World Grand Prix: зіграні матчі 1/16 фіналу

Ніл Робертсон вилетів в першому ж раунді

Англійський Мілтон-Кінс приймає World Grand Prix, черговий рейтинговий снукерний турнір. Особливістю його є те, що за головний приз борються 32 кращих гравці річного рейтингу. Відповідно, жеребкування не проводиться: №1 з цього списку зустрічається з №32, №2 - з № 31 і т.д.

Призовий фонд Світового Гран-прі становить 380 тис. фунтів, з них переможцю дістанеться 100 тис., а фіналісту - 40. Бонус за найбільшу серію - 10 тис. фунтів. Матчі 1/16 і 1/8 фіналу проходять у форматі до 4-х перемог, чвертьфінали - до 5-ти, півфінали - до 6-ти виграних партій. Фінал, запланований на 20 грудня, пройде в форматі до 10-ти виграних фреймів.

Чинним переможцем турніру був Ніл Робертсон, которий в минулому році здолав у вирішальному поєдинку Грема Дотта (10:8). Однак йому не судилося захистити титул. Австралієць програв Роберту Мілкінсу - 2:4. Роберт виграв два стартових фрейми, але Ніл зрівняв рахунок. Однак наступні дві партії залишилися за Мілкінсом.

Іншою несподіванкою стала поразка Марка Аллена: в поєдинку проти Мартіна Гоулда він вів 3:0, причому в другій партії оформив поки що найбільший брейк на турнірі - 142 очки. Після чого Мартін взяв чотири фрейми поспіль і вийшов в 1/8 фіналу.

Ще одним малопрогнозованим результатом стала перемога Хоссейна Вафаея. Іранець - дебютант Гран-прі (як і Лу Нін, Джек Джонс і Роббі Вільямс), проте в першому раунді зумів переграти Чжоу Юелуна, який в річному рейтингу піднявся на 6-й рядок. Суперники обмінювалися фреймами, але в сьомому сильніше був Хоссейн - 4:3. Відзначимо, що Вафаей всі чотири партії виграв з серіями «60+».

Не можна не відзначити і Джека Лісовського. За рахунку 2:2 в матчі з Шоном Мерфі він зумів виграти два фрейми з двома півсотенними серіями і пройшов далі.

Решта фаворитів пройшли до другого кола. 16-17 грудня будуть зіграні матчі 1/8 фіналу.

World Grand Prix. 1/16 фіналу (14-16 грудня)

Джадд Трамп - Майкл Холт - 4:3
Лі Хан - Стюарт Бінем - 2:4
Мартін Гоулд - Марк Аллен - 4:3
Лу Нін - Роббі Вільямс - 4:3
Ронні О'Салліван - Алі Картер - 4:1
Баррі Хокінс - Рікі Уолден - 4:1
Девід Грейс - Янь Бінтао - 3:4