| Обновлено 14 февраля 2018, 20:23
8031
1

Пхьончхан-2018. Дайджест шостого дня

Біатлон і слалом перенесли через вітер, Уайт і Морс стали триразовими олімпійськими чемпіонами

8031
1
Getty Images. Шон Уайт

Україна

Українець Віктор Пасічник посів 30-те місце в перших змагання двоєборців на ОІ-2018. Він стрибнув на 84 метри на трампліні і стартував з 36-го місця з відставанням від лідера 3 хвилини і 6 секунд. На лижній трасі український спортсмен зумів відіграти шість місць і зайняти 30-те місце. На Олімпіаді в Сочі Віктор теж був 30-м, але на Великому трампліні.

Німецький двоєборець Ерік Френцель завоював золото. Срібло у Акіто Ватабе, бронзу Австрії приніс Лукаш Клапфер.

1.  Ерік Френцель - 24:51.4
2.  Акіто Ватабе - 24:56.2
3.  Лукас Клапфер - 25:09.5
30.  Віктор Пасічник - 27:46.1

Німці Тобіас Вендль і Тобіас Арльт виграли золото в змаганнях саночників в двійках. Срібними призерами стали австрійці Петер Пенц і Георг Фішлер (+0,088). Бронза дісталася німцям Тоні Еггерту і Саші Бенекену (+0,290).

Український дует Олександр Оболончик та Віктор Захарків посів 20-ту сходинку, останню.

1.  Тобіас Вендль / Тобіас Арльт (Німеччина)
2.  Петер Пенц / Георг Фішлер (Австрія)
3.  Тоні Еггерт / Саша Бенеккен (Німеччина)
20.  Олександр Оболончик / Роман Захарків (Україна)

Результати дня

Американський сноубордист Шон Уайт став чемпіоном у дисципліні хафпайп. Японець Аюму Хірано став срібним призером, а австралієць Скотті Джеймс здобув бронзу. Уайт став триразовим олімпійським чемпіоном, на Іграх в Турині- 2006 та Ванкувері-2010 він також брав золото.

1.  Шон Уайт - 97,75
2.  Аюму Хірано - 95,25
3.  Скотті Джеймс - 92,00

Голландська ковзанярка Йорін Тер Морс здобула золоту нагороду на дистанції 1500 метрів.  Срібло та бронза дістались японським спортсменкам Наоро Кодаіра та Міхо Такахі. Тер Морс стала триразовою олімпійською чемпіонкою.

1.  Йоріен Тер Морс (Нідерланди) 1.13,56 (ОР)

Швеція - Швейцарія - 1:2

Сьогодні стартував чоловічий хокейний турнір, який одразу приніс несподівані результати. Головний фаворит турніру ОАР програла Словаччині, а США не зуміли переграти Словенію.

США - Словенія - 2:3 ОТ (1:0, 1:0, 0:2, 0:1)

ОАР - Словаччина - 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Погода втручається в розклад змагань

Одразу дві гонки були скасовані сьогодні через сильний вітер.

Спочатку змагання у жіночому слаломі були перенесені на 16-те лютого. Старт був відкладений на 30 хвилин, але згодом змагання були повністю скасовані.

Згодом теж перенесли і жіночу індивідуальну гонку у біатлоністок. На час, коли була запланована гонка, прогнозували пориви вітру більше 15 м/с. Завтра дві індивідуальні гонки пройдуть в один день – жінки стартують о 10:15 за Києвом, а чоловіки – о 13:20.

Через негоду постраждав один із співробітників Олімпійського парку, отримавши травму. Парк був закритий повністю після цього інциденту і через сильний вітер. Також був закритий головний сувенірний магазин ОІ-2018.

Штучний сніг

Організатори зимової Олімпіади в Пхьончхані змушені використовувати штучний сніг для проведення змагань. Майже 98 % снігу на Олімпіаді є штучним. При цьому, на попередній зимовій Олімпіаді штучного снігу було 80 %. Такі масштабні змагання просто не можуть проходити без штучного снігу.

Гнів фанатів

Канадська шорт-трекістка Кім Бутен стала об'єктом образ і погроз смерті після завоювання бронзи на на дистанції 500 м. Спортсменка, яка фінішувала четвертою, отримала медаль після дискваліфікації господарки змагань Чхве Мін Чон.

Після оголошення підсумків тисячі уболівальників з Південної Кореї стали ображати Бутен в соціальних мережах, в результаті Кім вирішила закрити доступ до своїх сторінок в соціальних мережах.

Зокрема, їй написали: «Вітаємо з брудною медаллю», «Канада, ти навчила Кім Бутен шахраювати», «Якщо я тебе знайду, ти помреш». У багатьох повідомленнях був доданий емодзі з ножем.

Падіння дня

Японець Юто Тоцука впав з великої висоти у фіналі хафпайпа. 16-річний сноубордист невдало приземлився і впав на конструкцію з висоти більш ніж шести метрів. В результаті, Тоцука в терміновому порядку госпіталізували. Пізніше стало відомо, що сноубордисту вдалося уникнути серйозних пошкоджень. Лікарі виявили у Тоцука тільки незначні пошкодження стегна.

Американець виступає в рваних кедах

Американський керлінгіст Тайлер Джордж виступає на Олімпіаді в рваних кедах, які він купив у супермаркеті. Він каже, що ці кеди навіть не спеціальне взуття для керлінгу. Він купив їх в звичайнісінькому супермаркеті вісім років тому і приклеїв до підошви тефлонову поверхню, щоб вони краще ковзали. Він двічі пробував змінити взуття, але одного разу навіть травмувався, адже до нових кедів треба привикати деякий час, тому Джордж залишається при своєму старому взуті.

Цікаві факти

Шон Уайт приніс США 100-у золоту медаль на зимових Олімпійських іграх.

Ерік Френцель - третій двоєборець, який успішно захищав своє звання олімпійського чемпіонату на нормальному трампліні після Ульріха Веллінга (НДР, 1972-1976-1980) та Йохана Гротмумсбратена (1928-1932).

Саночники Тобіас Вендл і Тобіас Арлт - третя пара, яка виграла дві поспіль Олімпіади.