Пхьончхан-2018. Дайджест дев'ятого дня

Черговий провал в біатлоні, сьоме золото Бьорген, Абраменко – в фіналі

Україна
Знову біатлон і знову провал. Україна вже точно без індивідуальних медалей в біатлоні. В мас-старті нашу країну представляли сестри Семеренки. В підсумку Валя фінішувала 19 з одним промахом, а Віта - 24 з трьома. Обидві сестри знову не зуміли показати високої швидкості на лижні - 24 і 25 місце і понад дві хвилини програшу суперницям. З такою швидкістю нам нічого не світить в естафетах.
Перемогу здобула 33-річна словацька біатлоністка Анастасія Кузьміна. Другою стала білоруська спортсменка Дар'я Домрачева. Третьою стала норвезька біатлоністка Тіріл Екхофф.
1. Анастасія Кузьміна (Словаччина) (0+0+0+1) - 35.23,0
2. Дар'я Домрачева (Білорусь) (0+0+1+0) - +18,8
3. Тіріл Екхофф (Норвегія) (1+0+1+0) - +27,7
...
19. Валя Семеренко (Україна) (1+0+0+0) - +2.16,9
24. Віта Семеренко (Україна) (0+0+3+0) - +3.02,3
Українська гірськолижниця Ольга Книш фінішувала 43, останньою серед тих хто добрався до фінішу в супергіганті. Несподівано для всіх золото здобула чеська спортсменка Естер Ледецька, яка виступає в гірських лижах лише з 2016 року. Ледецька є більш відомою своїми змаганнями у сноуборді та має досягнення чемпіонки світу у паралельному слалому. Друге місце здобула австрійка Анна Файт. Третьою стала представниця Ліхтенштейну - Тіна Вайрайтей.
1. Естер Ледецка (Чехія) - 1.21,11
2. Анна Файт (Австрія) - 0,01
3. Тіна Вайрайтер (Ліхтенштейн) - 0,11
...
43. Ольга Книш (Україна) - 9,49
Ще одна реальна надія України на медаль в Пхьончхані фрістайлист Олександр Абраменко сьогодні вдало пройшов кваліфікацію. У другому етапі кваліфікації українець фінішував з 4-м результатом й потрапив у ТОП-12 фіналістів з результатом 123.08. Фінальні змагання відбудуться вже завтра, 18 лютого, о 13:00 за київським часом.
Результати дня
Японський фігурист Юдзура Ханю зміг повторити свій олімпійський успіх Сочі та переміг у змаганнях чоловіків. Срібним призером став ще один японець, 20-річний Сьома Уно. Бронзова нагорода дісталась 6-разовому чемпіону Європи, іспанському фігуристу Хавьєру Фернандесу.
Нагадаємо, що український фігурист Ярослав Паніот не зміг пробитись у довільну програму, ставши 30 в короткій.
1. Юдзуру Ханю (Японія) - 317,85
2. Шома Уно (Японія) - 306,90
3. Хав'єр Фернандес (Іспанія) - 305,24
Британська скелетоністка Ліззі Ярнольд здобула золото, повторивши свій результат з Сочі-2014. Німецька спортсменка Жаклін Льоллінг стала другою, а ще одна британська скелетоністка Лаура Діас виграла бронзову нагороду.
1. Ліззі Ярнольд (Великобританія)
2. Жаклін Льоллінг (Німеччина)
3. Лаура Діас (Великобританія)
Швейцарська фристайлістка Сара Хофлін здобула золото у слоупстайлі. Другою стала ще одна швейцарська спортсменка, 18-річна Матільда Гремо. Бронзова нагорода дісталась представниці Великої Британії - Ізабель Аткін.
1. Сара Хофлін (Швейцарія) - 91,20
2. Матільда Гремо (Швейцарія) - 88,00
3. Ізабель Аткін (Великобританія) - 84,60
Норвегія виграла жіночу естафету 4х5 км серед лижниць. Норвежки в підсумки випередили Швецію на дві секунди. Третіми стали Олімпійські атлети Росії, які відстали від лідера на 43.3 секунди.
1. Норвегія - 51:24.3
2. Швеція - 51:26.3
3. ОАР - 52:07.6
19-річна південнокорейська Чхве Мін Джон стала чемпіонкою у шорт-треку на дистанції 1500 метрів. Срібло здобула китаянка Лі Цзиньюй, а бронзову нагороду виграла канадка Кім Бутен.
1. Чхве Мін Джон (Південна Корея) - 2:24.948
2. Лі Цзіньюй (Китай) - 2:25.703
3. Кім Бутен (Канада) - 2:25.834
Канадський шорт-трекист Самюель Жирар виграв золото на дистанції 1000 метрів. Американець Джон-Генрі Крюгер здобув срібло, а південнокорейський спортсмен Со І Ра посів третє місце.
1. Семуеля Жирар (Канада) - 1:24.650
2. Джон-Генрі Крюгер (США) - 1:24.864
3. Со І Ра (Південна Корея) - 1:31.
Поляк Каміль Стох після невдачі на нормальному трампліні виграв золоту медаль на великому. Польський спортсмен випередив Андреаса Веллінгера і Роберт Юханссон, які взяли срібло і бронзу відповідно.
1. Каміль Стох (Польща) - 285.7
2. Андреас Веллінгер (Німеччина) - 282.3
3. Роберт Юханссон (Норвегія) - 275.3
В жіночому хокейному турнірі відбулися чвертьфінальні матчі:
ОАР - Швейцарія - 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
Фінляндія - Швеція - 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)
Чоловічий турнір продовжується матчами в групі:
Канада - Чехія 2:3 Б (2:1, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1)
Корея - Швейцарія 0:8 (0:1, 0:2, 0:5)
Росія - США 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Словенія - Словаччина - 3:2 Б(0:0, 2:1, 0:1, 0:0, 1:0)
Корейський журналіст знайдений мертвим в медіа-селищі
В одній з кімнат медіа-села, де проживають акредитовані на Іграх журналісти, був знайдений мертвим корейський журналіст. Його сусід по кімнаті намагався його розбудити, але в підсумку виявилося, що той мертвий. Йому було 55. Поліція вже приступила до з'ясування обставин смерті. Знайомі померлого заявили, що незадовго до того, що сталося він скаржився на болі в серці.
1000 комплект нагород
Сьогодні на Олімпіаді в корейському Пхенчхані був розіграний тисячний комплект медалей за всю історію зимових Ігор.
Ювілейним медальним стартом стали змагання з фігурного катання у чоловіків. Золото завоював японець Юдзуру Ханю, його співвітчизник Шома Уно взяв срібло, а іспанець Хав'єр Фернандес - бронзу.
Першим чемпіоном зимових Ігор був американський ковзаняр Чарльз Джетроу, який виграв на дистанції 500 метрів в Шамоні 26 січня 1924 року.
Цікаві факти
Анастасія Кузьміна стала першою біатлоністкою, яка завоювала золоту медаль на трьох Олімпійських іграх поспіль. У Ванкувері-2010 і Сочі-2014 словацька спортсменка виграла спринтерські гонки, а в Пхенчхані-2018 - мас-старт.
Каміль Стох здобув третю золоту нагороду на ОІ, більше нього в історії Польщі золото має лише Роберт Корженєвські (легка атлетика) включаючи як літні, так і зимові Ігри.
Ліззі Ярнольд стала першою спортсменкою, яка виграла дві золоті нагороди в скелетоні на ОІ.
Маріт Бьорген вирвала золото жіночої естафети, яке стало для неї 13 медаллю на зимових Іграх. Стільки ж має в своїй кар'єрі і Уле-Айнар Бьорндален. Також вона єдина жінка, яка вигравала сім золотих медалей на ОІ.
Канада перервала 11-матчеву переможну серію на Олімпіадах в чоловічому хокеї, програвши сьогодні Чехії в серії булітів.
Естер Ледецка стала першою спортсменкою, яка виграла золото в гірськолижному спорті на ОІ і чемпіонаті світу в сноубордінгу.