Суперліга. Матч лідерів у Дніпрі, дебют Гінсбурга, рекорд сезону від Дево

Огляд двадцять другого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

Завершився двадцять другий ігровий тиждень баскетбольної Суперліги. Розклад на даному семиденному відрізку був дуже насиченим. Всього було зіграно чотирнадцять поєдинків. Логічно, що при такій великій кількості ігор на тижні було відзначено чимало цікавих подій. Самими значущими з них стали лобовий матч лідерів сезону, очікуваний з дуже великою цікавістю дебют нового головного тренера Ронена Гінсбурга в «Прометеї», досить несподіваний результат поєдинку між «Харківськими Соколами» і «Київ-Баскетом». І, звичайно ж, окремо варто відзначити просто неймовірну гру легіонера «Будівельника» Гейба Дево в поєдинку проти «Хіміка». Про все вищезгадане і піде мова в нашому традиційному огляді.

Матч тижня

Окремо в розкладі минулого ігрового тижня виділялась гра між другою командою чемпіонату («Дніпром») і лідером сезону («Київ-Баскетом»). Зустріч двох кращих колективів Суперліги очікувалася з великою цікавістю, і багатьох шанувальників баскетболу хвилювало питання, чи зможуть дніпряни перед стартом плей-оф завоювати першу в сезоні перемогу над одним зі своїх основних опонентів? Адже в попередніх трьох матчах в рамках регулярного чемпіонату Суперліги перемогу незмінно святкували підопічні Айнарса Багатскіса.

Стартова десятихвилинка пройшла в рівній боротьбі і її логічним результатом став нічийний результат - 20:20. Як не дивно, але визначальною в матчі стала друга чверть. Її «Дніпро» розпочав просто чудово. Всього лише за дві з половиною хвилини господарям паркету вдався вражаючий ривок - 16:0 і тільки після запізнілого тайм-ауту від Багатскіса падіння «Київ-Баскета» зупинилося. Пристойно відпустивши суперника, кияни всіма силами пустилися в погоню за «Дніпром». Ще по ходу другої десятихвилинки різниця в рахунку була скорочена до п'яти очок, а на велику перерву «Київ-Баскет» пішов з не критичним відставанням в сім пунктів - 46:39.

Проте в другій половині гри гості так і не змогли наздогнати своїх опонентів. Кілька разів різниця в рахунку коливалася в межах чотирьох-п'яти очок, але зрівняти цифри на табло у киян так і не вийшло. Добив «Київ-Баскет» потужний спурт «Дніпра» в четвертій десятихвилинці, після чого за п'ять хвилин до закінчення чверті господарі знову отримали шістнадцятиочкову перевагу - 84:68. Після такого ривка дніпряни впевнено довели матч до перемоги і відсвяткували першу в сезоні вікторію над «Київ-Баскетом».

Сенсація тижня

Якщо поразка «Київ-Баскета» від потужного «Дніпра» не викликає подиву, то результат наступної гри киян проти «Харківських Соколів» досить несподіваний. Один з аутсайдерів чемпіонату влаштував лідеру сезону дуже теплий прийом і вже по ходу першої чверті, яка завершилася з рівним рахунком - 22:22 - показав, що легкого життя статусним гостям не передбачається.

Надалі «пернаті» дві чверті грали з киянами на рівних, а в четвертій десятихвилинці просто знесли з майданчика втомлених і не влучивших дуже багато кидків суперників. «Соколи» виграли фінальну десятихвилинку - 27:12, а разом з нею і весь матч - 87:74. Відзначаємо відмінний відсоток реалізації триочкових у харків'ян (12 з 23, 52%). Цікаво, що волею календаря суперники провели ще один поєдинок через два дні і «Харківські Соколи» ледь не повторили свій успіх і знову не обіграли «Київ-Баскет». Очевидні фаворити поєдинку неабияк пошарпали собі нерви в Харкові і привезли з собою непросту перемогу з перевагою в три очки - 72:75.

Дебют тижня

Перші ігри «Прометея» під керівництвом Ронена Гінсбурга очікувалися з дуже великою цікавістю. Всі шанувальники клубу з Кам'янського вправі були розраховувати, що такий маститий іноземний тренер з ім'ям за короткий термін зможе поліпшити якість гри в своєму новому клубі, яка в останніх поєдинках залишала бажати кращого. А тут ще календар підкинув не найсильніших суперників.

Але криза в «Прометеї» виявився не з таких, які вирішуються за тиждень. Спочатку Ронен Гінсбург відсвяткував свій дебют розгромною перемогою над аутсайдером чемпіонату з Миколаєва - 110:82, далі пішла непроста, але все ж перемога над «Черкаськими Мавпами» - 70:62, а ось перший поєдинок проти серйозного опонента оголив старі проблеми «Прометея». У виїзній грі проти БК «Запоріжжя» кам'янчани знову продемонстрували посередню гру в атаці, особливо це було помітно в першій (дев'ять набраних очок) і третій (одинадцять пунктів в активі) чвертях.

Запоріжці не показали дуже яскравої гри або ж видатного відсотка влучань, проте їхній порядок перебив індивідуальний клас гостей. На виправдання кам´янчан можна сказати, що у них були відсутні два ключові гравці - Майкл Майєрс і Денис Лукашов, тільки це не скасовує той факт, що «Прометею» треба суттєво покращувати свою гру напередодні плей-оф, а роботи у Гінсбурга непочатий край.

Перфоманс тижня

Минулий тиждень був відзначений найяскравішим індивідуальним виступом в Суперлізі з початку сезону. Домашній поєдинок проти южненського «Хіміка» вийшов просто феєричним для захисника «Будівельника» Гейба Дево. У ньому легіонер київського клубу набрав просто неймовірні 40 очок і додав до них 6 підбирань + 4 передачі. Звертає на себе увагу просто фантастичний відсоток реалізації кидків у Дево (8 з 9, 89% - двоочкові і 6 з 8, 75% - триочкові). За підсумком зустрічі Гейб Дево встановив два рекорди поточного сезону Суперліги - 40 набраних очок і 45 балів рейтингу ефективності на даний момент є кращими цифрами в своїх статистичних категоріях.

Кидок тижня

У матчі проти «Хіміка» Гейб Дево не тільки набирав очки, але і встиг роздати чотири передачі. Однією з них виявилося своєчасне скидання на бігмена Брайса Джонсона, який потужним і видовищним данком підсумував зусилля свого одноклубника.