Ронні О'Салліван виграв World Grand Prix

Англієць завоював 38 титул у кар'єрі

В англійському Ковентрі завершився World Grand Prix, черговий снукерний рейтинговий турнір. Перемогу здобув Ронні О'Салліван.

У півфіналі він здолав Стюарта Бінема, хоча програв стартовий фрейм. Але потім оформив п'ять півсотенних серій та віддав супернику лише одну партію - 6:2.

У другому півфіналі Ніл Робертсон у чудовому стилі розібрався з Марком Селбі. Усі свої шість фреймів австралієць виграв із великими серіями, набираючи не менше 60 очок за підхід - 6:3.

Фінал обіцяв стати напруженим - так і вийшло. Робертсон почав з брейків у 72 і 62 очки, і Ронні з самого початку опинився в ролі наздоганяючого. Тим не менш, за рахунку 5:7 він виграв 4 партії поспіль лише за 37 хвилин. Ніл скоротив відставання, але більшого досягти не зумів - 10:8. Зазначимо, що на рахунку О'Саллівана 5 великих брейків - 2 по 90 та 3 по 77 очок. Робертсон оформив 6 півсотенних серій та 1 сенчурі.

Ронні, який програв п'ять попередніх фіналів рейтингових турнірів, нарешті зумів завоювати титул. Він не перемагав 16 місяців з моменту тріумфу на чемпіонаті світу-2020. Тепер в активі О'Саллівана 38 перемог. Перший трофей він завоював ще в 1993 році, вигравши Відкритий чемпіонат Великобританії. Таким чином, 28 років між перемогами - тепер новий світовий рекорд у снукері.

Додамо, що у світовому рейтингу позиції фіналістів залишилися незмінними: Ронні третій, Ніл - четвертий. А в річному обидва покращили результат. Тепер О'Салліван стрибнув на третю сходинку, Робертсон піднявся на шосте місце.

World Grand Prix, 1/16 фіналу (13-15 грудня):
Чжао Сіньтун - Мартін Гоулд - 2:4
Янь Бінтао - Марк Кінг - 4:1
Кайрен Вілсон - Ентоні Хемілтон - 3:4