Чого чекати від чемпіонату Європи з художньої гімнастики

Столиця України приймає один з головних стартів у художній гімнастиці

Вчора в Києві стартував чемпіонат Європи з художньої гімнастики. Перед цим наша країна приймала чемпіонат Європи в далекому 2004 році. А у 2013-му в Києві проходив чемпіонат світу.

Звичайно, в рік пандемії коронавірусу спорт - одна з найбільш постраждалих галузей. Але якщо футбол почав «оживати» з середини літа (нехай без глядачів, нехай із заходами безпеки, але матчі навіть міжнародного рівня проходять), то для художньої гімнастики не все так успішно. Останнім міжнародним стартом перед ЧЄ можна вважати вересневий Кубок Дерюгіної, але склад учасниць був далеко не найсильнішим. А до цього всі найсильніші збиралися на одному килимі лише в березні. Звичайно, на радість глядачам проводили онлайн-змагання та домашні турніри, але це не ті повноцінні старти, яких чекають усі.

Тут ми не будемо говорити про ризики проведення чемпіонату Європи. З точки зору спорту старт однозначно потрібен. Крім користі для спортсменів, перший великий старт після перерви привернув величезну увагу вболівальників.

Київський чемпіонат Європи вже увійшов в історію не тільки як перший великий турнір в 2020, але і як перший ЧЄ з 1996 року, де переможе не росіянка. Росія відмовилася від участі однією з перших. Таке ж рішення прийняли збірні Італії, групи Болгарії та Білорусі і ще декілька країн. Можна жалкувати про відсутність сильних суперників або радіти, що побачимо несподіваний результат.

Однак склад учасниць не можна назвати слабким. Команди Ізраїлю, Білорусі (тільки особисті), Болгарії (тільки особисті), Азербайджану - світові лідери. До Києва приїхала одна з найсильніших гімнасток світу, титулована ізраїльтянка Ліной Ашрам. Її можна назвати головною претенденткою на перемогу в особистому багатоборстві (з невеликою обмовкою на незвичайний сезон). На користь Ашрам говорять титули, досвід, стресостійкість і складність. Крім неї, за єдину медаль в особистій першості поборються болгарки Боряна Калейн і Катрін Тасєва, білоруски Аліна Горносько і Анастасія Салос, ще одна ізраїльтянка Ніколь Зелікман. І, звичайно ж, на домашньому чемпіонаті Європи будуть намагатися якомога краще виступити господарки, представниці збірної України.

Наша команда представлена ​​трохи несподіваним складом. По-перше, за пару днів до старту зняли найтитулованішу спортсменку збірної Владу Нікольченко. За словами тренерів, Влада знаходилася «в стресі» і не була готова належним чином. Крім того, не виступить в Києві одна з лідерів збірної Христина Погранічна. За офіційною версією, Христина лікує травму і тренується у Львові, але ніяких подробиць нам з'ясувати не вдалося. Таким чином, від України в особистій першості виступлять Вікторія Онопрієнко та Єва Мелещук. У відсутності Нікольченко і Погранічної, чемпіонат Європи може стати трампліном для Вікторії Онопрієнко, за умови, що вона зможе скористатися шансом, який їй випав.

Судити про фаворитів на сьогоднішній день можна тільки за їхнім загальним рівнем і титулами. Багато чого буде залежати від того, наскільки чисто пройдуть свої виступи не тільки вони, а й суперниці. Однак на цьому старті вперше за багато років точно буде інтрига і це тільки частково через відсутність Росії, більш вагомим фактором буде відсутність рейтингу за сезон.

З великою часткою ймовірності можна передбачити медалі нашої збірної в груповій вправі. По-перше, команда дуже сильна, регулярно привозила медалі турнірів високого рівня. По-друге, немає багатьох титулованих суперників (Росія, Болгарія, Білорусь, Італія). По-третє, в умовах простою знаходилися всі. Очевидно, що група буде боротися за «золото».

Аналогічний розклад по юніорах, думається, що там великі шанси на медалі, в тому числі, на золоті.

Отже, сьогодні в Києві розіграють перші медалі. Чемпіонат завершиться в неділю.

Христина ПОЛЬСЬКА

Розклад змагань

П'ятниця, 27 листопада

12:00-13:40. Індивідуальні вправи у юніорок кваліфікація потік C (булави і стрічка)

13:55-16:25. Індивідуальні вправи у юніорок кваліфікація потік A + В (булави і стрічка)

17:30-18:15. Групові вправи серед дорослих - багатоборство (3 обручі + 2 пари булав)

18:15-18:30. Церемонія нагородження - Командне змагання (Групові вправи серед дорослих і Індивідуальні юніорки)

18:30-18:45. Церемонія нагородження - Багатоборство (Групові вправи серед дорослих)

Субота, 28 листопада

13.00-14:10. Індивідуальні вправи у юніорок (скакалка, м'яч). Фінал

14:15-15:25. Індивідуальні вправи у юніорок (булави, стрічка). Фінал

15:25-15:45. Церемонія нагородження, Індивідуальні вправи у юніорок. Фінал (скакалка, м'яч, булави, стрічка)

16:00-16:45. Групові вправи серед дорослих (5 м'ячів). Фінал

17:00-17:45. Групові вправи серед дорослих (3 обручі + 2 пари булав). Фінал

17:45-18:00. Церемонія нагородження за групові вправи серед дорослих (5 м'ячів / 3 обручі + 2 пари булав)

Неділя, 29 листопада

11:45-13:15. Індивідуальні вправи серед дорослих - багатоборство потік C + D (обруч, м'яч, булави, стрічка). Фінал

14:00-15:30. Індивідуальні вправи серед дорослих - багатоборство потік A + B (обруч, м'яч, булави, стрічка). Фінал

15:45-17:15. Індивідуальні вправи серед дорослих - багатоборство потік A + B (обруч, м'яч, булави, стрічка). Фінал

17:20-17:30. Церемонія нагородження - багатоборство (Індивідуальні вправи серед дорослих)

17:30-18:00. Церемонія закриття

Сергій Циба Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 24 листопада 2024, 07:05 0

Тайсон згадав, що ніколи не програвав у реваншах

Коментарі