Лікар Шахтаря: «Коронавірус – не вигадка, а дійсно серйозне захворювання»
Дмитро Скібінський розповів про смертельне захворювання
- 19 жовтня 2020, 14:59
- |
- 20 жовтня 2020, 23:50
- 3534
- 5
Начальник медичного департаменту «Шахтаря» Дмитро Скібінський в програмі «Великий футбол» розповів про пошкодження Віктора Коваленка, матч з «Реалом» і пандемію коронавірусу.
- Ситуація з коронавірусом в «Шахтарі» залишається непростою. Плюс, травмувався головний бомбардир команди Віктор Коваленко. Що з ним? Чи полетить він в Мадрид?
- Вітя пройшов медогляд. Було виконано МРТ. Є невелике ушкодження м'язів стегна. Ми постараємося його підготувати, виглядає воно незначно.
- 9 інфікованих футболістів і стільки ж співробітників клубу. Така інформація була оприлюднена клубом напередодні матчів збірної України. Розкажіть, як це сталося?
- По протоколу УЄФА, перед матчами збірної, гравці здають тести. Позитивні були виявлені у Пятова, Степаненка і двох співробітників. На наступний день ми провели додаткове тестування всієї команди для виявлення можливих хворих. Але всі тести були негативними. Через тиждень, після ще одного тестування, були виявлені ще 9 гравців і 9 співробітників клубу. Ми провели необхідне тестування перед матчем Ліги чемпіонів, і всі результати - негативні. Навіть ті, що були позитивні 8-го числа.
- Коли ви прилетите в Мадрид, там знову буде тестування, так?
- Іспанія не потребує тестування за день до матчу. Тільки в Німеччині такі правила. Досить ось цього тесту, який повинен проводитися не пізніше, ніж три дні до гри.
- Якщо футболіст на ізоляції відчуває себе погано. Що він повинен робити?
- Ми контролюємо ситуацію. Робимо КТ легенів і дивимося, щоб не було легеневих або серцевих ускладнень. Навіть при негативних тестах гравці не повертаються до тренувань в загальній групі.
- Чим лікують, щоб зняти ці симптоми?
- Лікування зараз по протоколу МОЗ України, все це симптоматичне у легких ступенів прояву. Важких ступенів, слава Богу, у нас немає.
- Як відбувається запалення легенів без симптомів? Я чув, що людина може ходити, гуляти, відпочивати і нічого не відчувати.
- Тому воно і називається: «вірусна атипова пневмонія». Немає характерних симптомів у більшості: підвищення температури, задишки і так далі. І якщо пацієнт не виконав КТ і не знає, то ходить спокійно до тих пір, поки не починає задихатися. Виявити її можна тільки на КТ.
- Що ви можете порадити нашим телеглядачам?
- Якщо ви відразу виконаєте КТ після тесту за відсутності симптомів, то у вас теж нічого не буде, і ви будете вважати, що ви абсолютно здорові. Має пройти певний час, 5-7 днів.
- Якщо навіть тест негативний, чи варто періодично робити КТ?
- Ні.
- У спортсменів прийнято вважати, що сильний імунітет - перешкода для коронавірусу. Це так?
- Так, у них все набагато легше протікає.
- Запобіжні заходи, про які пишуть, вони допомагають або це все марно?
- Насправді, тільки вони і допомагають. Дотримуватися дистанції, носити маску, це не вигадки. Тільки це і допомагає.
- За вашою версією, ми всі рано чи пізно перехворіємо, чи ні?
- Не знаю. Фартові завжди є.
- Наводили довідки станом Серхіо Рамоса? Чи буде він грати?
- Поки точної інформації немає, вони таким не діляться.
- У кого з футболістів «Шахтаря» коронавірус протікав у важкій формі?
- Не можу ділитися такою інформацією, це медична таємниця. Але є пару осіб, які дійсно відчували симптоми, була висока температура. На даний момент вони себе добре почувають, але затримаються в плані відновлення і повернення в загальну групу.
- Наскільки змінюється атмосфера в команді, коли люди розуміють, що можуть один одного заразити?
- Змінюється. Гравці стають відповідальнішими.
- Давид Хочолава і Манор Соломон відбули в розташування своїх збірних. Ви тримали контакт з асоціаціями Грузії та Ізраїлю?
- Звісно. Ми зобов'язані по протоколу УЄФА ділитися даними не тільки з лікарями збірних і команд, а й з місцевими органами охорони здоров'я. Ми їх попереджаємо, що є такі-то випадки, і вони приймають рішення.
- Ваші побажання футболістам і телеглядачам: що краще робити і чого не робити?
- Залишатися здоровими, дотримуватися дистанції і вірити, що коронавірус - не вигадка, а дійсно серйозне захворювання.