СКАНДАЛ ДНЯ. Клуб з Кропивницького обдурив африканців?

Футболісти в «Олімпіку» два роки не отримують зарплату

Футболісти, які приїхали в Україну з декількох країн Африки, поскаржилися, що їх обдурив футбольний клуб «Олімпік» з Кропивницького, і вони два роки не отримують зарплату.
Близько 30 футболістів з Кот-д'Івуару, Гани, Гамбії, Буркіна-Фасо і Нігерії вийшли на прес-конференцію, де заявили, що стали жертвами шахрайства з боку місцевого аматорського футбольного клубу «Олімпік». Вони кажуть, що їм обіцяли зарплату, харчування, проживання, проте вони два роки не отримували грошей, а коли почали обурюватися, їм пригрозили депортацією. В «Олімпіку» відкидають звинувачення і заявляють, що не повинні платити гравцям зарплати.
Один з футболістів на ім'я Стів Нчо Ковассі розповів: «Один менеджер в Африці, якому ми довіряли, дав нам контакти. Історії різні, але всі почали спілкування з представниками клубу через Facebook. Нам слали фото клубу, фото стадіону «Зірка». Ми вірили, тому що бачили на Facebook, що останні два роки команда «Зірка» добре грала. Нам говорили, що будуть платити, годувати, а якщо ми себе добре покажемо, то згодом зможемо потрапити до більшого клубу Німеччини або Польщі. Щоб моя мрія збулася, щоб сюди потрапити, я витратив багато грошей».
Однак потрапили футболісти не в «Зірку», а в «Олімпік». Цей клуб виступає на аматорському чемпіонаті України з футболу. Склад команди - переважно футболісти з африканських країн. Вони показують контракти, де прописаний розмір заробітної плати: суми варіюються від 3200 до 4200 гривень за місяць. У когось контракт закінчується вже в жовтні, у когось - через кілька місяців. Змагання тривають, однак, кажуть гравці, під їхніми іменами грають інші - новачки з Африки. І така ситуація повторювалася багато разів.
Ковассі каже: «Нам обіцяли харчування, але годували тільки місяць. Спочатку нам не платили зарплату і говорили, що потім. Потім просили почекати, мовляв, зараз будемо їхати в Польщу на матч, і ви зможете показати себе. І ми так чекали, чекали. Мені сім'я гроші надішле, і я допомагаю хлопцям. Наступного разу комусь іншому надішлють гроші - він допоможе мені і хлопцям. Так ми і жили. Потім нам просто сказали: якщо ви нещасні - повертайтеся назад. Але чому? Ми очікували, що знайдемо клуб, де грати на вищому рівні. Це наша мрія і пристрасть».
Тренером, а також почесним президентом клубу є Юрій Кевлич. Він відомий тим, що був першим тренером Євгена Коноплянки: «Це не мої футболісти. Це футболісти, яких я відрахував з команди. Нехай що хочуть, те й говорять. Ми зробили все за правилами, а вони все придумали. Ми - аматорський, а не професійний клуб. Які до нас претензії? Вони приїхали в нас на стажування, просили, щоб ми їм допомогли з документами. Вони мені набридли, вони - брехуни, які псують мою репутацію. Я буду подавати на них до суду за те, що вони поширюють неправдиву інформацію ».
Перший віце-президент Асоціації аматорського футболу Олександр Каденко розповів: «Аматорський футбол не передбачає виплат гонорарів. Все, що команда може робити законно - це надати транспорт на змагання, стадіон, забезпечити харчуванням».
Микола Степанов Джерело: BBC
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 22 грудня 2024, 19:01 1

Промоутер Олександра хотів би побачити поєдинок проти Дюбуа за абсолют

Коментарі