Спонг - цікавий суперник, але для Усика хотілося сильнішого
Лев Кравців розповідає про першого суперника Олександра Усика в хевівейті
- 07 жовтня 2019, 09:03
- |
- 08 жовтня 2019, 07:40
- 17570
- 7
12 жовтня відбудеться довгоочікуваний дебют Олександра Усика в хевівейті. Помінявши кілька дат і суперників, команда українця зупинилася - в Чикаго проти Усика вийде Тайрон Спонг. Несподіваний кандидат для більшості фанатів, але від цього не менш сильний боєць.
Хто це такий?
Тайрон Спонг більше відомий, як кікбоксер і боєць К-1. У цьому виді єдиноборств голландець сурінамського походження домігся серйозних висот. Багато хто називає його легендою К-1, і це недалеко від істини.
В кікбоксингу Спонг був прекрасним. Зі ста поєдинків виграв 91, а 60 його опонентів побували в нокауті. Він бився з по-справжньому легендарними бійцями, вигравши та нокаутувавши багатьох з них. Того ж Ремі Боньяскі, про якого чули майже всі фанати єдиноборств, Тайрон нокаутував у другому раунді.
Звичайно, до того моменту Ремі був уже не в найкращій формі, але за свою довгу кікбоксерську кар'єру (14 років), Спонг перемагав багатьох іменитих опонентів і показував справжні яскраві шоу. Той же поєдинок проти Алістара Оверіма, який голландець програв - обов'язковий до перегляду.
Або ж рубка з Майклом Дуутом - класика К-1. Нокдаун, в який відправляється Тайрон на старті поєдинку, швидке відновлення і жорстокий нокаут.
Так, з ударом у Спонга, як бачите, все відмінно.
Чому перейшов в бокс?
Перехід голландця в бокс відбувся в 2015-му році, тобто всього на два роки пізніше за Усика. У Тайрона є досвід виступів у ММА (2 перемоги, 1 достроково, 1 рішенням), але в бокс він зібрався через важку травму.
Всього в кікбоксерській кар'єрі Спонг програвав 7 разів і двічі бився внічию. Але з семи поразок, два було нанесено одним і тим же опонентом - Гьоканом Сакі. Причому обидва - достроково. Перший раз Тайрон був нокаутований, а другий - спричинив перехід у бокс.
Голландець в першому ж раунді пробивав лоу-кік, потрапив в блок і зламав ногу. Болісний і моторошний на вигляд перелам не дав шансів на продовження кар'єри в кікбоксингу, але, відновившись, Спонг перебрався в бокс.
Як успіхи в боксі?
На даний момент все добре. 13 перемог, жодної поразки і 12 дострокових. Тайрон не показує прекрасну роботу ніг, як у того ж Усика, але удар у нього все той же. Деяких суперників він забиває до відмашки, інших просто вимикає без проблем.
Єдиний, хто достояв до фінального гонгу в десятому раунді - Італо Перейра. Це був другий і третій захист двох поясів Спонга.
Так, у Тайрона вже є пояси в професіоналах, але вони незначні - WBC Latino і WBO Latino. Голландець встиг вже кілька разів їх захистити, а також перебуває досить високо в рейтингу WBO. Він знаходиться вище, наприклад, Карлоса Такама, з яким Усик міг зустрітися в першому поєдинку в хевівейті.
Вище Спонга в цьому рейтингу лише Джошуа, Ф'юрі і Усик. Тобто, незважаючи на, здавалося б, слабкий рівень опозиції, Тайрон цілком може претендувати на титул і, якщо переможе Усика, швидше за все, стане одним з наступних претендентів.
Чи є у нього шанси проти Усика?
Важко судити, так як ми не бачили Олександра в хевівейті. З одного боку, набір ваги не повинен сильно вплинути на українця. Різниця між крузервейтом і надваговиками всього кілька зайвих кілограмів і якщо Усик проведе відмінну роботу в тренувальному таборі, в чому немає сумнівів, то набір ваги не повинен вплинути на його головні козирі.
На стороні Тайрона ударна сила. Одиночний удар у нього точно сильніший, ніж в Усика, але цей удар ще потрібно донести. Жоден з попередніх суперників голландця не рухався так активно, як українець. З іншого боку, Спонга називають «пітбулем» не просто так. Якщо він чіпляється за суперника ударом, то вже не відпускає до дострокового завершення поєдинку.
Ще один дуже важливий момент - Спонг завжди завершує поєдинки рано. Найдовший його професійний бій - 10 раундів, де він переміг лише розділеним рішенням суддів. До і після цього поєдинку, ніщо не перевалювало за п'ятираундові протистояння.
Усик теж більшу частину своїх суперників відправив відпочивати раніше, але той, хто пройшов 12-раундове випробування зарядженим Гассієвим і пішов переможцем, пропустивши всього один відчутний удар, точно може сказати, що з витривалістю і захистом у нього все добре. Тим більше, що на бій з Муратом Усик явно виходив вже у вазі трохи більшій, ніж 91 кг.
Розрахунок Спонга повинен бути на швидкий старт. Поки Усик втягнеться в бій і пристріляється, Тайрон повинен пробувати нокаутувати українця. Якщо не вийде, далі піде фірмове побиття.
Такі бійці створені для Сашка. Голландець є трохи нижчим і з меншим розмахом рук, що викликало обурення серед фанатів, так як всі чемпіони, на яких замахується українець, набагато більші. Його дистанція - ближня. Багато силових ударів, які просто ламають опонентів. Усик же дуже швидкий, мобільний і технічний для такого плану. Як тільки він пристріляється до третього-четвертого раунду - пиши «пропало».
Поєдинок точно буде напруженим, адже в рингу природжений нокаутер і людина, чий удар точно стане важчим з набором маси. А ще це протистояння різних стилів, тактик і технік. Але у всьому іншому Усик є на голову вищим за першого опонента в хевівейті.