English Open: Селбі в фіналі розгромив Гілберта

Марк завоював свій 16-й титул у кар'єрі

В англійському Кроулі завершився рейтинговий турнір серії Home Nations.
Фінал пройшов практично без боротьби. Марк Селбі в блискучому стилі обіграв Девіда Гілберта - 9:1. Він показав просто феноменальну результативність: в перших 4-х фреймах 99% ударів Селбі були точними (проти 57% у Гілберта). Як підсумок - 4:0 до 15-хвилинної перерви з чотирма брейками «+60», а Девід за цей час зміг набрати тільки 14 очок.
Після паузи нічого не змінилося: Девід продовжував помилятися, а Марк дозволив йому провести тільки одну серію. Вона, правда, виявилася сотенною, але на велику перерву суперники пішли за рахунку 7:1, причому Селбі також оформив 2 сенчурі. У матчі до 9-ти перемог це, погодьтеся, майже вирок. Особливо з огляду на статистику Марка в фіналах - перед цим він виграв 12 з останніх 13-ти вирішальних поєдинків!
Так воно і вийшло - у вечірній сесії були зіграні тільки два фрейми. Марк взяв одну партію і ефектно завершив матч, оформивши чергову сотенну серію - 9:1.

Для Селбі титул став 16-м в кар'єрі і першим в цьому сезоні. Крім призу в 70 тис. фунтів, Марк також завоював право виступити на листопадовому турнірі Champion of Champions. Для Гілберта фінал став п'ятим в кар'єрі - і п'ятим програним. Крім того, Девід оформив 6 сотенних серій - більше, ніж будь-який інший учасник нинішнього English Open (у Селбі і Тома Форда - по 5). Додамо, що Форд зробив максимум і як автор найбільшої серії отримав приз в 5 тис. фунтів.