10 найбільш високооплачуваних гравців сучасності

Sport.ua, оперуючи даними France Football, - про тих, кому футбол приносить колосальний дохід

З кожним роком гроші відіграють все більшу і більшу роль в сучасному футболі. Уявити собі сьогодні, що чемпіоном Іспанії або Англії стане хтось із середняків дуже складно, хоча перемога «Лестера» в сезоні-2015/16 не робить подібний шанс вже зовсім примарним.

Логічно, що при такій економічній моделі в футболі від року до року зарплати топових гравців ростуть, немов на дріжджах. Провідні клуби світу, або ті, хто просто володіє бездонними фінансовими можливостями, бажають зберегти в своїх рядах гравців, що приносять результат.

Що ж, поглянемо на тих, хто на сьогоднішній день знаходиться в топі світового футболу за кількістю зароблених коштів, після чого кожен сам для себе дасть відповідь на питання - чи заслуговують ці люди подібних грошей?

10. Луїс СУАРЕС («Барселона») - 28 мільйонів євро на рік

Уругваєць не перший рік знаходиться в числі елітних бомбардирів європейського футболу. Луїс Суарес - один з найбільш гострих і результативних нападників, який в будь-який момент готовий вирішити епізод єдино вірним і точним дотиком.

Свій шлях до вершини Суарес починав на батьківщині, а в 2006 році переїхав до Європи, де на нього поклав око голландський «Гронінген». Після цього в кар'єрі Луїса пішли «Аякс», «Ліверпуль», а в липні 2014 року «Барселона» не пошкодувала на перехід форварда 82 мільйони євро.

Власне, не шкодують каталонці коштів і на оплату праці Суареса. За підрахунками France Football, в рік 32-річний уругваєць має близько 28 мільйонів євро. Відзначимо, що його чинний контракт з «блаугранас» закінчується лише 30 червня 2021 року.

9. Есек'єль ЛАВЕССІ («Хебей Чайна Форчун») - 28,3 мільйонів євро на рік

Аргентинець Лавессі досить рано опинився у Європі. Вже в 19-річному віці його викупив «Дженоа», але тут же відправив назад в оренду в «Естудіантес». Заграти в стані «грифонів» Есек'єлю не судилося - коли він повернувся, команду відправили в нижчу лігу через участь в договірних матчах. З цієї причини Лавессі був проданий до «Сан-Лоренсо» і знову повернувся на батьківщину.

Але в 2007-му Лавессі за 5,6 мільйонів євро придбав «Наполі». Це і стало відправною точкою до успіху. Через п'ять років неаполітанці продали аргентинця в ПСЖ за 30 мільйонів, а ще через три з половиною роки Есек'єль переїхав до Китаю. У «Хебей Чайна Форчун» в Лавессі далеко не все заладилося відразу, але в двох останніх чемпіонатах він демонстрував цілком пристойну результативність - 20 і 12 голів відповідно в 27 та 26 поєдинках.

Логічно, що в Китай Лавессі їхав не заради любові до футболу і бажання розвивати гру в країні, де цей вид спорту знаходиться далеко не на такій висоті, як в Європі. 34-річний Есек'єль отримує дуже солідні гроші, але вже в кінці нинішнього року його контракт з «Хебей Чайна Форчун» закінчується.

8. Філіппе КОУТІНЬЮ («Барселона») - 30 мільйонів євро на рік

Талант Коутінью був настільки яскравим, що його вже в 16 років зміг за 3,8 мільйона євро підписати «Інтер». Що правда, до досягнення 18-річчя Філіппе все одно продовжував грати на батьківщині за «Васко да Гама». Влітку 2010 року Коутінью повернувся в «Інтер», де спробував закріпитися в складі, але - безуспішно.

У січні 2013 року Коутінью був проданий міланцями до «Ліверпуля» за скромні 13 мільйонів євро. В Англії бразильцеві вдалося розкритися значно краще, хоча все одно знаходилося чимало експертів, які критикували Філіппе за його небажання допомагати обороні і боротися за кожний м'яч. Втім, це не завадило «червоним» в січні 2018 року зробити відмінний бізнес - за 145 мільйонів євро Коутінью був проданий в «Барселону», яка активно шукала варіанти для заміни Неймара.

Сказати, що Коутінью повністю реалізував свій талант до нинішніх 27 років - значить збрехати. Цей футболіст здатний на набагато більше, але з якихось причин задовольняється тим, що є. Втім, фінансово Коутінью вже зараз практично напевно забезпечив не тільки себе, але і наступні як мінімум два покоління своєї сім'ї.

7. Алексіс САНЧЕС («Манчестер Юнайтед») - 30,7 мільйонів євро на рік

Перспективного чилійця ще в 18 років придбав «Удінезе». Саме в Італії Алексісу Санчесу вдалося закласти базис для свого успішного виступу в Європі. У липні 2011 року «Барселона» виклала за вінгера 26 мільйонів євро, а через три роки вирішила прийняти вигідну пропозицію від «Арсеналу» і продати південноамериканця вже за 42,5 мільйони.

Період в «Арсеналі» був, ймовірно, найкращим у кар'єрі Алексіса Санчеса, проте по ходу сезону-2017/18 він змінив клуб і відправився в «Манчестер Юнайтед». Кризові «червоні дияволи» не принесли щастя чилійцеві, так само як і він не допоміг колись беззмінному чемпіону Англії повернутися на колишні рубежі.

Зараз Алексіса Санчеса не критикує хіба що лінивий, але це не заважає бути йому найбільш високооплачуваним футболістом «Манчестер Юнайтед». Складно собі уявити, але Санчес отримує навіть більше, ніж розкручений та претендуючий на лідерство у всьому Поль Погба.

6. Андрес ІНЬЄСТА («Віссел Кобе») - 33 мільйони євро на рік

Вихованець і багаторічний лідер півзахисту «Барселони» Андрес Іньєста минулого літа прийняв рішення перезавантажити кар'єру та зробити ставку на новий виклик. Якраз підоспіла пропозиція з екзотичної Японії, де вигідний контракт ветерану запропонував «Віссел Кобе».

Нажаль, самотужки витягнути цю команду в лідери японської ліги 35-річному Іньєсті поки не вдається, але він продовжує радувати шанувальників футболу величезною кількістю розумних передач (з 48 такими пасами нині Іньєста - лідер в Джей-лізі) на партнерів по команді. Не забуває Андрес і про яскраві удари, які приносять «Віссел Кобе» голи.

Зрозуміло, що в Японію Іньєста подався тільки заради можливості дуже добре заробити, а також не сильно напружуватися під кінець професійної кар'єри. Цікаво тільки одне - чи виконає свій контракт з «Віссел Кобе», розрахований до 31 січня 2021 року Андрес Іньєста до кінця, або ж віддасть перевагу завершити кар'єру раніше цього терміну?

5. Гарет БЕЙЛ («Реал») - 40,2 мільйонів євро на рік

Ім'я в футболі Гарет Бейл зробив собі в «Тоттенгемі». Саме ця команда дуже підходила під ігровий почерк валлійця, і там він відчував себе дійсно як риба в воді. Переїзд до «Реалу», що відбувся 1 вересня 2013 року і коштував мадридському клубу 101 мільйон євро, не зчинив сприятливого впливу на професійний розвиток Бейла.

Залишатися в «Тоттенгемі» Бейл не хотів з однієї простої причини - він сумнівався, що зі «шпорами» зможе виграти достатню для його амбіцій кількість трофеїв. У «Реалі» з цим проблем немає - на рахунку Гарета чотири перемоги в Лізі чемпіонів! Але ж по-справжньому своїм в Мадриді валлієць так і не став.

Незважаючи на численні чутки про бажання керівництва «Реала» в нинішнє трансферне вікно позбутися Бейла, сам Гарет неодноразово заявляв, що його все влаштовує і він хоче залишитися. Очевидно, до своїх 29 років у валлійця не залишилося якихось нескорених рубежів і зараз його просто влаштовує рівень окладу і облаштовані умови для життя в Мадриді.

4. Антуан ГРІЗМАНН («Атлетико») - 44 мільйони євро на рік

Дорогу до «зірок» Антуан Грізманн почав пробивати собі ще в «Реалі Сосьєдад». Там його запримітили з «Атлетико», і влітку 2014 року француз перебрався в Мадрид в обмін на 30 мільйонів євро. Як показали подальші п'ять років, інвестиція «матрацників» виявилася цілком успішною. Нині трансфер Грізманна оцінюється мінімум в 130-150 мільйонів євро.

Втім, рівень гри і досягнень «Атлетико» в останні роки різниться з амбіціями Грізманна, через що форвард дав зрозуміти, що цього літа покине мадридський клуб. Найімовірніше, новим місцем роботи Антуана стане «Барселона».

При цьому, бажання перебратися в стан «блаугранас» у Грізманна настільки серйозне, що француз навіть готовий піти на зменшення річного окладу на 6 мільйонів євро. Гідний поваги вчинок заради бажання зробити крок вгору по кар'єрних сходах, хоча немає сумнівів, що «відбити» недоотримане у Грізманна вдасться досить швидко за рахунок рекламних або спонсорських контрактів, яких у сучасних топ-гравців завжди в надлишку.

3. НЕЙМАР (ПСЖ) - 91,5 мільйон євро на рік

До 2017 року, здавалося, кар'єра Неймара невпинно рухається вгору. Він в 21 рік перебрався з «Сантоса» в «Барселону» за 88 мільйонів євро, і майже відразу ж став одним з ключових виконавців у рядах «блаугранас».

Однак потім з 222 мільйонами євро на горизонті виник ПСЖ, який активував клаусулу Неймара, а самому бразильцеві запропонував просто неймовірний рівень окладу. Знайти щастя і визнання в Парижі яскравому футболісту не вдалося навіть за два сезони. Його мучать травми, а крім них ряд видань не втомлюється повідомляти про небажання Неймара викладатися на повну в матчах чемпіонату, рівень якого сам гравець вважає недостатньо високим.

Завдяки величезній кількості падінь в ігрових епізодах, частина з яких носить відверто провокаційний характер, Неймар знайшов погану славу одного з головних симулянтів сучасного футболу. Втім, самого гравця подібне, мабуть, не сильно і засмучує - гроші ж не пахнуть...

2. Кріштіану РОНАЛДУ («Ювентус») - 113 мільйонів євро на рік

Бажання португальця змінити «Реал» на «Ювентус» влітку минулого року зрозуміли далеко не всі. Однак Роналду навіть в свої 34 роки продовжує демонструвати тягу до нових вершин, перемог і самореалізації. Хтось справедливо вважає Кріштіану егоцентричним і певною мірою гордовитим, однак мало у кого виникнуть сумніви в його неймовірному професіоналізмі.

В «Ювентусі» Кріштіану Роналду поки не вдалося з ходу стати кращим голеадором Серії А. Крім того, його виступи не були настільки яскравими, щоб вважати португальця одним з фаворитів на «Золотий м'яч», але здаватися цей гравець точно не буде.

Важливо і те, що для Роналду гроші - не головне. Він взагалі-то ніколи не гнався за ними, подібно Неймару, розуміючи, що його робота все одно буде винагороджена сповна. З цієї причини є великі сумніви, що в кінці кар'єри ми побачимо Кріша десь в Китаї або екстравагантному з футбольної точки зору Катарі. Можливо, Роналду поїде догравати в США, але не заради грошей, а просто тому, що йому буде комфортно там жити.

1. Ліонель МЕССІ («Барселона») - 130 мільйонів євро на рік

Мессі нерідко порівнюють з інопланетянином. Дійсно, так грати в футбол, як це робить лідер «Барселони», в сучасності не може, мабуть, ніхто. Талант, який був даний Ліонелю від природи, цей футболіст не розбазарив, подібно до багатьох, а лише примножив і розкрив на повну завдяки роботі над собою та невгамовному бажанню завжди опинятися на вершині.

Як і у випадку з Роналду, для Мессі гроші не є самоціллю в футболі. Аргентинець хоче увійти в історію, щоб через десятки років його обов'язково ставили в один ряд з Пеле або Марадоною. Подібного не добитися через 222 мільйони євро, але можна на це претендувати через феноменальну роботу на результат в кожному матчі.

У свої 32 роки Мессі став уже символом «Барселони». Не дивно, що каталонський клуб хоче укласти з аргентинцем довічний контракт, забезпечивши його фінансові та економічні вимоги. Ліонель давно став кимось важливішим, ніж просто футболістом, а тому гроші - занадто банальна річ, щоб виміряти рівень його впливу на гру і ступінь таланту.

Олексій СЛИВЧЕНКО

Сергій Циба Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 27 грудня 2024, 01:19 2

Вінісіус Жуніор живе своє найкраще життя

Коментарі