, чи ні - покаже час. Стартує майбутній сезон-2022/23 через 5 місяців - 29 листопада, чоловічою індивідуальною гонкою в рамках першого етапу Кубка світу, що проходитиме у фінському Контіолахті.

Денис Шаховець Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 21 листопада 2024, 08:19 9

Олександром зацікавився міланський «Інтер»