| Обновлено 21 января 2022, 14:28
12664
20

Большая битва с Бадосой. Костюк не смогла выиграть матч 3-го круга Aus Open

Марта отыгралась после проигрыша первого сета, но в третьей партии победу одержала испанка

12664
20
Getty Images/Global Images Ukraine. Марта Костюк

Украинская теннисистка Марта Костюк (№66 WTA) завершила выступления на Открытом чемпионате Австралии в одиночной сетке.

В поединке третьего раунда украинка проиграла Пауле Бадосе из Испании (№6 WTA).

Australian Open. Третий круг
Марта Костюк (Украина) – Паула Бадоса (Испания) – 2:6, 7:5, 4:6

После матча с участием Свитолиной смотреть на игру Марты было намного веселее, хотя поначалу особой интриги и не было. Бадоса отдала свою первую подачу, но в стартовом сете показала себя гораздо более классной теннисисткой, которая может на корте буквально все. Марта выдавала всплески отличной игры, но они чередовались с непонятными ошибками. Без хорошей первой подачи, которую найти никак не удавалось, противопоставить что-то такой сопернице не представлялось возможным. Марта сумела впервые защитить свой гейм только после счета 1:5, этого было явно маловато для надежды на позитивный результат.

Во втором сете шестая ракетка мира сразу же оформила брейк и не позволила украинке сделать обратный. Вероятно, Паула уже планировала без особых проблем довести матч до победного завершения, да и все указывало на то, что так и случится. Но внезапно у Бадосы случился эмоциональный спад, а Марта наоборот разыгралась не на шутку. У нее получилось несколько раз успешно отподавать, а в восьмом гейме и вовсе сравнять счет. Судьба сета решилась в 12-м гейме, и с третьего сетбола Марте все же удалось перевести игру в решающую партию. И если первый сет завершился ошибкой Костюк после неудачного смэша, то второй – невынужденной от Бадосы.

В третьем сете могло случиться все что угодно. Обе теннисистки заметно устали, ожидалось обилие брейков. Бадоса сумела переключиться после неудачи и повела в счете 2:0. Костюк отыгралась, но на своей подаче были проблемы, из-за чего пришлось постоянно быть в роли догоняющей. В третьей партии Бадоса уже нервничала и кричала, ей был необходим эмоциональный всплеск, и она его получила. В девятом гейме на своей подаче украинке пришлось отыгрывать матчболы, и она с этим задание справилась. А вот в десятом уже не удалось. С пятого матчпоинта Пауле все же удалось довести матч до победы.

В целом, встреча напомнила уже легендарное противостояние с Наоми Осакой на этой же стадии в рамках US Open-2020. Есть еще одна очень крутая игра против топовой теннисистки в отличной форме. И хотя позитивного результата снова нет, матчи такого уровня хочется смотреть чаще.

Это была вторая встреча теннисисток, Костюк снова уступила.

В следующем раунде Бадоса сразится против Мэдисон Киз (№51 WTA) или Ван Цян (№110 WTA).

Марта продолжит выступление на турнире в парном разряде в дуэте с Даяной Ястремской.

SandroKing
Да, за последние пару лет ничего не изменилось в игре Марты. В очередной раз смотришь и чувство что вот же оно, сейчас прорвет. Но не прорывает. Опять эти дурацкие ошибки и истерический смех. Интересно, Марте самой не надоело?
Александр Ад
дала бій.,но поступилася на жаль.Ежелі зробить правільні висновкі перемогі будуть.Хай щастить
Vlad Ltava
Samuel15
Марта молодец, билась, боролась! В любом случае, такие матчи закаливают и делают сильнее.
Stanislav Matusevych
Дивно, але цей матч в результаті було програно не через проблеми з подачею, як думалося після першого сету, а через жахливу реалізацію нескладних волеїв та смешів. Ніби Марту Еліна покусала. В цілому, шоу для глядачів вдалося, незважаючи на завелику кількість невимушених з обох боків. І виграти вперше у представниці топ-10 було можна, але знову не вистачило спокою та холоднокровності.
Тим не менше, певний рівень гри Марта показала, це було найголовнішим. Залишилося зробити останній крок, тобто таки обіграти нарешті когось із топів. Потрібно працювати і працювати, все для прориву ближче до топ-20 вже найближчим часом у Марти є.
sv_2000
Немного поостыв от эмоций скажу что в принципе прогресс есть ментальный. Марта не психует, борется до конца, даже несколько матч болов отыграла. А вот по игре большие вопросы. Какие-то удивительные технические ляпы, причем не один и не два, куча просто. Про подачу вообще молчу... Девушки просто устроили соревнование кто будет подавать в этом матче гаже. Да, конечно, было много ярких моментов в игре, но давно известно, что Марта играть умеет. Но когда же придет стабильность?
В общем, разочарован я прежде всего качеством игры. Но, будем болеть дальше.
vital
Чим сьогодні Марта здивувала так це своїми дитячими помилками на смешах. Стата нетболи 50% (12/24). По її рівню мало бути мінімум 20 із 24, як у Азаренко було 11/12 в цьому компоненті. Як раз цих очок Мартін не вистачило щоб виграти пару геймів на своїй подачі. А в решті на своєму рівні Костюк зіграла. Можливо , вчорашня парна гра тривалістю понад 2 години стала зайвою для Марти і зумовила ріст помилок невимушених у 3-му сеті. І дуже вже легко Марта програвала гейми на своїй подачі, даючи іспанці перевагу на старті кожного з сетів.
savant
Просто подарила 3й сэт сопернице, Испанке просто надо было на другую сторону перекидывать мячик...
introvert
Марта повністю перегравала Бадосу у третій партії завдяки кращій фізичній готовності, та закрити матч, як би це зробила будь-яка більш-менш кваліфікована тенісистка, так і не змогла. Всі ці проблеми із пробиттям смешів і міліметровими аутами йдуть від голови, а не від нестачі техніки. Не вистачає їй того, чого є вдосталь у інших тінейджерів, як, наприклад, у ненависної місцевим дописувачам Емми Радукану, - психології переможця.
Ну, зате подружку потішила. Мабуть, їй потрібніше.
brutal2015
Болельщики, АО для Украины ещё не закончен! Завтра свой парный матч сыграют Даяна и Марта.
сергей богданов
Марта от турнира к турниру уверенно топчется на месте к сожалению
u6464u
Вище голови не пригнеш, як не старайся
kollekciy
Марті похвала за характер, якого раніше в неї мало було, особливо в останніх геймах завжди вже зливалася, а тут боролась на купі матчболів. Була б перша подача, виграла б, але навіть без неї могла виграти, якщо б знову не відвернулася вдача при ударах на розстріл. В попередній грі як на мене, грала краще, сьогодні вінерси гірше лягали. Хоч і програла, Марта на цьому АО показала найкращу гру серед українок, на мою думку. Питання чи збережеться її настрій на гру на наступні турніри, чи знову втратить мотивацію?
Валерий Кравчук
Неужели вы все думаете, что теннисистки топ-уровня вот так на ровном месте разучились подавать и бить смэши??? Нет, конечно: палящее солнце, прямо в глаза...
captain2009
Я вважаю, що Марті трохи не вистачило витримки в завершальних стадіх розиграшів. Все робила правильно, але підводив її останній удар, на жаль. Якби не квапилася, не поспішала, то все б було на її користь. Але через таке треба пройти. Зробить висновки - наступного разу виграє, а як знов схопить зірку, то так і буде програвати великі матчі. Поразка дає шанс проаналізувати свої дії: що було добре, що ні, чи спрацювала тактика. Чи здатна на таке Марта - поки що питання. Але погодьтеся, багато людей після першого сету не вірили, що вона зможе повернутися в гру. А вона змогла, більш того, подарувала велику надію. Трохи не пощастило. По грі серед усіх наших дівчат Марта 100% була найкращою на цьому АО.
А що стосується "чемпіонського характеру" Радукану, то треба почекати її матчів з сильними гравцями. Поки що таких матчів було аж два-три: з Бенчіч, Саккарі та з натяжкою зі Слоан. Але чи були у неї такі матчі з топами, коли вона летіла без варіантів перший сет, потім перевертала гру на свою користь в другому і дотискала в третьому? Так що зарано говорити про якийсь там "чемпіонський характер" новозпеченої зірки.
kollekciy
Дуже багато критики до Марти в коментарях, як для такої бойової гри. Так Марта знову не реалізувала купу 100% моментів, але це в неї постійна фішка, не реалізовувати елементарне, але складне геройські реалізує. Ця гра повинна була закінчитися легкою перемогою Бадоси, як щоб Марта неочікувано не покращила подачу та гру в середині другого сету, і тільки за цю мінімальну надію її можна похвалити. Бо навіть такої якості гри від Марти, ще після першого кола ніхто не очікував. А щодо реалізації моментів, то Марта в кожній грі така, їй треба 5 моментів створити щоб 1 реалізувати, я ще після гри з Лю про це писав.