Лікар: «Футболістам важливо слідкувати за калорійністю харчування»
Павло Павліченко дав свої рекомендації футболістам на період карантину
- 31 березня 2020, 12:02
- |
- 31 березня 2020, 17:17
- 406
- 0
Лікар першої команди ФК Оболонь Бровар, кандидат медичних наук Павло Павліченко розповів про необхідне харчування футболістів на період карантину, порекомендував фізичні вправи для занять вдома, а також дав оптимістичні прогнози щодо функціональної готовності футболістів по завершенню вимушеної відпустки.
- Пане Павле, чи могли ви, перебуваючи з Оболонню Бровар у Туреччині, спрогнозувати такі події?
- Звісно, всі ми мали змогу спостерігати за подіями у Китаї і розуміли, що цей вірус нас не омине. Сподівалися, що вдасться провести хоча б декілька турів, щоб побачити готовність хлопців до весняної частини сезону. Контрольні матчі ніколи не замінять офіційних. На жаль, склалася така невтішна ситуація. Повинні дотримуватися державної політики і виконувати всі необхідні рекомендації.
- Ваші колеги-лікарі згодні з тими кроками, які запровадили керівні органи української держави?
- Більшість колег підтримують карантинні заходи, адже коронавірус - серйозна проблема для всіх. У більшості країн світу люди страждають від цього вірусу. Відзначу, що згідно з прогнозами епідеміологів 60-70% людей перехворіють на цю нфекцію та більшість перенесуть її в легкій формі, а рівень смертності складе 1-1.5%. На жаль, постраждають найбільш незахищені верстви населення, люди старші за 65 років. Тому потрібно дотримуватися рекомендацій ВООЗ та МОЗ, адже немає нічого більш цінного за здоров'я людини.
- Оболонь-Бровар провела свої збори у Туреччині згідно з планом. На вашу думку, наскільки команда вже була готова розпочати весняну частину сезону?
- Нами була проведена серйозна робота як у Києві, так і у Туреччині. Протягом трьох тижнів хлопці готувалися до першого офіційного матчу на турецьких землях. Провели багато хороших спарингів. Вважаю, що команда була у хорошому функціональному стані. Також, чимало уваги приділялося тактиці. Звісно, про це краще вам можуть розповісти тренери. Очікували старту весняної частини сезону, проте коронавірус вніс свої корективи. Готуватимемося далі.
- Як вважаєте, за скільки турів команда могла набрати своїх оптимальних кондицій?
- Потрібно розуміти, що весняна частина сезону нетривала. Змагання проводяться протягом двох місяців. Тренери працюють на зборах, щоб команда вже під час першого офіційного матчу почувалася на 100% готовою, адже часу немає. Вважаю, що Оболонь-Бровар вже у стартовому турі була готова продемонструвати свій максимум на цю мить.
- Команди Першої ліги (крім тих, що брали участь у Кубку України) вже протягом чотирьох місяців не грали офіційних матчів. Очікується, що пауза ще триватиме близько місяця-півтора. Як вважаєте, наскільки майстерність гравців втратиться за цей проміжок часу?
- На жаль, зараз гравці не можуть виконувати специфічні футбольні тренування, тактичні вправи. Без цього втрачається форма футболістів. Зараз на перший план виходить здоров'я і ми мусимо подбати про себе, своїх рідних. Головне, щоб наша країна впоралася з цим викликом, а потім поговоримо про футбол. Хочеться, щоб всі клуби без великих проблем вийшли із відпустки, адже карантин серйозно впливає на економіку. На жаль, у нас і так багато клубів мали фінансові проблеми, тому важливо, щоб всі повернулися без втрат. Звичайно, перші матчі будуть досить складними, проте всі в рівних умовах. Сподіваюся, що всі футболісти підтримують свою фізичну форму в індивідуальному режимі.
- Ви говорили з кожним футболістом? Давали їм якісь поради щодо фізичних вправ?
- Тренерський штаб надіслав гравцям програми як тримати себе у тонусі під час карантину. Зараз дуже складно тренуватися, адже всі спортивні зали та стадіони зачинені. На повітрі можна тільки бігати та індивідуально працювати з м'ячем, виконувати вправи для м'язів. Всім футболістам надано загальні рекомендації.
- Яким зараз має бути раціон харчування у футболістів?
- Харчування має бути раціональним. Якихось конкретних рекомендацій у даній ситуації немає. Необхідно намагатися побільше їсти сезонних овочів та фруктів. На жаль, зараз їх мало. Потрібно слідкувати за калорійністю їжі, адже зараз немає надмірних навантажень і все це може вплинути на вагу. Треба мінімізувати вживання солодкого, випічки, макаронних виробів.
- Щодо спортивного харчування є якісь особливі побажання?
- Вітамінну профілактику рекомендую приймати гравцям щорічно і це не залежить від сезону. Зараз дуже мало сезонних фруктів та овочів, природних вітамінів ще менше, тому полівітамінні комплекси зараз потрібно вживати. Також, додатково можна приймати вітамін С, Омега-3 жирні кислоти. Оболонь-Бровар забезпечує футболістів всім необхідним в плані спортивного харчування, медикаментів. Все, що потрібно для професіональних футболістів у нас є.
- Можливо, ви б порадили футболістам закупити додаткове спортивне устаткування?
- Звісно, гумові еспандери футболісти повинні мати обов'язково, щоби розігрівати м'яти, тримати їх у тонусі та укріпляти проблемні зони. Петлі TRX також не будуть зайвими, особливо зараз, адже з цими петлями дуже зручно займатися.Також ще можу порадити гантелі.
- Лікар Чорноморця сказав, що з приходом яскравого сонця можна очікувати спаду епідемії коронавірусу. Як ви вважаєте?
- Дійсно, така думка мала право на існування і я також так вважав. При теплій погоді може відбуватися зниження захворюваності, але це не буде пов'язано з температурним режимом.
Однак, доведено, що розповсюдження коронавірусу не залежить від кліматичної зони. Позитивний момент у тому, що приміщення будуть більше провітрювати, у закритому просторі стане менше людей. Звісно, це дозволить зменшити передавання вірусу. Люди набуватимуть природного імунітету і це гарантуватиме зупинку такого масштабного поширення коронавірусу.
- Які можете дати загальні рекомендації футболістам?
- Потрібно тримати дистанції і не наближатися до інших людей ближче ніж на 1.5-2 метри, важливо якомога частіше мити руки, а також необхідно носити маску. Вважаю, що маски потрібно одягати, адже вірус заразний наприкінці інкубаційного періоду. Наприклад, людина ще не відчуває симптомів хвороби, а вже заражує інших. 80% людей переносять вірус на ногах. У такому випадку маска буде ефективною, адже вона допомагає не заражати інших людей.
Для всіх громадян України є загальні рекомендації у разі виникнення симптомів. Всі повинні звертатися до свого сімейного лікаря. Спортивні лікарі - це сімейні лікарі для всієї команди. Звісно, при перших симптомах захворювання футболісти інформуватимуть нас. Далі вже прийматимемо рішення як діяти у тій чи іншій ситуації. Дякувати Богу у нас зараз немає таких проблем. Всі хлопці бережуть себе.
Анатолій ЯНГОЛЬ, для Sport.ua