Збірна України почала відбір на Євробаскет з перемоги над Австрією

Команда Багатскіса впевнено виграла гостьовий матч

Національна команда України стартувала у відборі на чемпіонат Європи-2021 з упевненої виїзної перемоги. У Граці підопічні Айнарса Багатскіса здолали австрійців.

Збірна Австрії потрапила в кваліфікацію Євробаскету-2021 через попередній відбірковий турнір. Там команда опинилася в групі зі збірними Кіпру та Великобританії. У кіпріотів австрійці двічі виграли (причому вдома - тільки в овертаймі), а з британцями обмінялися гостьовими перемогами. І завдяки кращій різниці забитих / пропущених зайняли перше місце в групі, яке і гарантувало їм місце в основній кваліфікації. При жеребкуванні збірна Австрії сіялася з 7-го кошика (з 8-ми). Тож у квартеті зі Словенією (2-й кошик), Україною (3-й) і Угорщиною (6-й) виглядала до старту турніру аутсайдером. Втім, той факт, що на чемпіонат Європи поїдуть три з чотирьох учасників групи F, міг розслабляюче подіяти на суперників австрійців.

На щастя, українці налаштувалися на гру. Хоча разом провели тільки 4 тренування - два вдома і два вже в Австрії. Підопічні Багатскіса діяли впевнено, поступово нарощуючи перевагу. Підсумком стали «+5» після першої чверті. І другу наші хлопці провели не гірше. Бобров протягом хвилини оформив два красивих слем-данки, продовжував точно стріляти з-за дуги Липовий. Шкода тільки, що не вдалося піти на перерву за більшої переваги. Шрайнер з сиреною кинув зі своєї половини майданчика - і влучив. Тому відрив не змінився - все ті ж «+5» на нашу користь.

А після перерви наша збірна пішла у відрив. Тренер австрійців вже на другій хвилині взяв тайм-аут, але і це не допомогло. Господарі набрали тільки 9 очок за 10 хвилин гри, так що наша перевага стала дуже комфортною. У заключній чверті, правда, ми трохи зменшили оберти. В основному через неточні штрафні, які ближче до фінальної сирени пішли суцільною низкою. Відзначимо приголомшливу статистику господарів в цьому компоненті: вони жодного разу не схибили з лінії - 18 з 18-ти! Тож нашим гравцям є над чим працювати - у них було 14 точних штрафних з 22-х спроб (або 63,6%). Проте, збірна України впевнено довела поєдинок до закономірної перемоги - 88:73.

В іншій зустрічі нашої групи угорці в напруженій боротьбі здолали словенців - 77:75. Отже, 23 лютого в Запоріжжі зустрінуться лідери групи F - збірні України та Угорщини. Австрійці в цей же день зіграють у гостях зі Словенією.

Кваліфікаційний раунд Чемпіонату Європи. Група F. 1-й тур.

Австрія - Україна - 73:88 (17:22, 22:22 9:20, 25:24)

Австрія: Томас Шрайнер (6), Богіч Вуйошевіч (14 + 4 передачі), Давор Ламешіч (2), Еніс Мураті (2), Томас Клепа (13), Максиміліан Хофгартнер, Флоріан Трмаль (13), Бенедикт Гуттл, Марвін Огунсіпе ( 6), Брайс Дув'є (9 + 5 фолів), Морітц Ланеггер (8), Карлос Новас-Матео.

Україна: Максим Пустозвонов (12), Денис Лукашов (7 + 8 передач), Павло Крутоус (7), Олександр Липовий (16 + 5 підбирань), В'ячеслав Бобров (11), Сергій Павлов, В'ячеслав Петров (2), Артем Пустовий (7 + 5 фолів), Кирило Марченко, Богдан Близнюк (11 + 7 підбирань), Віталій Зотов (2), Володимир Герун (13).

Спорткомплекс: «Raiffeisen Sportpark Graz» (Грац, Австрія).

Арбітри: Мартін Хорозов (Болгарія), Керем Баки (Туреччина), Ігор Митровський (Північна Македонія).