| Оновлено 20 березня 2023, 02:12
4723
16

Повернулись до перемог. Шахтар не залишив шансів Руху

Команда Ігора Йовічевіча не пропустила від цього суперника зі Львова жодного м'яча за два кола

4723
16
ФК Шахтар Донецьк

Донецький «Шахтар» посеред тижня зазнав нищівної поразки на полі нідерландського «Феєнорда» в рамках 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА (1:7), тож мав повертатись до буденних справ української Прем’єр-ліги вже без будь-яких зобов’язань щодо подальшої участі в єврокубковій кампанії в поточному сезоні. Однак для того, щоб на наступний футбольний рік «гірники» знову мали можливість потрапити до Ліги чемпіонів, їм потрібно було вирішувати питання на внутрішній арені, де дніпровський «Дніпро-1» усе ще становить загрозу чемпіонським амбіціям команди Ігора Йовічевіча.

У матчі вісімнадцятого туру національної першості «помаранчево-чорні» мали зустрітись зі львівським «Рухом», проти якого «Шахтар» мав дуже складну гру на тій самій «Арені Львів» ще в першому колі, коли донеччани перемогли завдяки дуже пізньому голу. Пам’ятаючи про досвід тієї зустрічі, донеччани від самого початку намагались захопити якомога більше простору на чужій половині, а команда Леоніда Кучука цьому процесу не дуже-то й намагалась протидіяти.

Зрештою, гостей змусили вибудовувати захисні порядки на максимальному наближенні до власних воріт, що з плином часу зумовило тільки зростання рівня тиску на оборону «жовто-чорних». «Гірники» безроздільно володіли ініціативою в першій половині тайму, і зрештою дотисли суперників до власних забитих м’ячів.

Команда Йовічевіча не мала особливого успіху в завершальній стадії атак аж до 27 хвилини, і тому гольовий пас Криськіва до лівого флангу штрафного під удар із гострого кута для Матвієнка не був поодиноким епізодом. Уже за кілька хвилин Дмитро самотужки розстрілював ворота з передачі Судакова ефектним ударом зльоту, після чого здавалось, що «Шахтар» набрав шалених обертів і вже незабаром остаточно доб’є суперників.

Але особливої потреби футболісти господарів поля в цьому не мали, бо «Рух» вийшов із власної половини, чи йому дозволили це зробити, тільки під завісу першого тайму. І якби тоді подача Климчука зі штрафного з лівого флангу на Слюбика виявилась гольовою передачею, то, можливо, «гірники» й мали б проблеми після перерви. Але Трубін вистояв, а разом із ним зберіглась чинною перевага його команди.

На другу половину гри Кучук та Йовічевіч синхронно випустили по два нових виконавці, але ні продовженню атакувальних дій «Шахтаря», ані збільшення рівню супротиву з боку «Руху», ці дії не сприяли. «Гірники» запросили суперників на власну половину поля, але зробили це таким чином, аби ті постійно перебували на віддаленні від штрафного Трубіна. Як наслідок, належних гольових моментів «жовто-чорні» так і не отримали, а господарі ледь не пішки завершували зустріч, у якій мали суттєву перевагу за всіма компонентами над суперниками.

Наступний матч донецький «Шахтар» зіграє в гостях у одеського «Чорноморця», а львівський «Рух» гостюватиме в луганської «Зорі».