У погоні за рекордами. Роналду та ще 9 діючих топ-бомбардирів збірних
Блогер Sport.ua – про найкращих діючих бомбардирів на рівні збірних
- 17 вересня 2021, 09:19
- |
- 17 вересня 2021, 19:39
- 16777
- 9
Кріштіану Роналду нещодавно став найкращим бомбардиром на рівні збірних, побивши рекорд іранця Алі Даеї. Тепер на рахунку 36-річного португальця 111 влучних пострілів у футболці своєї національної команди і навряд цей рекорд зможуть побити найближчим часом. Утім, не лише португалець переписує історію по голах за національну команду, а й багато інших нині діючих гравців уже побили багаторічні рекорди, встановлені своїми попередниками.
До вашої уваги 10 бомбардирів, які вписали своє прізвище в історію футболу на рівні національних збірних за забитими голами.
Кріштіану РОНАЛДУ
Країна: Португалія
Матчі: 180
Голи: 111
Легендарний португалець проводить 19 сезон у футболці збірної. Дебютував за національну команду Кріштіану Роналду далекого 2003 року в товариській грі проти збірної Казахстану (1:0), замінивши в перерві легендарного Луїша Фігу. Лік забитим м'ячам нападник відкрив на домашньому Євро-2004 у матчі з майбутніми тріумфаторами турніру, збірною Греції, якій португальці програли з рахунком 1:2. Надалі молодий талант почав регулярно вражати ворота своїх суперників. До звання найкращого бомбардира збірної Португалії за всю історію Кріштіану Роналду йшов 11 років. 5 березня 2014 року в товариській грі проти камерунців (5:1) на той час форвард «Реала» зробив дубль у ворота африканців, тим самим на два м'яча випередивши тодішнього рекордсмена Педро Паулету, який мав у доробку 47 голів за збірну. Наразі у нападника «Манчестер Юнайтед» за плечами 180 ігор і рекордні 111 гола за національну команду Португалії, з якими він є не лише найкращим бомбардиром в історії португальського, а й всього світового футболу на рівні збірних.
Александар МІТРОВИЧ
Країна: Сербія
Матчі: 66
Голи: 43
Форвард лондонського «Фулхема», який наразі виступає в Чемпіоншипі, зірок з неба ніколи не ловив. А от на рівні національної команди він став справжнім мисливцем за голами, відзначаючись чи не в кожній грі. Свій похід за званням найкращого бомбардира збірної Сербії Александар розпочав у 18-річному віці. У виїзній грі відбору до ЧС-2014 проти бельгійців (1:2) молодий форвард тоді ще «Партизана» вийшов в основі і був замінений на 66-й хвилині, нічим особливим, окрім жовтої картки, не відзначившись. А от вже в третьому матчі цього ж відбірного циклу із збірною Хорватії (1:1) відзначився дебютним голом. Спочатку результативність форварда була, м'яко кажучи, посередньою. У перших 20 зустрічах за національну команду Сербії Александар Мітрович забив усього 3 м'ячі. Після цього серба «прорвало» і в 62-й грі за «білих орлів» він повторив рекорд результативності Степана Бобека (38 влучних ударів за збірну), а в наступному матчі -проти португальців (2:2), який відбувся 27 березня 2021 року, Мітрович став найкращим бомбардиром збірної Сербії за всю історію. Наразі на рахунку 26-річного форварда «Фулхема» уже 43 м'ячі в 66 матчах у футболці сербської дружини.
Ліонель МЕССІ
Країна: Аргентина
Матчі: 153
Голи: 79
У 2005 році тренер Ла Альбіселесте із українським корінням Хосе Пекерман викликав молодого таланта до дорослої команди і 17 серпня в товариському матчі проти угорців Ліонель Мессі дебютував за національну збірну Аргентини. Утім, дебют став справжнім жахіттям для Лео, адже, вийшовши на заміну на 63-й хвилині, він за 40 секунд свого перебування на полі «Ференц Пушкаша» примудрився отримати пряму червону картку. На щастя, дана «пригода» не зламала 18-річного гравця і в подальшому він став зіркою світового масштабу.
Дебютний гол за збірну Мессі забив у шостій грі за національну команду. А до рекорду Габріеля Батістути (54) за забитими голами за Ла Альбіселесте Лео йшов 11 років. 21 червня 2016 року в півфіналі Кубка Америки-2016 проти збірної США (4:0) Ліонель Мессі на один гол перевершив досягнення Батігола, ставши найкращим бомбардиром збірної Аргентини в історії. 10 вересня у відборі до ЧС-2022 проти команди Болівії (3:0) Лео зробив сьомий хет-трик у футболці національної команди, довівши бомбардирський рекорд до 79 голів за кар'єру. Цікаво, що цим самим він побив рекорд Пеле, ставши найрезультативнішим гравцем Південної Америки в історії за забитими голами за збірну.
Роберт ЛЕВАНДОВСЬКИЙ
Країна: Польща
Матчі: 125
Голи: 72
Попередній рекорд по забитих м'ячах за збірну Польщі був встановлений далекого 1980 року Влодзімежем Любанським. Легендарний форвард в своїй останній грі за «біло-червоних» реалізував пенальті в товариській грі проти збірної Чехословаччини (1:1) і довів лік забитих голів за національну команду до 48.
Через 18 років свою першу гру за польську дружину у відборі до ЧС-2010 провів 20-річний нападник «Леха» Роберт Левандовський, відразу відзначившись забитим голом у ворота Сан-Маріно. З цього моменту розпочався похід за рекордом по забитих м'ячах за збірну Польщі для Роберта. На це він витратив 9 років і в 90-й грі за «біло-червоних» рекорд Влодзімежа Любанського був побитий. Це сталося у поєдинку відбору до ЧС-2018 проти збірної Вірменії (6:1). Перший із трьох голів форварда у ворота Грігора Меліксетяна став повторенням досягнення Любанського, а другий - 49-м у футболці «білих орлів». Із того часу Роберт Левандовський не скидає обертів, збільшуючи гольовий доробок шаленими темпами. Наразі на його рахунку рекордні 72 м'ячі у 125 іграх за національну команду.
Ромелу ЛУКАКУ
Країна: Бельгія
Матчі: 100
Голи: 67
Старший із братів Лукаку - Ромелу, вперше одягнув футболку національної збірної у 16-річному віці. Тодішній наставник «червоних дияволів» Дік Адвокаат викликав юного форварда «Андерлехта» на товариську гру проти збірної Хорватії (1:1). Свій перший гол і відразу дубль юний форвард записав на свій рахунок у восьмій за ліком грі із Росією (2:0). Варто зазначити, що надалі саме цій команді разом із ісландцями Лукаку заб'є найбільше м'ячів у футболці збірної - по 5. Після дублю у ворота Ігоря Акінфєєва нинішній форвард «Челсі» потрапив у чорну смугу, майже не забиваючи м'ячі. Загалом у перших 22 матчах за національну команду відзначився лише трьома влучними пострілами. Утім, надалі стан справ у «чорної пантери» пішов на краще і він почав вражати ворота суперників із високою стабільністю.
До 2017 року в бельгійському футболі рекордсменами збірної за забитими голами були двоє легендарних гравців - Поль ван Хімст та Бернар Ворхоф, які забили по 30 м'ячів. 14 листопада 2017 року багаторічний рекорд був побитий нашим героєм. У товариській грі проти японців Ромелу Лукаку забив єдиний гол у грі, який став для нападника 31-м у футболці збірної Бельгії. Пізніше, у листопаді 2019-го, посунув із другого-третього місць колишніх рекордсменів і Еден Азар. 28-річний Ромелу Лукаку наразі має у своєму доробку 67 влучних пострілів у 100 матчах за національну команду і, схоже, зупинятися на цьому він не збирається.
Алексіс САНЧЕС
Країна: Чилі
Матчі: 139
Голи: 46
Алексіс Санчес дебютував за збірну Чилі в 2006 році, коли йому було 17 років. Санчесу пощастило пограти із самим Марсело Саласом - найкращим на той бомбардиром збірної Чилі (37 голів), коли той у 2007 завершував активні виступи на міжнародному рівні. Навряд чи тодішній наставник Ла Рохи Марсело Б'єлса міг уявити, що через 11 років саме Алексіс Санчес стане найкращим снайпером чилійців в історії. За 15 років активних виступів у складі національної команди атакуючий півзахисник двічі зіграв на Мундіалі - в 2010 та 2014 роках, а в 2015-му та 2016-му став володарем Копа Америки. Навіть якщо у клубах його справи ішли не досить гладко, приїжджаючи до лав збірної, Алексіс перевтілювався і забивав голи на будь-який смак. 28 березня 2017 року у матчі відбору до ЧС-2018 на той час гравець лондонського «Арсенала» відзначився голом у ворота Венесуели (3:1), який став для нього 37-м у футболці збірної. Тим самим він зрівнявся за м'ячами за національну команду Чилі із Марсело Саласом. Того ж року на Кубку Конфедерацій у грі з Німеччиною (1:1) Алексіс Санчес записав на свій рахунок результативний удар і з 38-ма влучними пострілами став одноосібним рекордсменом-бомбардиром збірної Чилі. На даний момент гравець міланського «Інтера» лише збільшує свій гольовий доробок у лавах чилійців, маючи в активі уже 46 голів у 139 матчах.
Луїс СУАРЕС
Країна: Уругвай
Матчі: 123
Голи: 64
11 жовтня 2011 року в матчі проти Парагваю (1:1) форвард збірної Уругваю Дієго Форлан побив рекорд по забитих м'ячах за свою національну команду, який встановив Ектор Скароне 81 рік тому. На той час у 24-річного Луїса Суареса був в доробку 21 м'яч за збірну. Тож вже тоді було зрозуміло, що саме El Pistolero в майбутньому має легко перевершувати досягнення свого більш старшого напарника по нападу. Вже наприкінці 2013 року на рахунку Луїса Суареса були рекордні 39 влучних пострілів, а сам гравець «Ліверпуля» продовжував штампувати голи, як у національній команді, так і на клубному рівні. Загалом видатний бомбардир сучасності забив більше 500 голів на професійному рівні і здобув безліч трофеїв на клубному рівні. Також варто відзначити єдиний титул на рівні збірних, коли в 2011 він став володарем Копа Америки.
На даний момент 34-річний форвард мадридського «Атлетико» наклепав 64 м'ячі у 123 іграх у футболці «небесно-блакитних» і утримує титул кращого бомбардира в історії збірної Уругваю. Цікаво, що його багаторічний напарник по нападу Едінсон Кавані теж не проти «дістати» свого товариша. На рахунку гравця «Манчестер Юнайтед» така ж кількість ігор за національну команду і 53 забитих м'ячі та почесне друге місце в списку найкращих снайперів збірної за всю історію.
Марек ГАМШИК
Країна: Словаччина
Матчі:132
Голи: 26
У 2007 році головний тренер збірної Словаччини Ян Коцян викликав гравця «Брешії» до складу головної команди країни. 7 лютого того ж року в іспанському місті Херес-де-ла-Фронтера Марек провів свою першу гру проти збірної Польщі (2:2). А перший гол забив у ворота збірної Сан-Марино (7:0) 13 жовтня того ж року у відборі до ЧЄ-2008. Відтоді без молодого хавбека гру збірної Словаччини уявити було неможливо. На ЧС-2010 Марек Гамшик в першому матчі на турнірі проти Нової Зеландії вийшов на поле із капітанською пов'язкою у віці 22 роки 323 дні і став на той час четвертим в списку наймолодших капітанів, які коли-небудь грали на чемпіонатах світу.
Довгий час рекордсменом збірної Словаччини по забитих м'ячах за всю історію був Сілард Немет, який виступав з 1996 по 2006 роки, і мав на рахунку 22 влучних постріли. У 2016-му його на один гол випередив Роберт Вітек. Утім, 11 червня 2019 року у відбірній грі до Євро-2020 проти Азербайджану Марек Гамшик скинув із трону Роберта, забивши 24 м'яч у складі збірної Словаччини. У 2021-му хавбек «Трабзонспора» провів 6 матчів за національну команду, але поки що в жодному не відзначився. Попри це він із 26-ма голами очолює список найкращих снайперів в історії словацької команди і також утримує пальму першості по проведених матчах (132).
Гарет БЕЙЛ
Країна: Уельс
Матчі: 99
Голи: 36
Гарета Бейла розпочали викликати до лав збірної Уельсу ще в 16-річному віці і його партнерами були такі гравці, як Райан Гіггз та Крейг Белламі. Перший м'яч у футболці національної команди Гарет забив вже у третій грі у ворота збірної Словаччини (1:5) 7 жовтня 2006 року. При цьому вінгер «Саутгемптона» став наймолодшим гравцем в історії, який забивав за Уельс. Упродовж 2010-х років був ключовою фігурою у складі валлійської збірної і її основною ударною силою в нападі. Значною мірою завдяки його зусиллям команда успішно подолала відбір на Євро-2016, лише вдруге у своїй історії ставши учасником фінальної частини великого міжнародного турніру (після ЧС-1958). На самій континентальній першості також був найкращим в команді, де відзначився трьома м'ячами. 22 березня 2018 року в товариській грі проти збірної Китаю (6:0) зробив хет-трик, забивши зокрема свої 28-й і 29-й голи у формі збірної Уельсу, які дозволили йому відповідно повторити та перевершити гольовий здобуток Іана Раша і стати найкращим бомбардиром в історії цієї національної команди. Тепер на рахунку вінгера «Реала» уже 36 голів у 99 матчах за «драконів».
Едін ДЖЕКО
Країна: Боснія та Герцеговина
Матчі: 116
Голи: 60
Тривалий час найкращим бомбардиром збірної Боснії та Герцеговини із 22-ма м'ячами був Елвір Боліч. Утім, у 2012 Едін Джеко та Звєздан Місімович посунули екс-рекордсмена на третє місце. І якщо Звєздан зупинився на відмітці у 25 голів за збірну, то Едін Джеко, не збавляючи обертів, продовжив відвантажувати голи у ворота суперників пачками. А дебютував нинішній форвард міланського «Інтера» у футболці збірної 2 червня 2007 року у домашній грі відбору до ЧЄ-2008 проти Туреччини. Боснійці тоді святкували перемогу з рахунком 3:2. Сам бомбардир відразу записав на свій рахунок гол. За 14 років у футболці національної команди Боснії і Герцеговини Едін Джеко набагато випередив своїх конкурентів по бомбардирському ремеслу. Так, після нещодавніх відбірних матчів до ЧС-2024 на його рахунку числиться 60 влучних ударів у 116 іграх. Для прикладу, у другого в списку снайперів «синьо-жовтої» збірної Ведада Ібішевича на рахунку лише 28 голів.