Ураган – Кардинал-Ровно – 1:0 + ВИДЕО

Польський легіонер Павел Будняк приносить непросту мінімальну перемогу

3294
1

Гра в Івано-Франківську завершувала програму 14-го туру і другого кола Екстра-ліги загалом. Поєдинок видався не дуже видовищним, де все вирішив один забитий м'яч. Хоча було й вилучення голкіпера «Кардиналу», і нереалізований дабл-пенальті Шотурми. У підсумку гол польського легіонера Павела Будняка приніс непросту мінімальну перемогу «Урагану».

Гості з перших хвилин віддали ініціативу франківцям, зосередившись на обороні власних воріт. «Закопавшись» на своїй половині, рівняни методично «читали» і руйнували усі спроби «ураганівців» розвинути позиційні атаки. «Кардинал» грамотно захищався, не даючи господарям довести комбінації до завершального удару. Тож дальні удари Шотурми, Валєнка, Кордоби не несли особливої загрози. Вони або блокувалися захисниками, або вдало діяв голкіпер, а більшості випадків проходили поблизу воріт. До середини тайму Вершинін у гостей теж двічі пробив здалеку - Колток був на місці.

Не виходила гра й у бразильців «Урагану», оскільки розіграти швидку комбінацію і вивести когось на вільний кут ніяк не виходило. Рівняни наче загіпнотизували опонентів, котрі були змушені підлаштуватися під неквапливий темп. Підопічні Сергія Піддубного вдало «сушили» гру, не даючи можливості бити з близької дистанції. За весь перший тайм можна пригадати лише пару прицільних ударів Шотурми, які парирував Дєнюжкін, а найреальніший шанс відкрити рахунок на 13-й хвилині втратив Сімка, який з лінії воротарського не влучив у ворота.

Після відпочинку «Кардинал» став зустрічати господарів на чужій половині, намагаючись при нагоді перехопити м'яча і провести контратаку. «Ураган» продовжував методично тиснути. Були моменти у Луїза Негао, що двічі п'яткою намагався переправити м'яч у ворота повз голкіпера, але Дєнюжкін не дав себе переграти. А згодом він на своєму м'ячі почав підключатися до атак рівнян у якості п'ятого польового. Франківці збільшили темп, і на 28-й хвилині Паршиков ледь не зрізав м'яч у власні ворота, а згодом бив Валєнка. Це був п'ятий фол для рівнян.

Підопічні Сергія Гупаленка й надалі розхитували захист гостей. Два удари Будняка воротар відбив у шпагаті, а постріл Додо прийшовся у штангу. Та все ж на 34-й хвилині «Ураган» забив: польський легіонер на лівому фланзі розхитав молодого Ситника, змістився до ближче центру і ударом з восьми метрів чітко поклав м'яча під дальню стійку - 1:0. Тут же «Кардинал» вдався до гри вп'ятьох, зумів створити загрозу біля воріт господарів, але Чернієнко не встиг на простріл буквально на мить. У відповідь «ураганівці» могли покарати рівнян, але Павлюк з гострого кута не влучив у порожні ворота.

На 36-й хвилині Колток виручив свою команду, у шпагаті перевівши м'яча на аут після флангового прострілу Чернієнка. Після чого кіпер господарів перехопив сферу і пробив по порожніх воротах. На шляху м'яча, який летів у рамку, став Дєнюжкін, що його зупинив рукою десь в районі десятиметрової позначки. Заслужене вилучення і шостий фол для «Кардиналу». Однак Шотурма з дабл-пенальті поцілив у зовнішній бік стійки, тож в «Урагану» було дві хвилини, щоб розіграти чисельну перевагу.

На жаль, більшість господарі не змогли реалізував - Гурко, що зайняв місце у воротах, потягнув два небезпечні удари Валєнка. Відтак очікувалась нервова кінцівка при грі у рівних складах. Тим паче, що вже Танський одягнув воротарську футболку. Гості вп'ятьох аж до фінальної сирени намагалися врятувати гру, однак «ураганівці» вистояли у захисті, вперше у цьому сезоні залишивши свої ворота «сухими». Дуже важка перемога франківців вивела їх на третє місце за підсумками половини чемпіонату.

«Ураган» (Ивано-Франковск) – «Кардинал-Ровно» (Ровно) – 1:0 (0:0)

«Ураган»: Роман Колток - Павел Будняк, Петр Шотурма, Андрей Симка, Евгений Валенко - Луиз Негао, Рониньо, Додо, Роман Киндратив - Максим Павлюк, Роман Кордоба, Тарас Королишин, Тарас Шурак
«Кардинал-Ровно»: Виталий Денюжкин (Иван Гурко, 36) - Андрей Черниенко, Марьян Маринюк, Сергей Поддубный, Александр Бондарь - Дмитрий Сытник, Виталий Танский, Александр Вершинин, Андрей Паршиков - Артем Фаренюк, Александр Басич

Судьи: Игорь Якимишин, Андрей Лютый (оба – Львов)

Павел Будняк, 34.
 Марьян Маринюк, 27.
 Виталий Денюжкин, 36 (фол последней надежды)

Удары (в створ): 32 (16) – 13 (10).

УРАГАН – КАРДИНАЛ-РОВНО. ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦИЯ МАТЧА

ТУРНИРНАЯ ТАБЛИЦА

РЕЙТИНГ БОМБАРДИРОВ

36’
Виталий Денюжкин(Кардинал-Ровно (Ровно)) получает красную карточку. Колток пробивал по пустым, а Денюжкин руками остановил мяч за пределами штрафной.
34’
ГОЛ ! Гол забил Павел Будняк(Ураган (И.-Франковск)). Будняк прошел по левому флангу, и с острого угла пробил точно в дальний угол.