Вікторія МАЗУР: «Українська команда на правильному шляху»

Український тренер про жіночу збірну з художньої гімнастики

Минулого місяця світ художньої гімнастики почав оживати - вдруге (першим був чемпіонат Європи) за час пандемії відбувся великий міжнародний турнір. У провідних країнах також пройшли національні чемпіонати.

Днями ми поспілкувалися з перспективним тренером збірної України, в недалекому минулому - представницею збірної, Вікторією Мазур.

- Що змінилося у вашому сприйнятті гімнастики в порівнянні з часом, коли ви самі були гімнасткою?

- Я думаю, основне, що змінилося в моєму сприйнятті - це відповідальність до своєї справи, скажімо так, усвідомленість.

- Як би ви оцінили старт олімпійського сезону в нашій збірній?

- Я думаю, що наша команда на правильному шляху і всі дівчата в хорошій формі. У них цікава і складна програма. Днями в Софії пройшов перший етап Кубка світу, наші гімнастки показали гідні результати. Вікторія Онопрієнко посіла п'яте місце в багатоборстві і впевнено пройшла в два фінали (м'яч, булави). Віка пройшла всі види без грубих помилок. Звичайно, це початок сезону і нам є над чим працювати.

Я думаю, що Єві завадило хвилювання показати свій максимум. Очевидно, що у дівчат була велика перерва без змагань, це не могло не позначитися.

Тому можемо побажати удачі нашим дівчатам і не в якому разі не опускати руки.
У груповому вправу додали багато складнощів, залишилися останні штрихи і повний вперед. Група пропустила старт в Болгарії за станом здоров'я декількох гімнасток.

- Як ви себе почуваєте в ролі тренера? Що входить у ваші обов'язки? З ким ви працюєте?

- Скажу чесно, тренером бути не легко, але у мене є у кого вчитися. Це Альбіна Миколаївна та Ірина Іванівна Дерюгіни. Я намагаюся слухати зауваження кожного тренера в нашому залі, опрацьовувати їх, пропускати через себе. Взагалі робота тренера - це «Вік живи-вік учись».
Працюю, в основному, з дівчатами в індивідуальній програмі.

- Чи складно вам поєднувати роботу в залі з вихованням дитини?

- Так, це дуже складно. Моя дитина залежить від мене, перший рік її життя ми проводили в гімнастичному залі, адже вона була на грудному вигодовуванні і пляшечку категорично не визнавала. Мені допомагали всі, хто тільки міг - чоловік, мама чоловіка, батьки наших гімнасток і, по можливості, моя мама приїжджала з Луганська. Загалом, було дуже важко.

- Ви берете її в зал або залишаєте з кимось? У вас є помічники, можливо, бабусі або няня?

- Після домашнього Чемпіонату Європи 2020 року, коли вся команда видихнула, я прийшла до того, що потрібно прийняти рішення для мене... Розділити роботу і дім, щоб не страждала дитина, і я в тому числі. Щоб я могла робочі години спокійно присвячувати гімнастиці, а додому прийти люблячою мамою і дружиною. У робочий час дитиною займається мама чоловіка і, по можливості, чоловік.

- Дуже цікаво, хто з помічників тренера за що відповідає? Наприклад, вам ставлять на день завдання попрацювати з якою-небудь дівчиною або з усіма відпрацювати якусь частину?

- Перераховувати можу довго наш колектив, але абсолютно в усіх соцмережах федерації є імена тренерів і кожного з нас можна побачити як на українських змаганнях, так і на світових.

Ірина Іванівна максималіст, слово «відпочинок» вона не знає і 24/7 ставить завдання і план роботи в залі. Звучить це так... Припустимо, вона каже: «На цьому тижні я хочу, щоб ми звернули увагу на випуски і обертання. Віка, ти береш ту чи іншу гімнастку і працюєш». І так для кожного тренера, коротко і ясно, більше діла, менше слів.

- Як ви бачите розвиток гімнастики в Україні?

- Художня гімнастика розвивається і йде вперед. Команда України входить в топ трійку на світовій арені, але нам дуже потрібні спортивні зали, щоб спорт міг розвиватися. До речі, як не дивно, але вся ситуація з ковідом привернула молоде покоління до занять онлайн, соцмережі це теж великий внесок для розвитку спорту.

- Як ставитеся до ідеї особистих тренерів? Що краще - особисті тренери і один головний тренер або вся збірна в одному залі? І чому?

- У нашій команді багато дівчат з регіонів, і, якщо говорити про особисті тренерів, я так розумію, що в наших реаліях, щоб бути з гімнасткою, кожен тренер повинен кинути свою сім'ю, свою групу дітей і виїхати з певною гімнасткою до Києва в збірну .
Тому в збірній команді України є один головний тренер, який відповідає за всіх спортсменів. Це Ірина Іванівна. Я вітаю цю систему, тому що люблю, коли є метр, який направляє на потрібний шлях і я в свої юні роки тренерської кар'єри можу отримувати безцінний досвід.

- Як би ви хотіли розвиватися в роботі?

- У тренерській роботі досконалості немає меж, а в гімнастиці дуже багато напрямків і головне бажання, а воно у мене є, тому мій розвиток в моїх руках.

- І останнє запитання про Валерію Юзвяк. Розкажіть, як вона зараз? У інстаграмі вона писала, що зробили операцію, як вона зараз? Що далі? Як довго лікуватися?

- Я, якщо чесно, гучних коментарів давати не хочу. І намагаюся менше обговорювати цю неприємну ситуацію для всієї нашої команди. На всі питання Лера по можливості відповість сама. Леру шалено любимо і бажаємо їй якнайшвидшого одужання.

Христина Польська для sport.ua

Віталій Петровський Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 06 сiчня 2025, 08:03 2

Джей Опетая розповів, як відвідав поєдинок у грудні