Томас ГРІММ: «Транслятор УПЛ повинен бути нейтральним до клубів»

Президент УПЛ - про створення єдиного телепулу

Президент УПЛ Томас Грімм розповів про те, як проходить робота по створенню єдиного телепулу для чемпіонату:

- Одна з найважливіших тем на даний момент - це єдиний телепул. Як зараз йдуть справи в цьому питанні? Як Ви намагаєтеся переконати «Динамо», «Зорю» і «Дніпро-1», які неодноразово висловлювалися проти телеканалів Футбол 1 і Футбол 2, і голосували проти?
- Ми говоримо про систему, яка працює в більшості професійних ліг. Я переконаний, що і в Україні може бути єдиний телетранслятор. Те, що працює закордоном, може працювати і тут, не сумнівайтеся. У країн, які перейшли до централізованого телепулу, прекрасні показники. Звичайно ж, ці показники видобуваються нема за рік і не за два, але динаміка дуже і дуже хороша.

Єдиний пул життєво необхідний Україні для розвитку футболу. Україні потрібно використовувати стратегії, які успішно працюють у багатьох європейських чемпіонатах. Це я говорю виходячи зі свого досвіду в цій сфері. В кінцевому підсумку я сподіваюся, що нам вдасться переконати клуби підтримати ідею єдиного телепулу. Тим більше, що у нашого проекту є відомі прихильники. В середині липня до нас в гості приїде президент Ла Ліги Хав'єр Тебас, який має величезний досвід.

- Яка головна мета перебування Тебаса в Україні?
- У візиту пана Тебаса дві мети. По-перше, як Ви можете знати, в європейських турнірах з 2024-го року може бути впроваджена нова система, яка буде більш прихильна до великих клубам, а клуби поменше будуть від неї страждати. Доступ до головних турнірів може бути обмежений. Це перше питання. А друга мета - звичайно, тому, що у нього є певний досвід централізації телеправ в Іспанії - думаю, три роки у них вже централізована система. Сподіваюся, він зможе переконати ті клуби, які зараз коливаються або відмовляються розуміти, що зараз це єдиний спосіб розвивати футбол в Україні належним чином.

- На прес-конференції Ви сказали, що хочете створити комісію з етики, яка буде регулювати відносини клубів і телетрансляторів. Хто в неї буде входити? Які ідеї та принципи роботи цього комітету?
- Ці люди повинні розуміти, як тут працюють ЗМІ, повинні мати журналістський досвід, але також і бути незалежними - без приналежності до якого-небудь клубу. Вони повинні розуміти, що можна сказати в рамках здорової критики, а що за ці рамки виходить. Для цього в Україні вже є ряд існуючих інструментів. Наприклад - Незалежна Медійний Рада, створена рядом журналістських громадських організацій як інструмент саморегуляції медіа. Вона цілком може виступити в якості органу, що дає оцінку спірним з точки зору етики ситуацій.

- Можливо, є ще якісь компроміси? Можливо, у кожного клубу можуть бути «свої» коментатори? Може ще якісь ідеї?
- Звичайно ж, ми будемо дотримуватися певних етичних норм і стандартів під час обговорення коментування матчів. Як сказав пан Денисов, телеканали Футбол 1/2, будучи офіційним транслятором, повинні нести певну відповідальність за свій продукт. Офіційний транслятор повинен рівновіддалено і нейтрально висвітлювати кожен клуб, тому що він представляє інтерес кожного клубу. Одним з кроків, про які ми домовилися, це згода телеканалів Футбол-1/2 на те, щоб матчі клубів, які в даний час критикують телеканали, коментували коментатори, номіновані цими клубами. Це в певній мірі безпрецедентний приклад, коли телеканал дозволяє втручатися у власну кадрову політику - це великий крок назустріч компромісу.

Олег Дідух Джерело: Football.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 21 листопада 2024, 19:02 1

Зірка Голлівуду висловився про цей бій

Коментарі