Конопа - в Барселоні, Ярмола - в Спартаку? Де могли опинитися наші зірки

Sport.ua збирає колишні чутки, щоб побачити альтернативні варіанти в кар'єрі українських гравців

Багато вітчизняних вболівальників часто негодують, що наші футболісти вкрай неохоче покидають рідні простори для того, щоб спробувати зробити успішну кар'єру десь за межами «теплої ванни». Певна частка істини в подібних міркуваннях, звичайно ж, є, проте далеко не завжди те, що подається в ЗМІ, реально має місце бути.

Втім, бувають і ситуації, коли переговори або інтерес дійсно існують, але до укладення угоди справи так і не доходять. Ми вирішили зібрати невелику добірку з клубів, де могли б в різний час продовжити кар'єру деякі з діючих футболістів збірної України, при цьому ключовим її критерієм є не якісь непідтверджені чутки, а конкретні цитати і визнання людей, що мають безпосереднє відношення до гри - самих гравців, їхніх агентів, тренерів, різних функціонерів і т.д.

Євген КОНОПЛЯНКА

Коноплянка є одним з найбільш яскравих і успішних вихованців легендарної академії «Дніпра» за останні роки. Йому судилося стати не тільки одним з ключових гравців рідної команди, але й вибитися на лідируючі ролі в збірній України. Недивно, що до Коноплянки був інтерес з боку серйозних клубів, але його довгий час не відпускали, поки сам футболіст після закінчення терміну контракту не вирішив покинути «Дніпро» на правах вільного агента.

Коноплянкою цікавилася «Барселона». Принаймні, про це нещодавно розповів колишній директор академії «Дніпра» Жорді Гратакос: «Одного разу я запропонував «Барселоні» звернути увагу на Коноплянку. Можна сказати, що тоді він був на порядку денному клубу зі столиці Каталонії».

Але куди конкретніше були справи з потенційним відходом Коноплянки в «Ліверпуль». Про це вже розповідав сам футболіст: «Ліверпуль» давав 25 мільйонів євро. Але Коломойський тоді дуже сильно любив футбол і не хотів продавати своїх гравців. Йому просто не потрібні були 25 мільйонів. Він сказав мені, щоб я не переживав з приводу трансферу в «Ліверпуль», пообіцяв, що через півсезона піду в «Тоттенхем». Але пройшло шість місяців, а до цієї розмови так ніхто і не повернувся».

У підсумку всі ми знаємо, що влітку 2016 року Коноплянка перейшов в «Севілью», а через рік - в «Шальке». Побудувати успішну кар'єру в Європі у Євгена не вийшло, і восени 2019-го він повернувся в Україну, де контракт йому запропонував «Шахтар».

Тарас СТЕПАНЕНКО

Ось уже більше десяти років Тарас Степаненко на контракті в «Шахтарі», хоча стати ключовим гравцем цієї команди українцеві вдалося далеко не відразу. Втім, в останні роки Степаненко - беззаперечний лідер центру півзахисту не тільки «гірників», але й збірної України.

Чуток навколо його персони за останнє десятиліття також вистачало, але, мабуть, однією з найбільш яскравих та реалістичних з них була та, що відправляла Тараса в «Кристал Пелас». У січні 2018 року «склярі» вийшли на керівництво «помаранчево-чорних» з пропозицією про покупку Степаненка, але домовитися сторонам так і не вдалося.

«Це був останній день трансферного вікна. Там мало не кілька годин до дедлайну було. Якби були переговори, а закривали угоду в останній день, то це одне питання. А коли ви прийшли і говорите - давайте терміново, то це несерйозно і непрофесійно. Тарас, думаю, зрозумів цю ситуацію. Я з ним розмовляв, пояснив. Я розумію, що Англія і сильний чемпіонат, але ти ж теж повинен розуміти клуб. Він, до речі, нормально поставився до цього», - коментував ситуацію генеральний директор «Шахтаря» Сергій Палкін.

Сам Тарас також не залишився осторонь і заявив, що хотів спробувати сили в Англії, але не робитиме трагедії з того, що сталося: «Спочатку були пропозиції оренди, але я їх відразу відкидав, адже це неправильно для «Шахтаря», і для мене неприйнятно. Потім була конкретна пропозиція викупу, якою я цілий день займався. Клуб дуже пізно звернувся в «Шахтар», і практично не було часу вирішити це питання. Я намагався вирішити це, займався цим і мій агент, всі максимально проявили професіоналізм, але не зрослося. Нічого страшного - це життя. Продовжуємо далі».

На початку серпня Степаненку виповниться вже 31 рік, і він, як і раніше, грає в «Шахтарі». Складно сказати, чи отримає досвідчений українець ще шанс проявити себе в європейській топ-лізі...

Микола МАТВІЄНКО

Вихованцю академії «Шахтаря» Миколі Матвієнку також був потрібен якийсь час, перш ніж заявити про себе в рідній команді. Прогресу Матвієнка посприяв продаж «гірниками» екс-лідера оборони команди Ярослава Ракицького в «Зеніт». З тих пір Микола досить швидкими темпами демонстрував поліпшення в якості своєї гри, завдяки чому нині є беззаперечним гравцем основи «гірників» і збірної України.

Мабуть, ніхто ще не встиг забути, що минулої зими активний інтерес до Матвієнка виявляв «Арсенал». Чутки про це спершу з'явилися в англійській пресі, а потім їх прокоментували Олег Смалійчук і Сергій Палкін, які на цьому ґрунті навіть встигли заочно посваритися.

«Арсенал» дійсно звернувся до мене і мого партнера Артуро з метою придбати Матвієнка. На наші імена були виписані документи, які ексклюзивно уповноважували нас від імені лондонців вступити в переговори. Це був хороший проект, на якому «Шахтар» заробив би не тільки імідж, але й хороші гроші. Чому трансфер не відбувся? Це питання варто поставити Палкіну. Зірвав перехід саме він», - заявив Смалійчук.

«З боку «Арсенала» ми не отримували ніяких офіційних пропозицій або дзвінків. Єдине що я отримав, так це доручення від одного іспанського агента, видане «Арсеналом» на ведення переговорів по оренді Матвієнка. На що я агенту відразу відповів, що ми не зацікавлені в оренді футболіста. Все, крапка. Ніяких подальших смс, дзвінків або повідомлень я більше не отримував».

Як би там не було, але пару тижнів тому в пресу знову прослизнула інформація про те, що «Арсенал» хоче повернутися до питання з переходом Матвієнка.

Сергій СИДОРЧУК

Влітку минулого року досить несподівано в пресі з'явилася інформація про підготовлюваний перехід півзахисника «Динамо» Сергія Сидорчука в «Бешикташ». Писали навіть, що футболіст встиг попрощатися з партнерами по київській команді і повідомити їм про свій майбутній від'їзд, однак буквально в останній момент угода зірвалася.

Через кілька місяців сам Сидорчук прокоментував цю історію, підтвердивши інформацію, що потрапляла влітку в ЗМІ, а також зазначивши, що в переговорах мова йшла про оренду з правом викупу: «Мене розгорнули назад, але не прямо в аеропорту, а по дорозі. Це був не «Фенербахче», а інша команда з Туреччини. Йшлося про оренду з правом викупу».

На початку травня Сидорчуку виповнилося 29 років. Його контракт з «Динамо» діє до літа 2023 року і не виключено, що в стані киян Сергій і завершить кар'єру.

Віктор ЦИГАНКОВ

Один з лідерів нинішнього складу «Динамо» і найяскравіших атакуючих виконавців «біло-синіх» Віктор Циганков вже кілька років перебуває на «радарах» клубів з провідних чемпіонатів континенту. У пресі раз у раз зустрічаються плітки про інтерес до Циганкова з боку «Барселони», «Реала», «Арсенала», «Наполі», «Інтера», проте будь-яка конкретика була лише щодо німецького «Хоффенхайма».

Принаймні, про інтерес з боку німецького клубу до Циганкова в вересні минулого року розповів щойно відправлений у відставку з поста головного тренера «Динамо» Олександр Хацкевич. «20 мільйонів євро не влаштували Суркіса. У мене з ним були відкриті відносини: якщо є пропозиція - я про це теж знав, але я не можу сказати, чи була офіційна пропозиція від «Хоффенхайма» або просто інтерес», - зазначив білоруський фахівець.

Нинішній контракт Циганкова з «Динамо» закінчується влітку 2023 року. Не так давно повідомлялося, що два роки тому пропозицію по хавбеку розміром в 15 мільйонів євро робив «Арсенал», але укласти угоду «канонірам» не вдалося.

Андрій ЯРМОЛЕНКО

Один з найвідоміших діючих українських футболістів Андрій Ярмоленко також, як і Євген Коноплянка, тривалий час не міг вирватися з української Прем'єр-ліги заради переходу в клуб, що виступає в якомусь з топ-4 чемпіонатів Європи. На плечах Ярмоленка кілька років певною мірою трималася атакуюча міць «Динамо», яке за Сергія Реброва змогло не просто боротися з «Шахтарем» за чемпіонство, а й виходити переможцем з цих дуелей.

У різні роки пропозицій у Ігоря Суркіса по Ярмоленку вистачало. Зокрема, вже після переходу в «Вест Хем» українець зізнався, що міг опинитися в АПЛ куди як раніше: «Чотири роки тому у мене була можливість опинитися в АПЛ, але цього не сталося. Я був дійсно близький до переходу в «Ліверпуль», але це інша історія, і я не бачу сенсу зараз заглиблюватися туди».

А ось колишній гравець «Шахтаря» і «Манчестер Юнайтед» Андрій Канчельскіс ділився іншою інформацією: «Є така історія, коли президент «Динамо» продає свого гравця за п'ять мільйонів євро, в ту ж ніч відправляється в казино, де програє два мільйони. І вже на наступний день ціна на гравця зростає до семи мільйонів євро. Ярмоленко міг перейти в «Евертон» влітку 2016 року, але його ціна постійно змінювалася. Спочатку хотіли 20 мільйонів фунтів, а потім 25».

В кінці минулого сезону знову-таки сам Ярмоленко в спілкуванні з пресою зізнавався, що вів діалог про перехід в «Баварію»: «Ми спілкувалися з Карло Анчелотті, коли я був гравцем «Динамо». Ми їздили до Мюнхена, побачилися в одному з ресторанів, щоб це приховати максимально. Він запитав: «Хочеш грати тут?». Я пропотів, руки трусить. Тому що розумієш, хто такий Анчелотті і з якими він гравцями працював. Він сказав, що зацікавлений в моїх послугах, мовляв, будемо чекати трансферне вікно, щоб розмовляти з клубом. Я чекав, але нічого конкретного не було. Вони підписали Хамеса потім. Можливо, я був другим-третім варіантом».

А найбільш дикою в цьому ряду є інформація, яку навесні 2014 року озвучив Валерій Карпін, що тільки-но залишив посаду головного тренера московського «Спартака». Він зізнався, що «червоно-білі» могли отримати в свої ряди Ярмоленка: «На місці Патріка Еберта взимку міг опинитися один з лідерів збірної України 24-річний Андрій Ярмоленко з київського «Динамо», - сказав Карпін. Зараз подібна інформація здається особливо безглуздою, але варто розуміти, що мова йшла про кінець 2013 - початок 2014 років, коли питання територіальної цілісності України ще настільки гостро не стояло на порядку денному, а про анексію Криму і війну на Донбасі не йшлося. Хоча навіть для мирних часів переходи між київським «Динамо» і московським «Спартаком» в силу історичного суперництва команд були вкрай складно здійсненні, але все-таки не нереальні - історії Олександра Філімонова та Владислава Ващука тому приклад...

Читайте також: Від Буффона до Роналду. Зірки футболу, які могли грати в Україні

Олексій Сливченко Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 23 грудня 2024, 03:08 2

Даніель радить йому завершити кар'єру

Коментарі