Кардинал-Ровно – Ураган – 0:1 + ВИДЕО

В Ровно почти всегда бывает жарко

4054
4

Гра між МФК»Кардинал-Рівне» і «Ураганом» вийшла такою, що ні в казці сказати, ні пером описати. Але якщо в казках найчастіше добро перемагає зло, то в реальному житті все навпаки. Проте не подумайте, що я хотів назвати «Ураган» злом, у жодному разі. Просто дуже шкода кардинальців, звідси й такі асоціації. Такі матчі, як звітний, дуже подобаються вболівальникам, а ось у тренерів відбирають останні нерви. Два абсолютно різних за малюнком тайми показали команди. Якщо в першому домінували гості, то в другому рівняни були повноправними господарями.

Уже з перших хвилин стало зрозуміло, що ураганівці гратимуть першим номером, а кардинальці шукатимуть щастя в контратаках. Дивним було бачити стартову п’ятірку рівнян без чи не найголовнішого виконавця, граючого головного тренера команди Сергія Піддубного. Як вдалося дізнатися на післяматчевій прес-конференції, Сергій захворів напередодні гри, тому грати йому було складно, і все ж в другому таймі, незважаючи на слабкість, лідер команди таки з’явився на майданчику, після чого гра одразу пожвавилася. Але не будемо забігати наперед.

Хоча івано-франківці і тримали контроль над м’ячем у першому таймі, проте гострі моменти виникали не так часто. Проте боротьба точилася запекла, футболісти буквально вигризали м’яч один в одного. На другій хвилині Сімка потужним ударом перевірив реакцію Гурка, а Будняк пробив вище воріт. У відповідь після удару Вершиніна м’яч ледь не лизнув поперечину. Проте це були лише епізоди, як я вже згадував, більше часу в першому таймі команди провели в позиційній боротьбі, а ось до ударів по воротам справа доходила не надто часто.

У рівнян запам’ятався потужний постріл Танського, після якого м’яч влучив у поперечину так, що аж струсонув ворота. І ще можна згадати небезпечні постріли Мар’яна Маринюка і Юрія Когута, які не без труднощів парирував Кирило Ципун. У івано-франківців небезпечно прострілював Будняк, але ніхто з партнерів не відгукнувся на передачу. Удар Роніньо парирував Гурко, а коли Додо пробив повз нашого голкіпера, шлях м’ячу до сітки воріт перетнув Віталій Танський. Також до небезпечних можна віднести вихід віч-на-віч з Гурко Роніньо, але Іван Гурко виграв дуель у бразильця.

І все ж таки одного разу в першому таймі м’яч побував у воротах. Хоча гол і не можна назвати логічним, проте м’яч опинився у сітці воріт рівнян, і цим все сказано. На 15 хвилині приблизно в центрі майданчика рівняни заробляють третій фол, вільний удар, передача в центр на Шотурму, той своєчасно помічає Валенка, який набігає на праву стійк, точна передача, і Євген підправляє м’яч у сітку воріт до цього бездоганно діючого Івана Гурка – 0:1.

Про небезпечні моменти я вже згадував, єдине, що потрібно ще відмітити, це 5 фол рівнян на заключній хвилині тайму, але на щастя для господарів шостого фолу гості не дочекалися, і справа до десятиметрового не дійшла, перший тайм так і закінчився з мінімальною перевагою гостей.

Важко сказати, що тренери обох команд казали своїм підопічним під час перерви, але в другому таймі гра команд кардинально змінилася. І якщо рівнян можна зрозуміти, адже їм відступати нікуди і тому вони кинули всі сили на ворота суперника, а ось чому івано-франківці повністю віддали ініціативу і грали доволі пасивно – це важко зрозуміти. Наврядчи в перерві головний тренер команди Сергій Гупаленко дав вказівку будь-якою ціною грати на утримання рахунку, адже перевага його підопічних була мінімальною, а в футзалі це дуже слизький рахунок, але по грі складалося враження, що гості перемагають з перевагою мінімум у три, а то й більше м’ячів. Хоча, кажуть, команда грає так, як їй дозволяє робити це суперник.

Уже з перших хвилин другого тайму кардиналівці притисли ураганівців до воріт і напевно в цьому неабияка заслуга граючого головного тренера, який одразу після відпочинку з’явився в першій четвірці на майданчику (замість Вершиніна) і своїм прикладом надихав партнерів. Витримавши стартовий штурм і заробивши вже на перших хвилинах два фоли і жовту картку (Луіз Негао), івано-франківці і самі вдалися до вилазки на ворота суперника. Валенко протаранив оборону рівнян на правому фланзі, Гурко вийшов на перехоплення, Євген пробив повз Івана, але голкіпера своєчасно підстрахував Олександр Бондар і вибив м’яч подалі від воріт. Буквально за хвилину все той же Валенко вдався до дальнього удару, але м’яч просвистів над поперечиною.

Проте ці епізоди лише були сплеском активності гостей, згодом рівняни знову надовго заволоділи м’ячем і майже не давали супернику шансів на вилазки. Але м’яч наче зачарований вперто не йшов до сітки воріт надійно граючого Ципуна. Добряче приклався до м’яча Віталій Танський, але Кирило перевів м’яч на кутовий. Згодом трапився інцидент, який напевно можна було б трактувати дещо по іншому, але, як кажуть, суддям видніше. Передача на Олександра Басича за кілька метрів від воротарської, Ципун виходить за межі штрафного майданчика і ногою відбиває м’яч, після чого дістається на горіхи Олександру, і, з допомогою лікаря команди, він залишає майданчик. Судді трактували цей момент, що не Кирило зіграв грубо, а Басич сам наткнувся на його ногу, ну що тут додаси, Феміді видніше. У підсумку ще кілька хвилин над Басичем чаклував лікар, а Ципун, як кажуть у таких випадках, відбувся легким переляком.

Дальній удар Бондара – Ципун на кутовий. Небезпечна передача з кутового на Чернієнка, але кращий бомбардир кардиналівців на якусь долю секунди не встигає замкнути її. Ураганівці, намагаючись збити запал рівнян, вдаються до контратаки, але Додо під гострим кутом пробиває повз ворота. Вкотре рівняни надовго переводять м’яч на половину суперника. Прохід Маринюка трохи правіше і передача на Чернієнка – Андрій пробиває повз стійку. Удар Юрія Когута приходиться в голкіпера «Урагану». Чернієнко виходить на ударну позицію правим флангом, але його перший удар в Ципуна, а після повторного м’яч влучає в сітку, правда, лише з зовнішньої сторони. Сергій Піддубний влучає в хрестовину з тильної сторони.

На 33 хвилині контратаку гостей перериває Чернієнко, за що отримує жовту картку. Нескладний удар Ронінньо парирує Гурко. Також потрібно відмітити, що головний тренер рівнян Сергій Піддубний у другому таймі вдався ще до однієї кадрової зміни (перша –періодична поява в першій четвірці Піддубного замість Вершиніна), друга четвірка стала з’являтися на майданчику без ветерана кардиналівців Андрія Паршикова (Басич, Танський, Ситник і Когут). І потрібно відзначити, що цей крок додав гостроти діям другої четвірки.

Юрій Когут небезпечно пробивав, м’яч ледь не влучив у ворота. У відповідь Луіз Негао намагався замкнути головою дальню передачу, але пробив неточно. На 34-й хвилині Сергій Піддубний вирішує взяти паузу, після якої на майданчику замість Гурко з’являється Віталій Дєнюжкін, який одразу починає виконувати роль п’ятого польового. Знову рівняни надовго притискають гостей до їхніх воріт. Після затяжного розіграшу м’яча удар справа Маринюка – над поперечиною. Удар Дєнюжкіна приймає на себе Шотурма, постріл Маринюка – м’яч переводять на кутовий. Чергова пожежа у воротарському майданчику «Урагана» – небезпека ліквідована, а над Кирилом Ципуном чаклує лікар івано-франківців. До закінчення гри три хвилини п’ятдесят одна секунда.

Двічі на завершальний удар наважується Олександр Бондар, але першого разу влучає в хрестовину, а другий постріл парирує Ципун. Двічі поспіль з ліва б’є Маринюк, але знову голкіпер «Урагану» стає на заваді. Справа Бондар примушує працювати голкіпера івано-франківців, але перший удар Ципун відбиває в шпагаті ногою в аут, а після другого удару Олександра м’яч просвистів у кількох сантиметрах від стійки.

За хвилину і сорок сім секунд до фінальної сирени чергова хвилинна перерва «Кардиналу», після якої на майданчику замість Дєнюжкіна як п’ятий польовий з’являється Танський. Знову довгий розіграш м’яча, передача з центру наліво на Маринюка, той чудовою зрячою поперечною передачею виводить на удар Сергія Піддубного, який знаходиться в кількох метрах від правої стійки, граючий тренер замахується… і м’яч якимось дивом проходить повз нього. У цьому моменті здавалося м’ячу нікуди діватися, окрім сітки, воріт, але…

Заключна хвилина Маринюк отримує жовту картку, завадивши ураганівцю зі своєї половини пробити по порожнім воротам. І хоча інший гравець івано-франківців уже після свистка влучає у порожні ворота, на це ніхто уваги не звертає. Атмосфера гри досягає апогею, здається, що навіть повітря в залі розжарене до максимуму. Навіс у воротарську – Ципун заволодіває м’ячем і намагається пробити по порожнім воротам рівнян, поруч із ним Чернієнко, який намагається завадити пробити голкіперу, і тут Кирило несподівано падає на майданчик, а суддя дістає спочатку жовту (друга), а вже після цього червону картку і Андрій вимушений залишити майданчик. Як вдалося дізнатися після гри, суддя помітив поштовх руками в діях рівнянина, за що, на його думку, справедливо покарав винуватця. Проте в одному з епізодів судді явно не помітили гру рукою Шотурми в кількох метрах від центрального кола по центру воріт, а черговий фол і пробиття вільного з тієї точки цілком могло б принести користь рівнянням. Проте не будемо звинувачувати в поразці рівнян суддів, адже всі ми люди, а, як відомо, людям властиво помилятися, адже не помиляється лише той, хто нічого не робить.

Як ви вже зрозуміли, після вилучення нічого суттєвого в заключні кілька секунд не трапилось, і фінальна сирена зафіксувала мінімальну і важку перемогу «Урагану». Як вірно висловився на післяматчевій прес-конференції головний тренер гостей Сергій Гупаленко: «Перемагає, якщо хочете, сильніший, або можна сказати по іншому – щастить сильнішому…». Ну що ж, цими словами керманич лише підтвердив те, що в цій грі щастя явно було на боці «Урагану», а ось гравців «Кардиналу» відверто шкода. Уже вкотре вони викладаються сповна, створюють голеві моменти, яких для іншої команди достатньо було б для перемог у кількох матчах, а в підсумку очки набирають суперники, а рівняни, ні в чому не поступаючись, а навіть частіше переважаючи суперника, залишаються з «носом». Скільки ще таке триватиме – невідомо, але ж колись це таки повинно припинитися і щастя врешті-решт повинно прийти на вулицю кардиналівців, а то після стількох вдалих ігор з невдалим результатом можуть і руки опуститися.

Хоча не будемо про погане. Попереду заключне коло, і все може трапитися. Для когось чорна смуга може змінитися на білу, а в іншого біла на чорну. Час все розставить на місця, і чим ближче до фінішу, тим стає гарячіше на майданчиках, тим більш непередбачуваними стають результати, а це лише додає інтриги і цікавості чемпіонату та викликає захоплення та жвавий інтерес у вболівальників…

До речі, кілька слів потрібно сказати за вболівальників. Уже традиційно в Рівному побували івано-франківські фани. Обидві команди вболівальників протягом усього матчу палко і пристрасно підтримували кожний своїх улюбленців, жодних інцидентів між фанами різних команд, а навпаки лише дружні стосунки, ось справжній приклад вболівання, який варто наслідувати іншим.

Юрій РАЧКОВСЬКИЙ, Sport.ua

«Кардинал-Ровно» (Ровно) – «Ураган» (Ивано-Франковск) – 0:1 (0:1)

«Кардинал-Ровно»: Иван Гурко (Виталий Денюжкин, 34) - Александр Басич, Александр Бондарь, Александр Вершинин, Андрей Паршиков, Андрей Черниенко, Артем Фаренюк, Виталий Танский, Владимир Кручок, Дмитрий Сытник, Марьян Маринюк, Сергей Поддубный, Юрий Когут
«Ураган»: Кирилл Ципун - Андрей Симка, Додо, Евгений Валенко, Луиз Негао, Павел Будняк, Петр Шотурма, Роман Киндратив, Роман Кордоба, Рониньо, Тарас Королишин, Тарас Шурак

Арбитры: Роман Проць (Дрогобыч), Виталий Поляков (Кривой Рог)

Евгений Валенко, 15.
 Дмитрий Сытник, 25. Андрей Черниенко, 33. Марьян Маринюк, 40. - Луиз Негао, 21.
 Андрей Черниенко, 40.

Удары (в створ): 21 (12) – 13 (7).

КАРДИНАЛ-РОВНО – УРАГАН. ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦИЯ МАТЧА

ТУРНИРНАЯ ТАБЛИЦА

РЕЙТИНГ БОМБАРДИРОВ

40’
Андрей Черниенко(Кардинал-Ровно (Ровно)) получает красную карточку. Черниенко толкнул Ципуна при вводе мяча. Вторая желтая и удаление.
15’
Гол забил Евгений Валенко(Ураган (И.-Франковск)). Полсе передачи с фланга, Валенко замкнул штангу и переправил мяч в ворота.