Далакян дуже хороший. Потрібні об'єднавчі поєдинки, поки він у такій формі
Лев Кравців — про майстровитого українця, на якого не ходять
- 21 листопада 2021, 12:41
- |
- 21 листопада 2021, 23:45
- 3959
- 2
Поєдинок Артема Далакяна у Києві знову переглянуло мало людей. У чому причина - у вазі українця, промо його бою чи пасивності фанатів - не зрозуміло. При цьому сам українець дуже хороший.
Артем почав бій спокійно, а потім увімкнув те, що вміє
Бій проти Луїса Консепсьйона мав стати непростим. Тут суперник гарантовано хороший - має пояси у двох категоріях, має удар, досвід та не боїться нікого. Ну, теоретично.
Насправді, з перших раундів Далакян грав. Мірив дистанцію, намагався зрозуміти, наскільки страшний той удар чи це все розмови. Перевіряв навички та реакцію суперника на його наміри. Виявилося, що все не настільки страшно.
Консепсьйон атакував, але без вигадки. Ішов уперед, намагаючись просунути свої інтереси особисто для українця, але тому було нецікаво. Артем уникав атак суперника, зміщувався і бив, поки той не розумів, куди подівся опонент. Тиск Луїса виявився безграмотним. Він не закривав суперника у кутку чи біля канатів, а просто навалювався. Українець бив назустріч, ухилявся, ще раз бив.
Перші раунди пройшли спокійно. Багато ухилів та рухів, багато клінчів, кілька влучань і на цьому все. Ми так давно не бачили Далакяна в рингу, що було не зрозуміло - це все чи він ще може додати? Здається, може, але що, коли ми помилялися?
Не помилялися. Після стартових раундів Артем почав застоюватися, щоб пробити більше - майже все заходило в ціль. У відповідь прилітало надто мало і, в основному, побіжно. Початок декласування.
Консепсьйон - залізна голова. Ішов уперед, пропускав, знову йшов. Але навіть така голова дає збої. У п'ятому раунді Артем перезавантажив суперника двічі. Вдруге Луїса кидало рингом, а від падіння рятували тільки канати.
Ігровик Далакян у своєму стилі все частіше знаходив суперника ударами. Серіями, бив під різними кутами, боковими, прямими. У відповідь були лише спроби загострити ситуацію, але не більше. Консепсьйон не міг ніде. У клінчі та на ближній українець виявився сильнішим, на середній у комбінаційній роботі - швидшим, на дальній - вищим і незручнішим. Без шансів.
Далакян не закінчив раніше, бо не захотів. Міг пробивати і в шостому, відразу після чудового п'ятого раунду, але не поспішав. Проте голова Консепсьйона знайшла свої проблеми пізніше. Після десятків пропущених ударів та ще кількох нокдаунів, кут Луїса все ж таки вирішив, що з нього достатньо - Артем знову захистив свій пояс достроково.
Що далі?
Луїсу Консепсьйону 36 років, що дуже багато для найлегших вагових категорій. Безумовно, вік від віку відрізняється, але в його випадку варто подумати про те, щоб перестати боксувати.
Здоров'я - справа тендітна. Сьогодні ти витримуєш удари десятками, встаєш і готовий продовжувати. А завтра впадеш від напівудару і не зможеш навіть нормально тримати ложку. З одним тільки Далакяном яку шкоду він отримав, не віддавши нічого у відповідь.
Та й стиль Луїса не передбачає великих перемог. Занадто прямолінійно, не гостро та очевидно. Враховуючи кількість швидких технарів у цих дивізіонах, потрібно п'ять разів подумати, що важливіше - гроші чи здоров'я.
Артему потрібно виходити на об'єднавчий бій. Тому що він всього на два роки молодший за Консепсьйона, а весь стиль заснований на швидкості, таймінгу та захисті з опущеними руками. Усім, що йде першим, щойно приходить спортивна старість.
Всі ці захисти - це дуже цікаво, але сам Артем хоче ще поясів і якщо не зараз, то вже потім буде пізно. Збирати титули швидко не вийде, з огляду на яким бажанням інші чемпіони погоджуються на поєдинки.
Найприбутковіший варіант - Хуліо Сезар Мартінес. 26-річний мексиканець, який виступає навіть на DAZN. Невеликий, порівняно з Артемом, шульга, який любить влаштувати бійку. Є всі шанси, але чи захоче сам Мартінес - навряд. Шанс втратити титул величезний, а шансів заробити добре не так вже й багато.
Британець Санні Едвардс теж класний варіант. Він і екс-чемпіон, у якого Санні забрав пояс - колишні спаринг-партнери Артема. До британців близько, там люблять наших, але доведеться залазити до андеркарду якогось шоу. Та й знову, для Едвардса, який уже знає, як б'є Артем, надто багато ризику при малому вихлопі.
Японець Дзунто Накатані - цікавий та гарний для заробітку варіант. Схожий за габаритами з Артемом боксер, зовсім молодий - 23 роки. Японці ходять на бокс і платять за нього, але це знову навряд чи головний бій вечора. Та й летіти до Японії треба. Дуже багато дрібних деталей, які складаються в проблеми з організацією.
Але головна проблема - відсутність авторитету у Артема, який створюють фанати довкола. Бокс у нього чудовий, але важливо, щоб навколо були фанати. Чим їх більше - тим вірогідніше, що боксер буде цікавий іншим чемпіонам. Тому що з ним можна буде як мінімум заробити. Як заробити з бійцем, що збирає неповний невеликий зал у себе на батьківщині у столиці? Ніяк же.
Навколо Артема просто має бути більше шуму. Спершу в Україні, а взагалі на міжнародній арені. Але 34 роки - надто пізно, щоб починати. Тепер треба йти на переговори, поступаючись, аби встигнути. Тому що Далакян має всі шанси виграти як мінімум ще один титул.
А в ідеалі засвітитись на DAZN. Заради цього варто і лізти в андеркард інших шоу, і погоджуватися з меншими гонорарами, але довести Артема туди, де його мрія. Інакше навіщо все це?